כיצד להסיר כתמי אקונומיקה?

כיצד להסיר כתמי אקונומיקה מסיבי שטיח וריפוד
כיצד להסיר כתמי אקונומיקה מסיבי שטיח וריפוד.

אל תיבהלו אם תשפכו טיפת אקונומיקה! המדריך השימושי שלנו אומר לך כיצד להסיר במהירות ובקלות כתמי אקונומיקה ממגוון משטחים וחומרים.

כולנו יודעים שאקונומיקה היא מוצר ניקוי חזק שיכול להתמודד עם חיידקים וחיידקים. אך עד כמה שנהיה זהירים בזמן הניקוי, כתמי אקונומיקה עדיין קורים, וכאשר הם מתרחשים, פניקה נוטה להופיע. רובנו לא שמענו כיצד להיפטר מכתמי אקונומיקה, מכיוון שאנו מניחים שאי אפשר להתמודד איתם. למרבה המזל, עם קצת חשיבה מהירה, הם לא - זו הסיבה שהרכבנו את המדריך הזה שלב אחר שלב כיצד להסיר כתמי אקונומיקה ממשטחי בית נפוצים.

מניעת כתם אקונומיקה היא הרבה יותר קלה מאשר הסרה, לכן הקפידו לכסות בגדים, רצפות ורהיטים בהתאם, והקפידו לקרוא את ההוראות על האריזה כדי להבטיח את בטיחותכם. זכור להשתמש בביוצידים באופן בטוח וקרא תמיד את התווית על המוצר שלך.
האם אורח החיים שלך במהלך הנעילה של קוביד-19 השפיע על סוג הכתמים שאתה מקבל על הבגדים שלך?

כיצד להסיר כתמי אקונומיקה מסיבי שטיח וריפוד

כיצד להסיר כתמי אקונומיקה על עץ
כיצד להסיר כתמי אקונומיקה על עץ.

יש באמת רק דרך אחת להסיר כתמי אקונומיקה משטיחים או ריפוד, והיא חייבת להיעשות מיד, לפני שהאקונומיקה משנה את צבע הסיבים:

 1. כאשר עוסקים במוצרי ניקוי רבי עוצמה כמו אקונומיקה, חשוב לנקוט באמצעי הבטיחות המתאימים. הגן על הידיים והבגדים שלך, עבוד באזור מאוורר היטב ובדוק את התווית על הבקבוק להוראות בטיחות נוספות.
 2. קח מטלית לבנה נקייה, וספג את עודפי האקונומיקה מהכתם. אל תשפשפו את הסימן או שתגדילו את גודל הכתם ותדחפו אותו עוד יותר לתוך סיבי השטיח או הריפוד.
 3. מרחו תמיסה של נוזל כביסה ומים על הכתם, וסגרו עוד מהחומר האקונומי. אפשר לחילופין לנסות חומץ לבן מדולל, אם כי שימו לב שהריח יכול להיות חזק יחסית בשילוב עם האקונומיקה.
 4. שטפו את האזור במים נקיים וקרים.
 5. הניחו מגבות נייר על הכתם כדי לספוג כמה שיותר מים. לאחר שהאזור יבש, עברו עליו בוואקום.

אם הכתם נשאר, אל תתייאשו - אולי לא תצליחו להפוך את אפקט ההלבנה של האקונומיקה, אבל אפשר לכסות אותו. עבור כתמים קטנים, נסה להשתמש בערכת תיקון שטיחים מסחרית (עקוב אחר ההוראות על התווית), או השתמש בעט בד כדי לצבוע מחדש את האזור.

 1. קח עט בד בצבע דומה לשטיח ושפשף אותו בעדינות לאורך הסיבים המלבינים.
 2. עם מטלית לבנה לחה, שפשפו חלק מסמן הצבע או העפרון עד שיתחיל להתאים לגוון השטיח.
 3. חזור על הפעולה עד שהכתם אינו נראה עוד, ואפשר לאזור להתייבש.

הרבה יותר קשה לכסות כתם אקונומיקה גדול על רצפות שטיחים. במקרה זה כנראה עדיף להתייעץ עם מנקה שטיחים מקצועי, שעשוי לייעץ לך להחליף חלק מהשטיח, או את כולו.

כיצד להיפטר מכתמי אקונומיקה על מתכת

המדריך השימושי שלנו אומר לך כיצד להסיר במהירות ובקלות כתמי אקונומיקה ממגוון משטחים וחומרים
המדריך השימושי שלנו אומר לך כיצד להסיר במהירות ובקלות כתמי אקונומיקה ממגוון משטחים וחומרים.

כן, אקונומיקה יכולה להשפיע גם על מתכת! זה מכתים את פני השטח של חפצי מתכת רבים, אז היזהר בעת השימוש בו לניקוי. הימנע מכתמי אקונומיקה באמצעות העצות הבאות:

 • לעולם אל תשתמש באקונומיקה כדי 'לחטא' את התכשיטים שלך, או לנקות סכו"ם כסף, למשל - זה כנראה ישחיר. השתמש בתכשיר ניקוי כסף מסחרי (עקוב אחר ההוראות על התווית) כדי להסיר כתמים.
 • אקונומיקה היא חומר מאכל, אז השתמש תמיד במים קרים ונקיים כדי לשטוף אקונומיקה מסודרת ממשטחי מתכת לפני שהיא גורמת נזק.
 • השתמש בשיטות חלופיות כדי להרוג חיידקים על פריטי מתכת, כמו חשיפה למים רותחים (לייבש אותם בזהירות לאחר מכן ולהיזהר בעת שימוש במים חמים).

כיצד להסיר כתמי אקונומיקה על עץ

אקונומיקה משמשת למעשה משחזרי רהיטים רבים להבהרת צבע העץ ולהסרת סוגים אחרים של כתמים. אבל אם כתם האקונומיקה שלך אינו מכוון, תצטרך לדעת כיצד להחזיר את הרהיטים שלך למצבו המקורי.

 1. ללא קשר לשאלה אם פריט העץ שלכם לכה או לא, שייפו את פני השטח של כתם האקונומיקה כך שהגוון המקורי של העץ ייחשף למטה.
 2. נקה כל אבק עם מטלית לחה.
 3. אם הצבע מתחת לכתם האקונומיקה שונה משאר הרהיטים, זה אומר שכתם עץ שימש לצביעת העץ. תצטרכו למצוא כתם תואם ולמרוח אותו על האזור ששיפתם. זה קל להפליא - פשוט עקוב אחר ההוראות על התווית, ובדוק תחילה שטח קטן מאוד של העץ כדי לבדוק אם הכתם ייתן לך את התוצאה הרצויה.
 4. אם הרהיטים שלך לכה, הוסף שכבת גימור לאזור המוכתם. ניתן גם למרוח פוליש רהיטים או ווקס כדי להחזיר את האזור המוכתם למראה המוגמר המקורי שלו.

מניעת כתמי אקונומיקה

אחת הדרכים הטובות ביותר להימנע מיצירת כתמי אקונומיקה על כל משטח היא לעקוב אחר הוראות המותר ואל תעשה של שימוש באקונומיקה.

דוס:

 • עיין בהוראות הבטיחות על התווית של בקבוק האקונומיקה שלך. זה ייתן לך הנחיות ספציפיות לגבי סוגי החומרים שאתה יכול לנקות עם אקונומיקה, והמלצות כיצד להשתמש בו בבטחה.
 • אוורר את הבית שלך בזמן השימוש באקונומיקה.
 • השתמש בכפפות גומי בזמן ניקוי עם אקונומיקה כדי להגן על העור שלך.
 • הימנעו משימוש באקונומיקה מסודרת. במידת האפשר, הפחיתו את תכונותיו המאכלות של הכימיקל על ידי דילולו במים קרים – מים חמים עלולים להפריע לתכונותיו קוטל חיידקים.

לאים:

 • אין לערבב אקונומיקה עם חומרים אחרים - רק להוסיף מים. חומרי ניקוי המבוססים על אמוניה, למשל, עלולים לעורר תגובות כימיות מסוכנות כאשר הם מערבבים עם אקונומיקה.
 • אל תשכח שהרבה חומרי ניקוי ביתיים נפוצים מכילים גם אקונומיקה.
 • אל תתנו לאקונומיקה לשבת על כל משטח לאורך זמן - זה עלול לגרום לקורוזיה או שינוי צבע.
 • לעולם אל תשתמש באקונומיקה ביתית על השיער או העור שלך. זה יגרום נזק רציני. השתמש תמיד במים קרים כדי לשטוף אקונומיקה מהעור החשוף, וקנה מוצרי הבהרה ספציפיים לשיער לצביעת שיערך.
 • אל תשאיר אקונומיקה בהישג ידם של ילדים. אם אקונומיקה נבלעת זה יכול להיות קטלני.