איזון שגרת הניקיון שלך עם פעילויות חוצות לאחר הנעילה

השתמש בעצות אלה לניקוי וחיטוי כדי לנהל את ניקיון הבית שלך יחד עם הטיפול באחריות שלך בחוץ
השתמש בעצות אלה לניקוי וחיטוי כדי לנהל את ניקיון הבית שלך יחד עם הטיפול באחריות שלך בחוץ.

נעילת נגיף הקורונה הקלה, והמשרדים החלו להיפתח, אבל זה לא אומר שאתה יכול להקל על מטלות הניקיון שלך. השתמש בעצות אלה לניקוי וחיטוי כדי לנהל את ניקיון הבית שלך יחד עם הטיפול באחריות שלך בחוץ.

חשוב להקפיד על טקסי חיטוי גם כאשר הדברים מתחילים להיראות נורמליים. יציאה מחוץ לבית עשויה להיות בלתי נמנעת, אך אינך יכול להסתכן בזיהום חללי המגורים הפנימיים שלך. אז, הנה איך אתה יכול לשמור על האיזון הנכון תוך החזרת השגרה שלך למסלול.

הקפידו על היגיינת שטיפת ידיים על ידי שטיפת ידיים תכופות עם סבון או חומר חיטוי. ככלל, זה הדבר הראשון שאתה צריך לעשות כשאתה חוזר הביתה. כמובן, גם כשאתם בחוץ, עליכם לחטא או לשטוף ידיים בתדירות גבוהה ככל האפשר. חשוב לחטא את הידיים לאחר נסיעה בתחבורה הציבורית או ברכב פרטי ולאחר שתסיים כל מטלת בית. זכור לשטוף את הידיים ביסודיות למשך 20 שניות לפחות.

1) חלק את המטלות שלך בין החברים בבית

אתה לא יכול לעשות הכל לבד, במיוחד עכשיו כשהפעילויות שלך בחוץ התחילו מחדש. חלקו מראש את המטלות בבית בין כל בני המשפחה. תנו לאדם אחד לשטוף את הכלים, לאדם אחר לטאטא את הרצפה ולשלישי לקפל את הכביסה. אתה יכול לערב גם את ילדיך וללמד אותם כישורי היגיינה בסיסיים.

אם מישהו לא טוב בבית, יש להגדיר רק אדם אחד שיטפל במטלות הניקיון והחיטוי הקשורות לאותו בן משפחה. זה כולל ניקוי הכביסה שלהם, חיטוי החדר שלהם, הכלים שלהם. בדרך זו, אתה מכיל את התפשטות הזיהומים לחברים אחרים, תוך ניהול עבודת הבית.

2) ניקוי עמוק בסופי שבוע

הקפידו על עבודת ניקיון כבדה ועמוקה כמו ניקוי וחיטוי החלק הפנימי של מגירות מטבח, מדפי מקרר, חדרים שלמים כמו חדר האמבטיה, חדר השינה וכו' לסופי השבוע. זה עשוי להיות מתיש לעשות את זה ביום עבודה.

3) לחטא משטחי מגע גבוה לעתים קרובות

במיוחד עכשיו כשהפעילויות שלך בחוץ התחילו מחדש
אתה לא יכול לעשות הכל לבד, במיוחד עכשיו כשהפעילויות שלך בחוץ התחילו מחדש.

פשוט ניקוי אינו מספיק. משטחים כגון מתגים, ידיות לדלתות ולחלונות, טלפונים, שולחנות, מפתחות, שלטים רחוקים, ידיות שטיפה, ברזים וכו', נוגעים לעתים קרובות על ידי כולם בבית. עליך לוודא שמשטחי המגע הגבוהים הללו מנוקים ומחוטאים באופן הולם ותדיר. השתמשו בתרסיס חיטוי מתאים כמו תרסיס חיטוי רב תכליתי של דומקס, הקוטל חיידקים. בדוק תמיד על אזור נסתר קטן ושטוף כדי לבדוק תאימות תחילה. אל תשכח לקרוא את ההוראות על המוצר, ולבדוק אם הוא מומלץ למשטחים רכים ונקבוביים.

4) משימות דומות לקבץ

קבץ משימות ופעילויות ניקוי וחיטוי דומות כדי לחסוך זמן. לפני נגיף הקורונה, ייתכן שפיצלת את הקניות שלך במכולת, קניות תרופות, קניות של פריטים לילדים וחפצים חיוניים אחרים במהלך שבוע. אבל לאחר נגיף הקורונה, כל טיול בחוץ דורש חיטוי וחיטוי לאחר החזרה הביתה. לחזור על השגרה הזו מספר פעמים בשבוע זה בזבוז זמן. עדיף לתכנן את סך הצרכים השבועיים שלך ולהשלים את כל הקניות בנסיעה אחת. בדרך זו, הניקוי שלך לאחר הקניות מסתכם פעם בשבוע.

אתה יכול להסתכל על קיבוץ דומה עבור משימות הקשורות לכביסה ובישול גם כן.

5) לתכנן ולתזמן אספקה של הזמנות מקוונות

כדי להימנע מיציאה למקומות צפופים או מביקור בשוק, אם תבחר במשלוח מקוון, בחר במערכת משלוחים ללא מגע אם זמינה. כמו כן, במידת האפשר, קבע משלוחים ליום אחד, במקום לקבל משלוחים מדורגים לאורך השבוע. כך לא תבזבזו זמן בחיטוי כל חבילה כאשר היא נמסרה. אתה יכול לחטא אותם בישיבה אחת באמצעות מגבונים מחטאים או מים וסבון, על בסיס חומר האריזה.

ניקוי וחיטוי הבית והמשרד שלך חשובים כעת יותר מאי פעם. טוב לזכור שמניעה עדיפה על ריפוי.

מקור:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/prevent-getting-sick/prevention.html