ייעוץ לניקוי רצפות - איך לנקות רצפות

לאחר ניקוי רצפות האריחים
לאחר ניקוי רצפות האריחים, תמיד נקה וייבש את ראש המגב.

רוצים רצפות נקיות בבית? עקוב אחר העצות השימושיות הללו לניקוי רצפות ותראה אותן זוהרות!

כיצד לנקות רצפות

הרצפה היא לרוב הזמן המושקע ביותר בניקוי
כאשר מנקים את הבית שלך, הרצפה היא לרוב הזמן המושקע ביותר בניקוי.

כאשר מנקים את הבית שלך, הרצפה היא לרוב הזמן המושקע ביותר בניקוי. לא מפתיע שכאשר צועדים עליהם מדי יום, הם הופכים במהירות למוקד של אבק וכל מיני לכלוך, כולל פירורים ושאר פסולת מזון. סוגים שונים של רצפה דורשים שיטות ניקוי שונות. גלה על הדרכים הטובות ביותר לניקוי רצפות. אלו טיפים לריצוף אריחי קרמיקה, עץ או למינציה.

לאחר ניקוי רצפות האריחים, תמיד נקה וייבש את ראש המגב. מגב רטוב ולא נקי מהווה כר גידול לחיידקים ועובש, שעלולים להשאיר ריח לא נעים בשימוש חוזר.

כיצד לנקות רצפות אריחי קרמיקה

  • שטיפת הרצפה היא הדרך הטובה ביותר להחזיר לה את הברק, אך לפני שתתחיל לנגב, טאטא או שאב את הרצפה בזהירות רבה ככל האפשר. לטאטא או לשאוב את כל המשטח שברצונך לנקות. שימו לב לזוויות ולקצוות בקירות שבהם אבק אוהב להצטבר.
  • לאחר שאיבת האבק הכינו דלי מגב על ידי מילויו במים חמימים ונוזל מיוחד לניקוי רצפות. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, עקוב אחר ההוראות שעל האריזה.
  • טובלים את המגב במי הסבון וסוחטים אותו בזהירות כדי להסיר עודפי מים. סמרטוט רטוב מדי יגרום לרצפה ייקח הרבה זמן להתייבש, מה שעלול לגרום נזק לרהיטים, למשל ארונות מטבח.
  • נגב את הרצפה מקצה החדר לקצה השני בעמידה על משטח יבש. בעת ניקוי רצפת אריחי הקרמיקה, שטפו ונגבו בקביעות כדי למנוע מריחה של הלכלוך.

כיצד לנקות רצפות עץ

רצפות עץ הן יקרות אך עם מעט טיפול ותשומת לב, הן ייראו נהדר במשך עשרות שנים קדימה. עם זאת, כמה טכניקות כביסה נפוצות מגדילות את הסיכון לפגיעה בעץ. הנה כמה עצות שימושיות לניקוי רצפות עץ ולמינציה.

  • טאטא את הרצפה עם מברשת רכה כדי להסיר אבק. אתה יכול גם לשאוב אותו עם קצה שואב אבק עם מברשת רכה כדי למנוע שריטות ברצפה.
  • אל תשתמש במגב רטוב כמו שאתה עושה עם רצפות אריחי קרמיקה. מים גורמים לעץ ולמינציה להתנפח, מה שעלול לגרום נזק לרצפה. הדרך הטובה ביותר לנקות רצפות עץ טבעי היא עם מגב מעט לח או מטלית.
  • השתמש תמיד בחומרי ניקוי שנוסחו במיוחד לניקוי משטחי עץ או משטחי למינציה - אין להשתמש במוצרים המכילים אקונומיקה, אמוניה או חומרי שוחקים מכיוון שהדבר עלול לגרום נזק חמור לעץ. זכרו, עקבו תמיד אחר ההוראות המופיעות על מוצרי הניקוי.
  • לפני ניקוי הרצפה, הסר ממנה אבק ולכלוך. שואב אבק עם מברשת רכה או מברשת מטאטא רכה הוא היעיל ביותר.
  • בעת ניגוב רצפת אריחים, אל תשתמשו ביותר מדי מים – מגב רטוב מדי יגרום לרצפה להתייבש זמן רב מדי ולהשאיר פסים.
  • עבור פרקט עץ ולמינציה, השתמש רק במגב מעט לח, לא במגב רטוב. אחרת, אתה עלול לגרום נזק לרצפה.