איך לגדל כלב בדירה בשמחה ובלי סבל

עיין בטיפים ולמד עוד כיצד לטפל בכלב בדירה
עיין בטיפים ולמד עוד כיצד לטפל בכלב בדירה.

לא מזמן היה מקובל להחזיק חיות מחמד רק בבתים עם חצרות גדולות, אבל החיים המודרניים בערים הגדולות הראו שאפשר לגדל כלב בדירה. רוצה לדעת איך? הכל כאן במאמר הזה.

כפי שאומר הפתגם הפופולרי: "כלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם" והוא מפורסם בכך שהוא מספק את האהבה הבלתי מותנית לבעליו. אבל איך מטפלים ומגדלים כלב בדירה? האמת היא שהרבה אנשים מוותרים על אימוץ גור דווקא בגלל שהם גרים בדירה קטנה או בדירה, ללא חלל חיצוני או חצר אחורית, אבל עם טיפול והתאמות מתאימים בשגרה של כל אחד - במיוחד בהתחלה - אפשר שיהיה לך כלב שמח, בריא ומחונך מאוד בחייך.

במאמר זה בגוגל נסביר קצת יותר מה כדאי לעשות כדי שיהיה כלב בדירה בצורה קלה ומותאמת לכל אחד במשפחה. ראה עוד למטה ותבין מה עליך לעשות כדי לטפל בחיה הזו שמביאה כל כך הרבה שמחה לחיינו!

אתה תצטרך את זה:

 • צעצועים
 • קולר
 • להנחות
 • מסרק או מברשת
 • שואב אבק
 • שטיח היגייני
 • ספריי ממריץ פיפי
 • תרופות נגד פרעושים
 • מחטא

עיין בטיפים ולמד עוד כיצד לטפל בכלב בדירה

 1. חקור היטב על גזעים ומה הכי הגיוני עבור המשפחה שלך

  אין ספק שהגורם שהכי משפיע על התנהגות הגור הוא אופן גידולו. עם זאת, גזע יכול גם לתרום למגוון תכונות אישיות של בעל חיים. חלקם נוטים להיות ישנוניים יותר, כמו הכלב הבאסט. אחרים נוטים להיות בעלי אנרגיה רבה ואפילו מקרים של היפראקטיביות, כמו בורדר קולי או ג'ק ראסל טרייר. לכן, חשוב ביותר להבין קצת יותר על הגזעים ומאפייניהם לפני קבלת ההחלטה להחזיק כלב בדירה.

 2. הציגו את שטיח האסלה ביום הראשון

  זה לא משנה אם החבר החדש שלך הוא גור או אם הוא מבוגר, חשוב שהוא ידע לאן הוא יכול ללכת לבית החדש ברגע שהוא מגיע. מי שגר בדירה נוהג להשאיר את המחצלת ההיגיינית באזורים קצת יותר נסתרים, כמו חדר הכביסה או בפינת הסלון או חדר השינה. יש אפילו כמה תרסיסים שמחקים ריח של פיפי. יש למרוח אותם על המחצלת ההיגיינית כדי שבעל החיים יוכל להריח את הריח ולהבין שזה חדר האמבטיה שלכם. אבל בואו נזהיר אתכם: אל תצפו שהכלב ילמד ביום הראשון, בסדר? ייתכן שיחלפו כמה שבועות עד שהם יבינו לאן הם יכולים ללכת. אז היה סבלני והתחשב בחבר הטוב החדש שלך.

 3. בלי עצלות! את הסיור יש לעשות כל יום.

  אימוץ חיית מחמד וכלב בדירה זו אחריות גדולה, אבל הפרס מגיע עם האהבה הבלתי מותנית שהם מעניקים לנו מדי יום. הסוד לכלב טוב הוא כלב עייף. אז אל תחסכו בהליכות יומיומיות ובפעילות גופנית. גור בריא או מבוגר צריך ללכת לפחות שלושים דקות בכל יום. אם אתה יכול להאריך את הסיור הזה לשעה, אז הרבה יותר טוב!

  הקפידו לרכוש רצועה וצווארון מאובטחים, התואמים לגודל ולמשקל של הכלב שלכם, לפני שאתם יוצאים מהבית בפעם הראשונה.

 4. "כלב הוא כמו ילד"

  הביטוי הנ"ל נפוץ מאוד לשמוע ולחלוק בין בעלי חיות מחמד (ואולי זה נכון!). כלב בדירה צריך צעצועים וגירויים כדי להסיח את דעתו ו"עייף את הראש". אבל אתה לא צריך ללכת לקנות את כל הצעצועים בחנות, בסדר? תבינו קודם מה החבר החדש שלכם הכי אוהב: למשל, יש כאלה שמעדיפים כדורים, אחרים אוהבים לשחק בחבל, ויש כאלה שמאוד נהנים מהצעצועים והצעצועים הממולאים האלה שמשמיעים קולות. הקדישו לפחות שעה מהיום שלכם לאירוח כלבכם, ואם הוא לא בבית, תוכלו להשאיר אותו עם משהו שבטוח לו ללעוס ולארח בזמן שאתם לא.

 5. מי שאוהב, אכפת לו

  קצת טיפול עם כלב בדירה שכדאי שיהיה לכם מדי יום: שטפו והחליפו את מיכלי המים והמזון, הוסיפו את המזון (או הקפידו על התזונה המומלצת על ידי הווטרינר) והסר את הצרכים שעשה הכלב. משימה אחרונה זו דורשת שלב נוסף: שואב ואקום וחומר חיטוי טוב במקום לפני התקנת מחצלת היגיינית חדשה כדי למנוע התפשטות של חיידקים ומיקרואורגניזמים המזיקים לבריאות החיה ומשפחתה. יש לכבס את המיטה, השמיכות והצעצועים של הכלב אחת לשבוע-שבועיים לכל היותר. בדרך כלל ניתן להכניס אותם ישירות למכונת הכביסה, אך עיין בתווית ובהוראות של היצרן לפני שתמשיך.

  אתה צריך להבריש את הגור כל יומיים עד שלושה; האמבטיה והטיפוח חייבים לפעול לפי התדירות שנקבעה על ידי הווטרינר. ואת אותו הדבר צריך לעשות לגבי תרופות נגד פרעושים, בסדר? חלקם חודשיים ולשימוש מקומי, אחרים מגיעים בצורת גלולות, ובנוסף הם בדרך כלל משתנים בהתאם למשקל החיה, האם יש לו תגובה אלרגית וכו'. לכן, אין לתת כל תרופה לגור לפני התייעצות עם איש מקצוע בעניין.

איך לטפל בכלב בדירה
איך לטפל בכלב בדירה?

כפי שראינו, גידול כלב בדירה אינו משימה קשה וקו ה- Cafuné בא להפוך את המשימה הזו למיוחדת עוד יותר. עם קצת יצירתיות, משמעת, נטייה והרבה אהבה, אתה והגור שלך תשמחו מאוד, אפילו עם מעט מקום!

שאלות נפוצות על כלבים בדירה

האם אפשר להחזיק כלב בדירה?

כאמור לעיל, להחזיק כלב בדירה היא החלטה שיש לחשוב עליה היטב, שכן היא מצריכה התאמות מסוימות בשגרת הבעלים, במיוחד בתחילת הדרך. עם זאת, קודם כל, אתה צריך להסתכל על הסכם השכירות שלך ו / או חוקי הבית המשותף כדי למנוע הפתעות לא נעימות. סעיף 5 של החוקה הפדרלית הברזילאית קובע ששום בית משותף לא יכול לאסור נוכחות של חיות מחמד בתוך דירות, מכיוון שהדבר נוגד את זכות הקניין. עם זאת, לבתים משותפים יש את הזכות לאסור תנועת חיות מחמד בשטחים משותפים, כמו מעליות, בריכת שחייה ואולם אירועים, למשל.

האם יש טיפים למי שיש כלב בדירה?

זכרו: כלב טוב הוא כלב עייף. אז קח את חברך לטיול במשך שלושים דקות לפחות מדי יום. השארת חיית המחמד לבדה לאורך זמן עלולה לעורר חרדה ומתח אצל הכלב, אז אל תחסכו בפעילות גופנית ופעילויות.

איך לטפל בכלב בדירה?

אבל איך מטפלים ומגדלים כלב בדירה
אבל איך מטפלים ומגדלים כלב בדירה?

כלב בדירה זקוק לסביבה עשירה בצעצועים והסחות דעת כדי שיוכלו להפעיל את הנפש והגוף. הם אוהבים לנשוך חבל ולכרסם עצמות (שיהיו בטוחים!), למשל. בדוק עם הווטרינר שלך מה הכי מתאים לגזע ולגודל של חברך הפרוותי.

איפה להשאיר את הכלב בדירה?

אם אתם מאמצים גור, מומחים אומרים שעדיף להשאיר אותו באזור קטן יותר עד שהוא מסתגל לבית החדש. עם זאת, לא מומלץ להשאיר כלב ללא השגחה באזור הכביסה או הכביסה, למשל, שכן הוא יכול להושיט יד ולבלוע מוצרי ניקוי שטחיים ביותר לבריאותו.

איזה כלב אפשר להחזיק בדירה?

כפי שהוזכר לעיל, גזע הוא גורם שיש לקחת בחשבון בבחירת חבר חדש למשפחה. כלבים קטנים, כמו שי-צו, יורקשייר ומלטזית, למשל, בסופו של דבר הם חביבים על דיירי הדירות. גדולים יותר שיש להם הרבה אנרגיה, כגון לברדור ורועה גרמני, נמנעים לעתים קרובות מכיוון שהם דורשים יותר זמן פעילות גופנית ויותר מרחב פיזי. אבל הכל עניין של העדפה וזמינות.