טיפים להגנה על הבגדים שלך מפני בלאי יומיומי

בלאי יומיומי של בגדים כרוך בדהייה וכיווץ של בדים
בלאי יומיומי של בגדים כרוך בדהייה וכיווץ של בדים, מכפלות מתבטלות, נוצרים חורים קטנים עקב כביסה יומיומית וכן הלאה.

בלאי יומיומי של בגדים כרוך בדהייה וכיווץ של בדים, מכפלות מתבטלות, נוצרים חורים קטנים עקב כביסה יומיומית וכן הלאה. זה משהו שאף אחד מאיתנו לא מעריך ורוצה למנוע כמה שיותר. אז, הנה כמה טיפים איך אתה יכול לשמור על הבגדים שלך נראה כמו חדש!

כולנו נתקלנו במקרים שבהם שמנו את פריט הלבוש האהוב עלינו לכביסה ונחרדנו לגלות שהצבע שלו דהוי לגוון אחר לאחר כביסה. חלקנו אפילו נאלצו להתמודד עם הצטמקות, שינוי צורה של לבוש, חוטים וכפתורים רפויים וכן הלאה. לעתים קרובות אנו מרגישים שפשוט לזרוק את הבגדים פנימה עם חומר ניקוי יעשה את העבודה, אבל אולי זה לא תמיד נכון. לפעמים, אנחנו בסופו של דבר עם בגדים לא מריחים רעננים, נראים בלויים או אפילו פגומים לאחר כביסה. כדי להתמודד עם החששות האלה, ניסינו כמה תרופות ביתיות כמו הוספת חומץ לכביסה שלנו, אבל סיימנו רק עוד ערימה של בגדים בעלי ריח חמוץ. לאחר מספר ניסויים כאלה, סוף סוף מצאנו כמה טיפים פשוטים כדי להגן על הבגדים שלנו מפני בלאי ולגרום להם להיראות כמו חדשים לאחר כל כביסה!

1. עקבו בקפידה אחר הוראות תווית הטיפול של הבגד

אתה יכול להאריך את חיי הבגד שלך פשוט על ידי ביצוע הוראות הטיפול על התווית שלו. הבנו שבתווית הטיפול תמיד יש הנחיות לגבי האם בד מסוים נוטה להתכווץ או לא והאם יש לכבס אותו ביד, לכבס במכונה או לניקוי יבש. מידע זה מועיל ביותר שכן הוא מאפשר לנו לנקות את הבגד בשיטה המתאימה, מה שמוביל לבלאי מינימלי או ללא בלאי. התווית מזכירה הכל, החל מטמפרטורת המים לכביסה ועד להוראות הגיהוץ שיש לפעול לפיהן כדי לטפל בבגד שלך.

2. שטפו את הבגדים מבפנים

הנה דרך מצוינת לשמור על החלק החיצוני של הבגדים שלך מוגן במהלך הכביסה. ניסינו את השיטה הזו והיא עשתה לנו פלאים. מה שאתה בעצם צריך לעשות הוא להפוך את הבגד שלך מבפנים לפני שתזרקו אותו לכביסה. זה אולי נראה נורא פשוט, אבל זו דרך מצוינת לשמור על קישוטים, רקמה, חרוזים וכו' שלמים על הבגדים. ניתן למנוע דהייה של בגדים עם הדפסים עליהם גם בטיפ קל זה!

3. השתמשי במרכך בד טוב

הופתענו לראות שעל ידי ביצוע הצעד הקל הזה תוכל להפחית את הבלאי של הבגדים שלך
הופתענו לראות שעל ידי ביצוע הצעד הקל הזה תוכל להפחית את הבלאי של הבגדים שלך.

בעוד שרבים מאיתנו מרגישים שמרכך בד פשוט הופך את הבד לרך יותר ומריח טוב, הופתענו ממספר היתרונות האחרים שיש לו להציע. אנחנו מדברים ספציפית על מרכך בד Comfort, בו השתמשנו למטרה זו ונדהמנו לראות כיצד הוא עזר להוסיף חיים לבגדים שלנו! לאחר קריאת התווית גילינו שזה בגלל שלמרכך הבד יש את הכוח לצפות כל סיב בד בשכבת הגנה. שכבה זו מאפשרת פחות חיכוך במכונת הכביסה אשר בתורו מביאה לבלאי מופחת של הבגדים. זו הסיבה שראינו שהבגדים שלנו מחזיקים מעמד הרבה יותר זמן לאחר השימוש במרכך הכביסה הזה. הרגשנו הבדל ברור בבגדים שלנו מכיוון שהם היו הרבה יותר רכים למגע, מה שלא נראה קודם לכן, כשהשתמשנו רק בחומר ניקוי. לבגדים שלנו יש כעת את הצבעים שלהם שלמים לאחר כל כביסה והם אפילו ממשיכים לשמור על צורתם המקורית.

3. יבש את הבגדים באוויר כדי למנוע דהייה

ראינו שחום מייבש עלול להזיק לבדים לאורך זמן. מייבשים חשמליים עלולים לגרום לבגדים להתכווץ, להחליש את סיבי החומר שלהם ולגרום להם להיראות דהויים. זו הסיבה שאנו מציעים לייבש בגדים באוויר על מתלה ייבוש.

4. אחסן את הבגדים שלך בצורה הנכונה

לפעמים אנחנו מתפתים פשוט לפזר את הבגדים שלנו על המיטה או על הכיסא ברגע שאנחנו מגיעים הביתה ואז עלולים לזרוק אותם בחיפזון לארונות שלנו. האם ידעת שהאופן שבו אתה מאחסן את הבגדים שלך יכול לעשות הבדל עצום לאריכות החיים שלהם? ראינו שאמצעים פשוטים כמו קיפול סוודרים וערימה על מדף במקום תלייתם עוזרים לשמור על צורתם. אפילו סוג המתלים שבהם אתה משתמש יכול לעשות את ההבדל. מתלי חוט או פלסטיק יכולים למתוח את כתפי הבגדים שלך, וזו הסיבה שאנו מרגישים שמתלי עץ הם הימור טוב יותר. הניסיון שלנו לימד אותנו שעדיף לאחסן בגדים בסדיני כותנה או בשקיות במקום בפלסטיק כיוון שהם לוכדים לחות שבתורה מושכת טחב.

5. סובב את הבגדים שלך כדי להפחית בלאי

הכלל של 'ראשון יוצא ראשון' לא חל רק על התוצרת, אלא גם על הבגדים בארון שלנו. הופתענו לראות שעל ידי ביצוע הצעד הקל הזה אתה יכול להפחית את הבלאי של הבגדים שלך. אתה יכול לעשות זאת על ידי הנחת בגדים שזה עתה נשטף מאחור, כדי שיהיה קל יותר לראות את הפריטים שעדיין בארון ולהגיע אליהם.

שמור על מראה הבגדים שלך כמו חדש עם הטיפים האלה.

טיפ סודי: אתה יכול גם לנסות את המותגים הטובים ביותר של הודו בחינם ממש כאן.