כיצד להשתמש בקפה ובגריסת קפה כדשן בגינה

דרך שלישית להשתמש בשטחי קפה כדשן היא בעת השקיה
דרך שלישית להשתמש בשטחי קפה כדשן היא בעת השקיה: ערבבו את שאריות הקפה עם מי ההשקיה והשתמשו בהן כדי להשקות את הצמחים שלכם.

שטחי קפה יכולים לספק לצמחים שלך הרבה חומרים מזינים חשובים.

עבור רבים מאיתנו, קפה בוקר הוא חלק מהטקס האהוב, בין אם כאספרסו, קפה פילטר או לאטה מקיאטו. עם זאת, מה שחלק לא יודע הוא שאת השאריות, בין אם כתפיחות קפה בפילטר, במכונת אספרסו או בתרמילים, ניתן עדיין להשתמש בצורה מושלמת. מכיוון שבטחון הקפה יש רכיבי תזונה החשובים לצמחי בית רבים: אשלגן, זרחן וחנקן. רשמנו עבורכם כיצד תוכלו להשתמש בצורה הטובה ביותר בשטחי הקפה כדשן צמחים ופרחים בגינה או במרפסת, לאילו צמחים הוא מתאים כדשן ולמה עוד כדאי לשים לב.

גם אם יש לך גינה גדולה, כנראה שלא תוכל להשתמש בכל שטחי הקפה שלך כדשן ישירות. אבל אתה יכול לקומפוסט את שאריות הקפה - כולל מסנן הקפה - עם הפסולת האורגנית האחרת שלך. בדרך זו, חומרי ההזנה שלו מעשירים את אדמת הקומפוסט.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. לאילו צמחים מתאימה גרסת קפה כדשן?

לטחון קפה יש pH מעט חומצי, כך שהם יכולים להפוך את האדמה בגינה לחומצה מעט. צמחים ביתיים ואקזוטיים רבים כמו אזליה, פוקסיה, רודודנדרון, הידראנגאה, ורד, גרניום, מלפפון, עגבנייה, דלעת, קישואים וסוגים רבים של פירות יער נהנים מכך ומחומרי ההזנה זרחן, אשלגן וחנקן המצויים בשטח הקפה. תולעי אדמה גם אוהבות טחון קפה ונותנות לצמחים שלך אדמה רופפת במיוחד לצמוח.

2. איך אפשר לדשן בשטחי קפה בגינה?

כמובן, לא צריך רק לשפוך את שאריות הקפה שעדיין חמימות על אדמת העציצים, צריך להכין אותן מעט. כדי שהשימוש יהיה כדאי ותהיה לכם מספיק גרגרי קפה לדישון, תוכלו קודם כל לאסוף את שאריות הקפה לכמה ימים ולייבש אותם. אתה יכול לעשות זאת, למשל, על ידי פריסת המשפט על רשת צמודה מעל דלי ואחסנה במקום יבש ומאוורר היטב.

לאחר ששטח הקפה יבש היטב, אתה יכול לפזר אותם על האדמה באזור השורשים של הצמחים והפרחים שלך. עם זאת, כדאי לעבוד בשטחי הקפה בקלילות, למשל עם מגרפה קטנה, ולערבב אותם עם האדמה כדי שחומרי ההזנה באמת יגיעו לצמח ולא יתגבשו ויתעצבו על פני השטח.

אבל אתה יכול לקומפוסט את שאריות הקפה - כולל מסנן הקפה - עם הפסולת האורגנית האחרת שלך
אבל אתה יכול לקומפוסט את שאריות הקפה - כולל מסנן הקפה - עם הפסולת האורגנית האחרת שלך.

אתה יכול גם להשתמש בשטחי קפה בעת השתילה: אתה מערבב את האדמה עם האדמה הטרייה ואז משתמש בצמחים שלך. זה חוסך לך את הדשן היקר - ולעיתים מעט טבעי - ממרכז הגן ושומר על הסביבה.

דרך שלישית להשתמש בשטחי קפה כדשן היא בעת השקיה: ערבבו את שאריות הקפה עם מי ההשקיה והשתמשו בהן כדי להשקות את הצמחים שלכם. עם זאת, הקפידו להשקות רק את החלק התחתון של הגבעול והאדמה מעל השורשים, ולהשאיר את העלים בחוץ.

אגב, תוכלו לקרוא כאן כיצד להשקות את הגינה במשורה ו-7 טיפים טובים לחסכון במים.

3. באיזו תדירות כדאי להשתמש בשטחי קפה כדשן?

התדירות שבה ניתן להשתמש בשטחי קפה כדשן תלויה כמובן בגורמים שונים, בעיקר בצמחים שלכם ובאיכות האדמה. ככלל אצבע, אתה יכול לזכור שאתה יכול לדשן את צמחי הגינה שלך בשטחי קפה בערך כל 3 חודשים ובצמחי מיכל ומרפסת פעמיים בשנה, רצוי באביב לפני עונת הגידול ולפני החורף, כדי שיוכלו לשרוד את חודשים קרים.

וכאן תוכלו לגלות כיצד לנקות ולטפל במכונת האספרסו האהובה שלכם כדי שהקפה תמיד יהיה טעים.