הכביסה שלך בזמן קוביד 19

הנה כמה עצות כביסה מובילות שיעזרו לך להשאיר וירוסים מאחור כשאתה חוזר הביתה
הנה כמה עצות כביסה מובילות שיעזרו לך להשאיר וירוסים מאחור כשאתה חוזר הביתה.

לכלוך ווירוסים יכולים להגיע לבגדים שלך ועלולים לגרום לך לחלות. נקוט בכל אמצעי הזהירות כדי להבטיח שאתה ומשפחתך תישארו בריאים על ידי כביסה של הבגדים שלכם לאחר היציאה, במיוחד למקומות בסיכון גבוה.

שטיפת ידיים במים וסבון עם סבון אנטיבקטריאלי של Lifebuoy היא אחת הדרכים העיקריות להרחיק חיידקים, אבל מה קורה לבגדים שלך? הנה כמה עצות כביסה מובילות שיעזרו לך להשאיר וירוסים מאחור כשאתה חוזר הביתה.

כל משטחים כגון ביגוד, מצעים, נעליים ומגבות עלולים להיות מזוהמים ולכן, יש לשטוף ולחטא כחלק משגרת המניעה שלך. מחקר של Healthline מצביע על כך שלמרות שבגדים נמצאים בסיכון נמוך להידבקות בווירוסים, הם אינם נטולי סיכונים - לכן עליך לנקוט באמצעי הזהירות הנוסף עם הבגדים שלך.

האם נגיף הקורונה יכול לשרוד על הבגדים שלך?

התשובה הקצרה היא כן. עם זאת, לא הוכח בוודאות כמה זמן הנגיף שורד על משטחים. מחקרים על התנהגותם של נגיף קורונוב אנושי מצאו שונות גדולה בזמן ההישרדות שלו, שנעה בין שעתיים ל-9 ימים.

זמן ההישרדות תלוי במספר גורמים כולל סוג פני השטח, טמפרטורה, לחות יחסית וזן ספציפי של הנגיף.

בחר את הגדרת המים החמים ביותר האפשרית עבור הכביסה שלך
בחר את הגדרת המים החמים ביותר האפשרית עבור הכביסה שלך.

די לומר, ביגוד יכול להוות גורם סיכון בהתאם לנסיבות. לכן, למען הבטיחות הכללית, מומלץ לכבס בגדים לאחר שהיית בחוץ. זה במיוחד אם באת במגע עם אדם חולה או שהיית באזור שבו יש עומס רב וחיטוי מינימלי כגון חנויות מכולת וחנויות קמעונאיות.

האם אורח החיים שלך במהלך הנעילה של קוביד-19 השפיע על סוג הכתמים שאתה מקבל על הבגדים שלך?

איך כדאי לעשות כביסה?

  • עכשיו כשאתה יודע שהבגד שלך יכול לסכן אותך לחלות, מה אתה יכול לעשות בנידון?
  • בתור התחלה, יש לשטוף את כל הפריטים עם סבון כביסה או חומר ניקוי. שקול להשתמש בחומר ניקוי המכיל אקונומיקה אך הקפד לקרוא את תוויות הטיפול בבגדים ואת תיאור המוצר וההנחיות.
  • בחר את הגדרת המים החמים ביותר האפשרית עבור הכביסה שלך. ארגון הבריאות העולמי ממליץ על טמפרטורות מים בין 60-90 מעלות צלזיוס. היזהר בעת שימוש בטמפרטורות גבוהות עבור הכביסה שלך, שכן זה יכול להזיק לפריטי לבוש מסוימים, אז הקפד לקרוא את תוויות הטיפול לפני כן.
  • הקפידו לייבש את הבגדים היטב.

האם חומרי ניקוי רגילים ייפטרו מהנגיף?

חומרי ניקוי כגון אבקות כביסה כמו אבקת כביסה ביד Surf, סורגים כמו חטיפי כביסה Sunlight ונוזלים כגון נוזל כביסה אוטומטי OMO, פועלים בצורה מושלמת כדי למלא את חלק הניקוי של מניעת חיידקים. עם זאת, כדי לטפל בצורה הוליסטית במניעת חיידקים, יש לבצע גם תהליך החיטוי. כדי לחטא, בחר בחומרי ניקוי המכילים אקונומיקה או אלכוהול של כ-70 אחוז. לפי קרן הילדים של האו"ם (UNICEF), חומץ ומוצרים טבעיים אחרים אינם מומלצים לסוג זה של ניקוי וחיטוי.

בעת שימוש באקונומיקה לחיטוי, הקפד לאפשר למוצר לעבוד במשך 10-15 דקות, ולאחר מכן לשטוף במים נקיים ולעקוב אחר ההוראות לפי בקבוק חומר הניקוי. אם הבגדים שלך אינם בטוחים בהלבנה, ישנה אפשרות לכבס במים חמים, באופן אידיאלי מעל 60 מעלות עד מקסימום 90 מעלות צלזיוס לפי הנחיות ארגון הבריאות העולמי. עם זאת, טמפרטורות גבוהות עלולות להזיק או לכווץ פריטי לבוש עדינים, אז זכור לקרוא את תוויות הטיפול בכביסה לפני ביצוע הכביסה.

בבואכם לבחור את התהליך הנכון ולהחליט כיצד לכבס בגדים כדי לעזור להיפטר מוירוסים, קחו בחשבון שגם כביסה וגם חיטוי חיוניים לניקוי יסודי.

נקודות מפתח:

  • תדיר לשטוף ולחטא את הידיים.
  • חבשו מסכת בד על האף והפה כשאתם יוצאים לציבור.
  • שטפו את הבגדים שלכם כדי לעזור להדוף וירוסים.
  • נקה את הבגדים שלך במים וסבון כדי להסיר לכלוך ופסולת.
  • השתמש בחומרי חיטוי כגון חום, אקונומיקה או חומרי ניקוי על בסיס אלכוהול.

לטיפים נוספים לניקיון הבית, טריקים ועצות או פשוט למצוא את חומר הניקוי המושלם לעבודה, הסתכל מסביב.