איך להיפטר מריח הצבע בחדר

ההבדל הוא רק בכוח מפיג הריח הדרוש כדי להיפטר מריח הצבע
איך להיפטר מהריח של צבע שמן וצבע על בסיס מים הוא למעשה זהה, ההבדל הוא רק בכוח מפיג הריח הדרוש כדי להיפטר מריח הצבע.

ריח הצבע בחדר גרם לאי נוחות בנשימה ואף גרם לסחרחורת. אתה יכול לנסות את הדרכים הפשוטות האלה להיפטר מהר יותר מריח הצבע.

ריח הצבע שנשאר לאחר שצובעים את קירות ומסגרות הבית גורם לעיתים לחוסר נוחות לדיירי הבית לנשימה. ישנם כמה מרכיבים טבעיים פשוטים ומוצרים יומיומיים לניקוי ריח שיכולים לעזור להיפטר מריחות צבע רעים במהירות ובזול.

פתחו את החלונות והדלתות של החדר שצובעים והפעילו את המאוורר כדי שזרימת האוויר תהיה חלקה וריח הצבע ייפלט החוצה. מצד שני, כבו את המזגן בזמן הצביעה וכל עוד ריח הצבע עדיין שם.

טיפים להיפטר מריח הצבע החדש

ריח של צבע טרי יכול להישאר בביתכם עד מספר ימים, תלוי בסוג הצבע. צבעי שמן מרוכזים שדורשים מדלל הם בדרך כלל בעלי ריח חד יותר, שעלול לגרום לאנשים מסוימים לסחרחורת. סוג זה של ריח צבע לוקח לפחות שבוע לפני שהוא נעלם לחלוטין. צבע מוכן לשימוש ללא מדללים אינו מריח חזק מדי. את השלבים הבאים תוכלו לנקוט לפני שתתחילו לצבוע כדי למנוע מריח הצבע לחנוק את האוויר בבית.

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?
 • פתחו את כל החלונות והדלתות הפונות כלפי חוץ הבית כדי שזרימת האוויר תהיה חלקה. סגרו את הדלת המחברת בין החדרים כדי שהריח לא יתפשט לחדרים אחרים.

 • הפעל את המאוורר לאחר הצביעה. מלבד היותו טובה להיפטר מריחות הצבע, ניפוח מאוורר גם עוזר לתהליך הייבוש.

 • במקום זאת, כבו את המזגן תוך כדי הצביעה למשך מספר ימים לאחר מכן. AC פשוט גורם לאוויר בפנים להתערבל.

 • עד כמה שניתן, צבע מחוץ לבית כך שהחדר יהיה נקי מריחות וכתמי צבע.

איך להיפטר מריח צבעי קיר וצבע שמן

איך להיפטר מריח צבעי קיר וצבע שמן
איך להיפטר מריח צבעי קיר וצבע שמן.

איך להיפטר מהריח של צבע שמן וצבע על בסיס מים הוא למעשה זהה, ההבדל הוא רק בכוח מפיג הריח הדרוש כדי להיפטר מריח הצבע. צבע שמן מריח חריף וחריף יותר מרוב צבעי הקיר, ולכן יש צורך גם במסיר ריח בעוצמה גבוהה יותר כדי להילחם בריחות צבעי שמן. אם ננקטו כל אמצעי הזהירות והצבע עדיין משאיר ריח, ניתן לנסות את שיטת ספיגת ריח הצבע כדי שריח החדר יחזור לנייטרלי.

בחדר שאין בו מערכת אוורור טובה, הפעלת המאוורר לא פותרת את הבעיה כי ריח הצבע פשוט מסתחרר באותו החדר. פשוט השתמש במרכיבים טבעיים הזמינים בבית ובמוצרי ריח יומיומיים.

הנה כמה חומרים סופחי ריחות שתוכל לנסות:

 • חותכים את הבצל לשניים ומניחים כל אחד בנפרד בפינות הנגדיות של החדר כשהחצאים כלפי מעלה. למרות הריח החריף, הבצל סופג ביעילות ריחות סביבם מבלי לעזוב את ריח הבצל עצמו.

 • הנח אגן פחם במרכז החדר וסגור את כל החלונות והדלתות. השאר את זה למשך הלילה. פחם פועל לנטרול ריחות בגלל יכולתו לספוג אפילו את הריחות החריפים ביותר.

 • מניחים צלחת עם כמה כפות קפה טחון במרכז החדר או בכל פינה. שיטה זו יעילה למדי אם ריח הצבע אינו חזק מדי.

 • הניחו דלי מים במרכז החדר כדי לספוג את האדים של צבע הקיר. אתה יכול להוסיף מעט מפיג ריח כביסה למים.

התאם את כמות החומר הסופג ריחות מעל לגודל החדר. ככלל אצבע, המינון הנ"ל צריך להיות יעיל מספיק כדי להסיר ריחות צבע בחדר בגודל 25-40 מ"ר.

 • אם ריח הצבע נשאר לאחר סיום הצביעה, הנח חומרים סופחי ריחות בחדר

 • חפצים קלים להזזה צריכים להיות צבועים מחוץ לבית

 • ללבוש מסיכת אף ופה בעת הציור