טיפול ביתי: איך מתמודדים עם גג דולף

מאיך לתקן רעף דולף ועד איך לתקן גג דולף מלמטה
מאמר זה יעסוק בכל מה שצריך לדעת, מאיך לתקן רעף דולף ועד איך לתקן גג דולף מלמטה.

ההתגברות על הדליפה אינה מסובכת כפי שדמיינו. גלה כיצד לתקן את הדליפה במאמר זה.

צעדים חשובים

 • נקו תחילה את האריח לפני מריחת מלט לבן.

 • השתמש במוצרים עמידים למים בצורת נוזל או קרום.

 • השתמש תמיד בכפפות ובמסכה כאשר אתה מתמודד עם גג דולף.

כאשר מגיעה עונת הגשמים, לעיתים קרובות מתרחשות בעיות כמו גג דולף ויטרידו אותך. בנוסף, מים שנכנסים דרך הגג עלולים לפגוע גם בריהוט בבית. אבל על כל זה אפשר להתגבר בקלות. קודם כל, כדי להתגבר על הנזילה, בררו את הסיבה לנזילת הגג או הדאק של הבית שלכם. לאחר היוודע מקור הבעיה, ניתן לבצע שיפורים בהתאם לבעיה שמתרחשת. מאמר זה יעסוק בכל מה שצריך לדעת, מאיך לתקן רעף דולף ועד איך לתקן גג דולף מלמטה. כדי להתגבר על בעיות אחרות, עיין גם במאמר שלנו בנושא טיפים להתמודדות עם בעיות המתעוררות בעונת הגשמים.

התחל תמיד בעבודה על ידי גילוי המקור לבעיית הגג הדולף. לאחר הידוע, בחרו את הדרך המתאימה להתמודד עם גג דולף על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

למה הגג דולף?

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

המפתח להתמודדות עם אריחים דולפים הוא לפעול במהירות. ככל שתתקן את הגג מהר יותר, כך ייגרם פחות נזק. כמובן שקודם כל צריך לדעת מה מקור הבעיה מדוע גג הבית דולף לפני שקובעים כיצד להתמודד עם גג דולף שמתאים. בדוק כמה מהסיבות למטה.

 • שכבות ומסגרות גג נקבוביות

 • חוסם פג תוקף

 • אריח שבור או נקבובי

 • יש פסולת בין הגגות

 • ציפוי עמיד למים שחוק

לעיתים קרובות מתרחשות בעיות כמו גג דולף ויטרידו אותך
כאשר מגיעה עונת הגשמים, לעיתים קרובות מתרחשות בעיות כמו גג דולף ויטרידו אותך.

הבעיות הנ"ל יכולות להתרחש בבתים ישנים או חדשים עקב טבע או טעות אנוש. כדי להפחית את עומס שיעורי הבית, עדיף שהבית יהיה מבוטח כדי שלא תצטרכו לטרוח ולתקן גג דולף בעצמכם.

איך מתמודדים עם נזילה

תעלות בטון סדוקות מתרחשות בדרך כלל מכיוון ששכבת המלט היא נקבובית כך שהיא מספקת דרך למים להיכנס לבית. להלן טיפים כיצד להתמודד עם נזילות.

 • אם הסדק נמצא רק בשכבה החיצונית, אפשר פשוט לכסות את הסדק במלט. יוצקים את המלט והמים לתוך הדלי, מערבבים את התערובת עד לפיזור אחיד. מכסים את האזור הסדוק בתערובת המלט והשתמשו במגבת. כאשר הוא יבש, מצפים אותו בשכבה עמידה למים עשויה פוליאוריטן.

 • במידה והסדק נמשך אל פנים הבטון, יש לאטום את הסדק בתערובת מילוי בטון עשויה אפוקסי או תערובת של בטון ותוספי נוזלים. השתמשו במשפך כדי להכניס את התערובת המוכנה לסדקים.

 • בשביל איך להתגבר על הנזילה מלמטה, כמובן שהמים שזורמים מלמעלה לא. כאשר חלקו העליון של הדאק מקובע, מסירים את הפטרייה שהיא בצורת כתמים שחורים בתחתית הדאק. שפשפו בתמיסה נגד פטריות עד שהכתמים השחורים נעלמים. ואז לצבוע מחדש לא עד פעמיים לתוצאות מיטביות.

איך מתמודדים עם אריחים דולפים

באופן כללי, רעפים עשויים משתי אפשרויות של חומרים, כלומר חימר ובטון. יש להחליף אריח שבור ונקבובי בחדש על מנת שניתן יהיה להסיט את הנזק באופן מיידי. אבל אם הנזק אינו חמור מדי ואתה רוצה לתקן את האריח הדולף מבלי להחליפו, אנא פעל לפי השיטה שלהלן:

 1. נקו את האריח הסדוק, הסר לפחות את האבק והלכלוך שנדבקים למשטח האריח הדולף.

 2. הכן את החומרים הדרושים כגון מלט לבן, מים, מיכלים משומשים, אתים ונייר זכוכית.

 3. מערבבים מלט לבן עם מעט מים עד שהוא מסמיך במיכל משומש. יוצקים עם חפירה לתוך הסדקים באריח.

 4. המתן שיתייבש. לאחר מכן, שפשפו בנייר זכוכית עד ששכבת האריחים הופכת חלקה.

 5. מצפים את האריח בנוזל דוחה מים או בצבע דוחה מים.

מלט לבן יהפוך את האריח לפחות חזק יותר לשימוש במשך 2-3 השנים הבאות. הטכניקה להתמודדות עם גג דולף מעל היא קשה ומסוכנת, במיוחד אם אינכם מסוגלים לטפס לקרקע גבוהה יותר. אם אתה מרגיש שאתה לא יכול להרשות זאת לעצמך וכדי לשמור על בטיחות אישית, עדיף להזמין שיפוצניק מקצועי לתיקון גג דולף. חלחול מים מהגג יפגע בצבע על קירות הבית. קרא את המאמר הבא לקבלת טיפים כיצד להסיר צבע ישן לקיר.