טיפים לניקוי המגהץ שלך כמו מקצוען

ודא שהברזל שלך נקי ושאין הצטברות של פלסטיק או בד כלשהו על הסולייה
ודא שהברזל שלך נקי ושאין הצטברות של פלסטיק או בד כלשהו על הסולייה.

רוצה להגן על הבגדים שלך מפני סימני צריבה? ודא שהברזל שלך נקי ושאין הצטברות של פלסטיק או בד כלשהו על הסולייה.

התדירות שבה אתה מנקה את המגהץ שלך תלויה בתדירות השימוש בו. ככלל אצבע, עליך לנקות את המגהץ שלך בכל פעם שהסוליה מתחילה להיראות עמומה. אתה יכול גם לשמור על לוח זמנים לניקוי כמו פעם ב-15 ימים. פעולה זו תשמור על הבגדים שלך מוגנים. סימני צריבה ממכבש חם עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לבגד שלך. ישנן דרכים פשוטות רבות לנקות את המגהץ שלך. להלן כמה מהטיפים הפשוטים אך היעילים ביותר כיצד לנקות מגהץ.

איך מנקים מגהץ

1) באמצעות סודה לשתייה

מכינים משחה עם סודה לשתייה ומים. סודה לשתייה פועלת כחומר ניקוי מכיוון שהיא מכילה אלקלי עדין ומסייעת להמיס לכלוך ושומן במים בצורה יעילה. מורחים אותו על הסולייה הקרירה של המגהץ שלך. השתמש במקלון צמר גפן כדי לנקות את חורי הקיטור של המגהץ שלך. המתן 15 דקות. כעת, נגב את הסולייה עם מטלית לחה. ודא שאין שאריות סודה לשתייה.

2) באמצעות חומץ ומלח

מערבבים 2 חלקים של חומץ חם עם 1 חלק מלח. חומץ הוא חומצי, הוא עוזר בהמסת לכלוך וכתמים. מכיוון שמלח הוא שוחק עדין באופיו, בשילוב עם חומץ, התמיסה פועלת כמסיר כתמים יעיל. מניחים לתערובת להתקרר. השרו ספוג רך בתמיסת החומץ ושפשפו איתו את תחתית המגהץ. ודא שלא נעשה שימוש לאחרונה במגהץ. שטפו את תמיסת החומץ עם מטלית לחה.

3) שימוש במשחת שיניים

מרחו שכבה של משחת שיניים על הצלחת התחתונה הקרירה של המגהץ שלכם. נגב אותו באמצעות מטלית לחה. משחת שיניים שוחקת מעט ולעיתים קרובות מכילה סודה לשתייה המסייעת בהסרת רובד שיניים. זה פועל באופן דומה להסרת כתמים על משטחים מרובים כולל המגהץ שלך.

4) שימוש בעיתון

הפעל את הגדרת החום הנמוכה ביותר במגהץ שלך ולחץ על עיתון. כבה את פונקציית הקיטור והגבר את החום. הצטברות דביקה על צלחת הברזל שלך תיעלם. עיתון יספוג את הלכלוך והלכלוך על צלחת הברזל שלך. אם הדביקות נמשכת, מפזרים מעט מלח על העיתון ולוחצים עליו שוב. השאריות הדביקות ייעלמו תוך דקות.

5) באמצעות גיליון מייבש

השתמש במקלון צמר גפן כדי לנקות את חורי הקיטור של המגהץ שלך
השתמש במקלון צמר גפן כדי לנקות את חורי הקיטור של המגהץ שלך.

יריעת מייבש עוזרת לאסוף לכלוך מהמגהץ שלך כשהוא חם. הפעל את הגדרת החום הנמוכה ביותר במגהץ שלך ונגב בעדינות את הצלחת התחתונה עם סדין מייבש. לאחר שתסיים, הפעל את האש ולחצו על מגבת מטבח ישנה כדי להסיר שאריות של אבק מצלחת הברזל שלך.

6) באמצעות אצטון

אצטון הוא ממס טוב עם יכולת להמיס כתמים. טבלו צמר גפן בתמיסת מסיר אצטון או לק. נגב את החלק התחתון של המגהץ החם שלך עם ספוגית זו כדי להמיס כל סוג של שאריות על פני השטח. ללבוש כפפות לתנור כדי לשמור על הידיים שלך מוגנות בזמן ניקוי סוליית הברזל.

כיצד לנקות פתחי קיטור

כן, גם פתחי הקיטור שלך צריכים ניקוי טוב. משקעי מינרלים ומלח בקבקבי הקיטור עלולים להוביל לכתמי מים חלודים על הבגדים שלך. לכן, חשוב לנקות את פתחי האדים באופן קבוע.

מערבבים חומץ ומים מזוקקים בחלקים שווים ויוצקים את התמיסה הזו במגהץ קריר ומנותק מהחשמל. שמור את המגהץ שלך במצב זקוף. בדוק את פתחי האוורור של הקיטור לאיתור הצטברות של חומר מוצק. אתה יכול לנקות את הרובה באמצעות צמר גפן או קיסם. ודא שאתה לא לשרוט את סוליית הברזל. כעת, חבר את המגהץ לשקע והפעל את פונקציית הקיטור. השאר אותו למשך 5 דקות. כבה את הקיטור והחזק את המגהץ למשך 30 עד 40 שניות כדי לתת לאדים לזרום בחופשיות. חזור על הליך זה 3 עד 4 פעמים.

כדי לנקות את הלכלוך שהצטבר בתוך פתחי האדים, אתה יכול גם להוסיף טיפה של סבון כלים לתמיסת מי חומץ.

כיצד למנוע סימני צריבה עתידיים

1) השתמש במי בקבוק מזוקקים לתפקוד הקיטור של המגהץ שלך.

מים מסוננים רגילים בבתים שלנו מכילים כמה מינרלים ומלחים. הם עשויים להיות טובים עבור הגוף שלך, אבל משקעי מלח אלה יכולים לפגוע בביצועי הברזל שלך. לכן, הימנע משימוש במי מטבח.

2) רוקן את המגהץ

מלאו את מאגר הברזל שלכם ממש לפני שאתם מתכננים ללחוץ בקיטור על הבגדים שלכם. רוקנו את המיכל לאחר השימוש. נגב את הלחות העודפת מהחלק החיצוני באמצעות מגבת נקייה.

3) שמור את הברזל שלך זקוף

מנע מלוח הברזל שלך שריטות וקורוזיה על ידי שמירתה במצב זקוף. זה גם מונע חלחול מים מהמאגר לתוך הסולייה.

4) מגהץ בצד האחורי של הבגדים

אל תשתמש במגהץ ישירות על רוכסני מתכת או פלסטיק. הפוך את החולצות והחולצות המודפסות מבפנים החוצה כדי להגן על סוליית הברזל שלך מכל סוג של נזק.

עצות בטיחות:

1) נתק את המגהץ

להלן כמה מהטיפים הפשוטים אך היעילים ביותר כיצד לנקות מגהץ
להלן כמה מהטיפים הפשוטים אך היעילים ביותר כיצד לנקות מגהץ.

חשוב מאוד לוודא שהברזל שלך לא מחובר למקור החשמל בזמן שאתה מנקה את הסולייה.

2) הרחק אותו מילדים

בזמן שאתה מנקה את המגהץ שלך, ודא שהילדים או חיות המחמד שלך נמצאים במרחק בטוח.

3) ללבוש ציוד מגן

שמור על הידיים שלך או שאתה עלול להיצרב.

4) קרא את הוראות היצרן

קרא תמיד את הוראות היצרן כדי לדעת מהי הדרך הנכונה לנקות את המגהץ שלך.

כדי לשמור על המגהץ שלך במצב מעולה, חיוני לשמור אותו נקי. השתמש בעצות הניקוי שניתנו כאן כדי להחזיר את הברק על משטח הברזל שלך.

כדי להסיר פלסטיק מומס מלוחית הברזל, הנח אותו במקפיא. עם הזמן הפלסטיק יתקשה וניתן לפרק אותו בקלות באמצעות סכין קהה.

למידע נוסף על טיפול בבית, בקר בכתובת Get set clean.

מאמרים בנושאים דומים
  1. טיפול בשעווה למשטחים
  2. הסרת כתמים מאריחים קלה
  3. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
  4. אבן פולנית ונקייה
  5. ויניל נקי
  6. הסרת קיא מהשטיח: הנה איך