עצות מובילות לפינוי ניקוז חיצוני חסום בבוץ

כיצד לפנות ניקוז סתום בחוץ: זיהוי וזיהוי הבעיה
כיצד לפנות ניקוז סתום בחוץ: זיהוי וזיהוי הבעיה.

ניקוז מבחוץ סתום בבוץ? אל תתקשר עדיין לאינסטלטור; אולי תוכל לתקן את זה בעצמך.

שלבים מרכזיים

  1. הסר את מכסה השבכה.
  2. אם אתה יכול להגיע לסתימה, לבש בגדים אטומים למים והסר מה שאתה יכול.
  3. שוברים את השארית עם מוט ניקוז.
  4. פוצץ צינור לביוב.
  5. נקה באופן קבוע חסימות בגובה פני השטח כדי למנוע בעיות חמורות יותר.

ניקוז חיצוני סתום בבוץ או עלים? זה אולי מפתה להתעלם ממנו, אבל ניקוזים חסומים עלולים לגרום להצפות, נזק לרכוש או אפילו בעיות בריאות, והם באחריותכם אם הם נמצאים בשטח שלכם. הנה איך לפנות ניקוז חסום בחוץ.

בדרך כלל, כאשר מתמודדים עם ניקוז חיצוני חסום בבוץ או עלים, הייתם מושיטים יד אל מוט הניקוז לאחר שפנית את מה שאפשר ביד. אם הניקוז מלא במים, עם זאת, ייתכן שתרצה להשתמש במוט הניקוז שלך כדי לנעוץ חורים בסתימה ולתת לחלק מהמים להתנקז תחילה, כדי שלא תגיע למים כדי לתפוס דברים.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

כיצד לפנות ניקוז סתום בחוץ: זיהוי וזיהוי הבעיה

אתה כנראה לא מבלה כל כך הרבה זמן בהסתכלות על הביוב שלך, אז אולי אתה מבין שיש בעיה רק כאשר אתה מבחין בריח לא נעים או במים המתנקזים לאט.

הנה איך לפנות ניקוז חסום בחוץ
הנה איך לפנות ניקוז חסום בחוץ.

אם יש לך ניקוז חיצוני חסום בעלים שנשרו מעליו, זה בדרך כלל ברור, וייתכן שזה רק עניין של פינוי העלים מפני השטח עם קוטף אשפה או ידיים עם כפפות. מומלץ לנקות סתימות בגובה פני השטח בכל פעם שתבחין בהן, כדי שהן לא יתקדמו עמוק יותר לתוך הניקוז ובסופו של דבר יגרמו לבעיות שקשה יותר לפתור.

עם זאת, לפעמים, לאחר זיהוי הניקוז הבעייתי, תצטרך ללבוש כפפות עמידות למים ולהסיר את מכסה הניקוז כדי להבין מה השתבש.

איך לפנות ניקוז סתום בחוץ: להתמודד עם זה בעצמך

אם אתה באמת יכול לראות ולהגיע למה שחוסם את הניקוז שלך, יש סיכוי טוב שתצליח לפתור את הבעיה בעצמך.

אם אתה חופר בביוב שלך, עם זאת, התקן תחילה. חיידקים נוטים להצטבר סביב ניקוז, במיוחד ניקוז חסום, ואתה עלול לגרום לעצמך לחלות אם אתה צולל ישר פנימה ללא הגנה. לבש כפפות מגן יציבות, כגון כפפות גומי עבות או כפפות גינון, וכסה את הזרועות שלך במשהו עם שרוולים ארוכים ועמיד למים. הרכיבו משקפי מגן כדי להגן על העיניים, והסוו את האף והפה. עדיף להיות בטוח מאשר להצטער.

  1. בעזרת הידיים עם הכפפות, נקה את מה שאתה יכול להגיע אליו. זה עוזר להחזיק דלי בהישג יד, במקום לזרוק בוץ על הקרקע ולהשאיר את עצמך למצוא דרך להתמודד עם זה מאוחר יותר.
  2. אם יש עוד חסימת ניקוז שלך בהמשך, תמצא מוט ניקוז שימושי. זהו מקל ארוך וגמיש שתוכלו לדחוף את הניקוז ולהשתמש בו כדי לשבור את כל מה שחוסם אותו.
  3. לאחר שחילקת את הסתימה לנתחים ניתנים לניהול, תפוס צינור ושלח מים לביוב בלחץ גבוה כדי לשטוף אותם.
  4. אם, לאחר שעשיתם את כל זה, עדיין יש לכם ניקוז חיצוני חסום בסחף, כנראה שעדיף להזמין אינסטלטור מקצועי.

פינוי ניקוז חיצוני הוא לא בעיית הניקוז היחידה שאתה עלול למצוא את עצמך מתמודד מולה. אם אתה נתקל בבעיות במקומות אחרים במערכת, אולי כדאי לך לעיין במאמרים שלנו על איך לנקות מרזבים או איך לפנות צינור ניקוז חסום בחוץ.