ניקוי מקררים

מוצרים ספציפיים לניקוי מקררים זמינים ברוב החנויות
מוצרים ספציפיים לניקוי מקררים זמינים ברוב החנויות.

האם המקרר שלך מלוכלך או שיש לו ריח רע? רוצים לדעת מהי הדרך הטובה ביותר לנקות אותו? גלה את הטיפים והעצות שלנו.

כדי שמטבח יהיה נקי, לא מספיק לנגב את השיש ולהסיר שומנים מהמבערים: צריך גם לנקות את המקרר. חשוב לשמור על היגיינה, שכן פטריות וחיידקים ממזון מקולקל עלולים לזהם את שאר המוצרים ובכך להגביר את הסיכון להרעלה. סיכון זה גבוה אף יותר עבור בשר נא ודגים, שעלולים להעביר חיידקים כמו E. coli וסלמונלה. לכן, חשוב שתשתמש במוצרים הנכונים כדי לשמור על המקרר שלך נקי. זה גם שימושי להרכיב לוח זמנים לניקוי המאפשר לך להחזיק את המטבח שלך בתנאים סניטריים אופטימליים.

ניקוי המקרר עם תוכנית של פעילויות יומיומיות הוא חיוני; לכן, אנו מציעים לך לבדוק ולהסיר לכלוך באמצעות מוצרים אנטיבקטריאליים ספציפיים למטבח, כמו אלו המוצגים בקו מוצרי Cif.

איך לנקות מקרר: טיפים ועצות שכדאי לזכור

אם למקרר שלכם יש מדפים ומגירות נשלפים, כדאי לנקות אותם תחילה. אלא אם כן הם מוכתמים מאוד בפסולת מזון, פשוט תן להם להשרות זמן רב במים חמים ובחומר ניקוי. להסרת כתמים עיקשים, רצוי להשתמש בחומר ניקוי אנטיבקטריאלי ספציפי למטבח או אפילו בתכשיר ביתי כלשהו. זכור תמיד: לפני השימוש במוצר מסחרי כלשהו, קרא ופעל לפי ההוראות שעל התווית. חשוב גם שתמרח אותו על אזור קטן ולא בולט תחילה כבדיקה.

ניקוי המקרר קל מאוד אם תבצע את השלבים הפשוטים הבאים
ניקוי המקרר קל מאוד אם תבצע את השלבים הפשוטים הבאים.

מוצרים ספציפיים לניקוי מקררים זמינים ברוב החנויות. הם מגיעים בדרך כלל בבקבוק תרסיס לנוחות נוספת וללא סכנות בריאותיות או מזון. המשמעות היא שלמרות שאין לרסס אותם ישירות על המזון, ניתן להחזיר את המזון למקרר לאחר ניקויו במוצרים מסוג זה. אפשרות נוספת היא להשתמש בחומר ניקוי רב תכליתי טוב למטבח מליין Cif המתאים ואינו מזהם מזון. תרסיסים ומגבונים חיטוי הם אידיאליים; עם זאת, חל איסור לשלב כל מוצר המכיל כימיקלים רעילים בניקוי מקררים, בפרט כאלו המכילים אקונומיקה בכל צורותיה.

יש אנשים שמעדיפים לנקות את המקרר בצורה טבעית יותר. ניתן לנקות את הפנים עם משחה העשויה סודה לשתייה ומים חמימים, או עם תמיסה של חומץ לבן מזוקק ומים חמימים. במקרה האחרון, מומלץ להוסיף כמה טיפות מיץ לימון לנטרול ריח החומץ. כדי להסיר ריחות חזקים מהמקרר, פשוט הנח מיכל פתוח עם סודה לשתייה בפנים.

איך מנקים את המקרר: לוח זמנים לשמירה על היגייניו

הקפדה על תכנית ניקיון מקיפה תעזור לכם לשמור על פנים ותכולת המקרר נקיים ובריא. זו לא משימה קפדנית במיוחד, רק כלול כמה תזכורות שיעזרו לך לשמור על הניקיון. כדי שזה תמיד יהיה ללא דופי, אתה יכול לכלול את ההצעות הבאות בתוכנית ניקוי המטבח שלך:

 1. פעילויות יומיומיות.

  בזמן שאתם מכינים ארוחת ערב, אנו ממליצים לכם להקדיש מספר דקות כדי לבדוק שאין לכלוך במקרר. ככל שתנקה כתם מוקדם יותר, כך יהיה קל יותר להסירו. זכרו לנקות את ידית המקרר בעזרת ספריי או מגבון אנטיבקטריאלי, שכן זהו אחד המקומות שאוספים הכי הרבה חיידקים במטבח כולו.

 2. פעילויות שבועיות.

  לפני הקניות לשבוע, בדקו את כל המוצרים שיש לכם במקרר. מזון שפג תוקפו יש לזרוק. אם אתה מוצא מוצר שעדיין לא פג תוקפו, אבל אתה יודע שאתה לא הולך להשתמש בו, אתה יכול לתת אותו לשכן כדי לא לבזבז אותו.

 3. פעילויות מרווחות יותר.

  במידת הצורך יש להסיר את כל תכולת המקרר (כולל מדפים ומגירות) ולנקות אותו היטב. ניתן גם ליצור רשימת מטלות לניקוי כל חלק במקרר בזמנים שונים בחודש.

איך מנקים מקרר: צעד אחר צעד

ניקוי המקרר קל מאוד אם תבצע את השלבים הפשוטים הבאים:

 • כדי להפחית את הסיכון לזיהום, שמור בשר ודגים נאים במדפים התחתונים כדי להימנע משפיכת המיצים שלהם על מזונות אחרים. באופן אידיאלי, השאר אותם במיכלים אטומים.

 • מאותה סיבה, יש להפריד בין מזון גולמי ומבושל באותו אופן.

 • אל תתנו לאוכל להתקלקל במקרר. עובש משפיע על מזונות אחרים ומפיץ חיידקים.

 • שמרו את המרכיבים מיד עם סיום השימוש בהם. לאחר הפתיחה, יש לשמור את רוב מכלי המזון והתבלינים במקרר ולא במזווה.

 • נקה שפיכות וכתמים בהקדם האפשרי, כשהם רטובים. זה יאפשר לך להסיר בקלות לכלוך ולשמור על היגיינה של משטחים שנמצאים במגע עם מזון.

פעילויות יומיות: הסר כל לכלוך טרי. פעילויות שבועיות: השליכו את כל המזון שפג תוקפו מהמקרר שלכם. פעילויות מרווחות יותר: הוצא הכל מהמקרר שלך כדי לנקות את המדפים עם ספריי מטבח לכל מטרה.