איך מנקים קירות ולוחות עוקפות?

כיצד לנקות לוחות עוקפות
כיצד לנקות לוחות עוקפות.

קירות ולוחות עוקפות עלולים להיות מוכתמים ומלוכלכים עם הזמן. עם זאת, אתה יכול לנקות אותם - אין צורך בצביעה מחדש בצורה מסובכת! המשך לקרוא לטיפים מובילים לניקוי!

האם הגיע הזמן לנקות את הקירות או הקרשים? אולי חשבת שזה יהיה קל. כמה קשה זה יכול להיות לנקות משטחים שטוחים לחלוטין?

כמו בכל דבר: קצת יותר מסובך ממה שחשבתם. תצטרך לנהוג בגישה שונה, למשל, אם אתה מנקה קירות צבועים לעומת אלה עם טפטים. לוחות עוקפות דורשים גישה שונה לחלוטין בגלל המשטחים הייחודיים והיצוקים שלהם. למרבה המזל, המדריך שלהלן מסביר כיצד לעשות את שניהם.

עם זאת, ישנם מספר פריטים שתצטרכו בעת ניקוי קירות מכל סוג:

 • מטלית מיקרופייבר או אבק.
 • מוצר ניקוי, כמו Cif Cream.
 • ספוג נקי שאינו שוחק.
פתרונות תוצרת בית, כמו חומץ וסיאפ, נמצאים בסיכון קטן לנזק מכיוון שהם לא תוכננו במיוחד לשימוש באזורים אלה. אם יש לך ספק, השתמש במוצר מסחרי כמו Cif Cream. בדוק תמיד את שיטות הניקוי שלך על שטח קטן לפני השימוש ופעל לפי ההוראות שעל התווית.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

כיצד לנקות קירות צבועים

שטיפת קירות צבועים היא קלה יחסית. רוב הצבעים מתוכננים לשטיפה קלה מדי פעם, ותוכלו להשתמש בחומר ניקוי עדין מרובה משטחים כמו קרם cif על שפשופים - רק היזהר כשעוסקים בגימורים 'מט', שכן אלה מצריכים מדי פעם גישה אחרת. בדוק את הנחיות היצרן אם אינך בטוח, ותמיד בדוק נקודתית כל מוצר ניקוי חדש על אזור קטן ולא מורגש לפני שתנסה לנקות את כל המשטח.

איך לנקות קירות עם טפט
איך לנקות קירות עם טפט.

זכור לכסות את הרהיטים ואת קצוות השטיח שלך לפני שמתחילים.

 1. התחל בניקוי אבק מהקיר עם מטלית המיקרופייבר או האבק. הרבה יותר קשה להסיר אבק וקורי עכביש כשהם רטובים, ולכן עדיף לטפל בהם מיד.
 2. לכו תחילה אחר כתמים וסימנים, והעניקו להם תשומת לב מיוחדת. השתמש ב-Cif Cream שלך או במוצר דומה כדי להסיר שפשופים, בהתאם להוראות והנחיות הבטיחות על התווית. נגב את הסימנים בעדינות עד שהסימן ייעלם. אל תשפשף חזק - זה יפגע בצבע שלך.

ניתן להשתמש באותם עקרונות גם לניקוי קירות העשויים מעץ.

איך לנקות קירות עם טפט

הטפט מגיע בשני סוגים: רחיץ ובלתי רחיץ. ניתן לנקות טפטים רחיצים באותו אופן כמו קיר צבוע. עם זאת, ישנם כמה טריקים שימושיים שאתה יכול ליישם כדי להיפטר מכתמים. זכור לבצע בדיקה נקודתית על שטח קטן תחילה, ותמיד לקרוא את ההערות וההוראות של היצרן לפני ניקוי טפט כלשהו.

אם יש לך טפט בלתי רחיץ שהוכתם או זקוק לצחצוח, עליך להקפיד על ניקוי אבק, ולהבריש בעדינות את הלכלוך. אין למרוח מים על הטפט. אם על הקיר שלך יש כתם שומן, ייתכן שתוכל להסיר אותו על ידי הפעלת חום. כל שעליך לעשות הוא להחזיק מטלית סופגת על הכתם, ולהעביר בעדינות מגהץ חם על הבד. הקפד לכוון את המגהץ לטמפרטורה מתאימה כדי למנוע שריפת הבד או הטפט.

כיצד לנקות לוחות עוקפות

ניקוי לוחות עוקפות הוא קצת פחות עמל ועתיר מוצר - כל מה שתצטרכו זה את האבק שלכם, מוצר ניקוי כמו Cif Cream וקצת מים נקיים לשטיפה.

 1. אבק אותם.
 2. שפשפו אותם בעדינות עם מוצר הניקוי שבחרת, בהתאם להנחיות והנחיות הבטיחות על התווית.
 3. שטפו אותם במים נקיים.

אתה תשמח לדעת שזה כל מה שיש בזה!

מאמרים בנושאים דומים
 1. ניקוי פרקט למינציה – כך זה עובד
 2. איך מנקים נירוסטה?
 3. הסרת כתמים מאריחים קלה
 4. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
 5. אבן פולנית ונקייה
 6. ויניל נקי