איך מנקים שטיח?

מנקה שטיחים הוא ממש לא הכרחי – אך להסרת כתמים ולכלוך כדאי לשקול רכישת מנקה ייעודי לניקוי שטיחים
לניקוי ותחזוקה יומיומית של שטיחים, מנקה שטיחים הוא ממש לא הכרחי – אך להסרת כתמים ולכלוך כדאי לשקול רכישת מנקה ייעודי לניקוי שטיחים, או מנקה שטיחים המתאים לחומרים עדינים.

שטיחים הם לרוב עדינים יותר משטיחים, ודורשים שיטות ניקוי שונות. המשך לקרוא כדי לגלות עוד כיצד לנקות שטיחים!

טעות שהרבה בעלי בתים עושים היא להתייחס לשטיחים שלהם באותו אופן שבו הם מתייחסים לשטיחים שלהם. כלומר, הם שואבים את כולם, ומטפלים בכתמים ולכלוך ולכלוך לאורך זמן בעזרת חומר ניקוי שטיחים שנקנה בחנות. האמת היא ששטיחים הם לרוב הרבה יותר עדינים משטיחים. בעוד שטיחים נועדו במיוחד להתמודד עם נפחים גבוהים של תנועה רגלית, והם עמידים יותר, שטיחים מיועדים לשימוש פחות בהרבה, כך שהם בדרך כלל רגישים הרבה יותר לנזק. חשוב להבין כיצד לנקות שטיח כדי לשמור על מראה נקי ורענן.

אתה לא צריך למהר לחנויות כדי לקנות מנקה שטיחים כאשר יש לך כתם על השטיח. במקום זאת, הקציפו במהירות תרופה תוצרת בית של מים חמים, קורטוב של חומץ לבן וטיפת חומר ניקוי כביסה כגון נוזל OMO כדי להתמודד עם הכתם בהקדם האפשרי. רק זכור לבדוק את זה בשטח קטן תחילה.

האם באמת יש צורך בניקוי שטיחים?

לניקוי ותחזוקה יומיומית של שטיחים, מנקה שטיחים הוא ממש לא הכרחי – אבל להסרת כתמים ולכלוך כדאי לשקול רכישת מנקה ייעודי לניקוי שטיחים, או מנקה שטיחים שמתאים לחומרים עדינים. לחלופין, בחר תרופה תוצרת בית להתמודדות עם כתמים. תערובת של מים חמימים, קורטוב של חומץ לבן ורק טיפה של חומר ניקוי כביסה היא אידיאלית, אבל הקפידו להשתמש במינימום ההכרחי - אינכם רוצים להרוות את השטיח או להרטיב את גב השטיח.

חשוב להבין כיצד לנקות שטיח כדי לשמור על מראה נקי ורענן
חשוב להבין כיצד לנקות שטיח כדי לשמור על מראה נקי ורענן.

לניקוי שטיחים יומיומי, כל מה שאתה באמת צריך הוא שואב אבק באיכות טובה ומברשת בעלת זיפים בינוניים. כך מנקים שטיח:

 1. ראשית, הפוך את השטיח הפוך. שואב אבק את משענת השטיח, משחרר כל קרקע בלכלוך.
 2. הפוך את השטיח עם צד ימין כלפי מעלה, ושאב אבק, תוך הקפדה על גדילים.
 3. רפרף את הציציות בעזרת הידיים שלך, מכיוון שהן עלולות להינזק בצינור היניקה של השואב.
 4. לאחר שאיבת האבק, השתמש במברשת כדי להסיר את שאריות השיער והאבק - בדרך כלל זו בעיה יותר במשקי בית שיש בהם חתולים וכלבים.

האם מכונות כביסה מייצרות חומרי ניקוי שטיחים טובים?

אתה תמיד צריך לבדוק את התווית על השטיח שלך לפני הכנסתו דרך מכונת הכביסה, מכיוון שחלק מהחומרים ניתן לכבס ואחרים לא. ככלל, שטיחים ארוגים וקלוועים הם לרוב חזקים מספיק כדי לעמוד בכביסה יסודית, בעוד שחומרים אחרים בדרך כלל עדינים מדי. גם עם שטיחים ארוגים, עדיף לנסות לספק לו הגנה מסוימת - תחילה הכניסו אותו לציפית כרית או בשקית כותנה רחיץ. המשמעות היא שהחומר אינו במגע ישיר עם התוף, מה שמפחית את הסיכון לנזק.

איך אני מתמודד עם ניקוי שטיחים עדין ומזרחי?

כשזה מגיע לניקוי שטיחים מזרחיים, וקניית מנקה שטיחים עבור חומרים עדינים אחרים, תרצו להקדיש קצת יותר זמן וטיפול כדי להבטיח שלא תפגעו בבד ובסיבי השטיח שלכם. הנה איך לנקות שטיח שהוא קצת יותר פגיע מהשטיח היומיומי שלך:

 • לתחזוקה ותחזוקה יומיומית, הניחו בד אוורירי, כגון ציפית כותנה קלה או חתיכת ניילון, מעל החלק העליון של השטיח.
 • שאבו את השטיח עם חומר ההגנה מעל. יש לסנן ולחלץ לכלוך דרך החומר, ולפרוף את סיבי השטיח, מבלי שייפגעו משאיקה ישירה.
 • לסימנים מלוכלכים וכתמים ברורים, היעזר בכל מקום אפשרי בחומר ניקוי עדין תוצרת בית המכיל מרכיבים טבעיים. חומר הניקוי, החומץ והמים החמים שהוזכרו לעיל מצוין לניקוי שטיחים מזרחיים.
 • לטיפול בריחות - במיוחד ריחות של חיות מחמד וריחות טבק מתמשכים - פזרו על השטיח אבקת טלק עדינה או אבקת תינוקות. השאירו את האבקה למשך הלילה כדי לספוג את כל הריחות, ופשוט שואבים את האבק בבוקר.

באיזו תדירות עלי לבצע ניקוי שטיחים?

יש להוסיף ניקוי שטיחים ללוח הזמנים של הניקוי השבועי שלך במידת האפשר, במיוחד עבור שטיחים שמקבלים שימוש רב, ולבתים עם חיות מחמד. שאיבת האבק צריכה להיעשות על בסיס שבועי, אם כי שטיחים שנראים להם שימוש מועט ביותר יכולים להתבצע כל שבועיים. באופן אידיאלי יש לבצע ניקוי נקודתי ברגע שהכתם מתרחש. תמיד קל יותר לנקות כתמים כשהם טריים, ולא כשהם הספיקו להתייבש ולהתגבש לסיבים. כדאי גם לשקול ניקוי יסודי וסיבוב של השטיחים שלך כל 6 חודשים עד שנה כדי לשמור על מראה השטיחים שלך רעננים וחדשים.

 • כדאי לשאוב שטיחים בוואקום על בסיס שבועי.
 • ניתן להניח סוגים מסוימים של שטיחים במכונת הכביסה. בדוק את תווית הטיפול על השטיח שלך.
 • לכתמים על שטיחים עדינים או מזרחיים השתמשו בתמיסה ביתית עדינה העשויה מחומרים טבעיים.
מאמרים בנושאים דומים
 1. טיפול בשעווה למשטחים
 2. הסרת כתמים מאריחים קלה
 3. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
 4. אבן פולנית ונקייה
 5. ויניל נקי
 6. הסרת קיא מהשטיח: הנה איך