איך למנוע מהבגדים להתכווץ

למה בגדים מתכווצים במייבש ואיך לכבס בגדי כותנה בלי להתכווץ
עכשיו אתה יודע למה בגדים מתכווצים בכביסה, למה בגדים מתכווצים במייבש ואיך לכבס בגדי כותנה בלי להתכווץ, בין שאר סיבים.

החולצה האהובה עליך התכווצה? כאן אנו מראים לך כיצד למנוע מבגדים להתכווץ.

למצוא בגדים שמתאימים לך זו תחושה ייחודית. עם זאת, לאחר ללבוש את הבגדים האהובים עליך במשך זמן מה, הם עשויים לא להרגיש אותו דבר. כדי לשמור על כל הבגדים שלך במצב תקין חיוני שתדעי איך למנוע את התכווצות הבגדים וכיצד לכבס בגדים כדי שלא יתכווצו, בין אם זה כותנה, פוליאסטר או זהורית. במאמר זה אנו נותנים לכם את הטיפים הטובים ביותר כיצד למנוע מבגדים להתכווץ במייבש ומסבירים מדוע בגדים מתכווצים בעת כביסה או מכניסה למייבש.

כדי למנוע את התכווצות הבגדים, כדאי להשתמש בסבון כמו Magic fragrances drive powder, שעובד היטב לכביסה בטמפרטורות נמוכות ומשאיר את הבגדים במצב מושלם.

איך לכבס בגדים כדי שלא יתכווצו: דברים שצריך לזכור

רוצים לדעת איזה בגדים מתכווצים במייבש, ולמה בגדים מתכווצים בכביסה? שימו לב לעצות הבאות כדי לכבס את הבגדים שלכם כדי שלא יאבדו את צורתם:

 • בדוק את התוויות.

  חלק מהבגדים זקוקים לטיפול מיוחד, לכן חשוב לקרוא את התוויות לפני הכביסה. אתם עשויים לתהות מדוע בגדים מתכווצים במייבש, במיוחד בגדי כותנה. עם זאת, בגדי פוליאסטר וקריון יכולים גם להתכווץ. יש לשים לב לסיבים של הבגדים. באופן כללי, סיבים מעשה ידי אדם כמו פוליאסטר וקריון עמידים בפני נפילות; בעוד שסיבים טבעיים כמו כותנה וצמר מתכווצים פחות בכביסה ידנית.

 • לשטוף במים קרים.

  שטיפת בגדים במים חמים גורמת למתיחה של הסיבים ולעוויתות של הבגדים. שטיפת הבגדים במים קרים יעילה הרבה יותר במניעת הצטמקותם, והיא עובדת טוב מאוד אם משתמשים בסבון מהשורה הראשונה, כמו למשל.

  .

 • יבש את הבגדים שלך באוויר הפתוח.

  למה בגדים מתכווצים במייבש? זה מתרחש כתוצאה מהטמפרטורה הגבוהה של מכונת הכביסה. כאשר מייבשים בגדים באוויר הפתוח, הסיבים מקבלים פחות לחץ. רצוי לייבש את הבגדים בצורה אופקית, על משטח שטוח; מאז כשתולים אותם הם יכולים להימתח. הנח את הבגדים הרטובים שלך על מגבת כדי להסיר עודפי מים.

איך למנוע מבגדים להתכווץ בעת כביסה: צעד אחר צעד

איך למנוע מבגדים להתכווץ בעת כביסה: צעד אחר צעד
איך למנוע מבגדים להתכווץ בעת כביסה: צעד אחר צעד.

מעוניינים לדעת איך לכבס בגדים כדי שלא יתכווצו? שיטה זו יעילה על מגוון רחב של חומרים, לרבות כותנה וקריון.

 1. מלאו דלי או כיור במים חמימים.

  ודא שהמים לא חמים מדי, מכיוון שהם עלולים לעוות את הסיבים.

 2. הוסף 15 מ"ל מרכך עדין או שמפו לתינוק.

  זה יעזור לך להחזיר את הבגדים שלך לכושר.

 3. הניחו לפריטים להשרות למשך 30 דקות.

  לאחר מכן, רוקנו את הדלי או הכיור ולחץ כלפי מטה על הפריטים כדי להסיר את המים. אין ללחוץ או לקמט את הבגדים כדי שלא יקמטו.

 4. פרשתי את הבגדים בצורה אופקית על מגבת.

  זה כדי להסיר עודפי מים. סדרו את הבגדים איך שתרצו.

 5. יבש את הבגדים שלך על חבל כביסה, אופקית.

  ודא שהם לא תלויים גבוה מדי כדי שהם לא יימתחו!

באיזה סוג סבון אתה משתמש כדי לכבס בגדים?

חשוב לדעת מאיזה חומר עשויים הבגדים שלך כדי להחזיר אותם לצורתם המקורית. בגדי סיבים מעשה ידי אדם, כגון פוליאסטר, מתכווצים במכונת הכביסה ואינם קלים להכיל כמו בגדי סיבים טבעיים, כגון כותנה. אחת הדרכים לסדר מחדש את בגדי הפוליאסטר היא למתוח אותם אופקית ולסמן את צורתם עם משקולות נייר.

עכשיו אתה יודע למה בגדים מתכווצים בכביסה, למה בגדים מתכווצים במייבש ואיך לכבס בגדי כותנה בלי להתכווץ, בין שאר סיבים. אנו מקווים שהטיפים הללו יהיו שימושיים עבורכם ושתוכלו ליישם אותם!

אם הבגד שלך התכווץ עדיף לפעול במהירות. אל תתנו לבגד להתייבש לחלוטין כי הנזק עלול להיות בלתי הפיך. המניעה עדיפה על תרופה. הקפידו תמיד לקרוא את התוויות על הבגדים ולפעול לפי ההוראות לכבס את הבגדים בטמפרטורה הנכונה בהתאם לחומרים המרכיבים אותם.