איך מנקים שיש?

כיצד לנקות שיש עם גיר
כיצד לנקות שיש עם גיר.

גלה מה לנקות משטח שיש במטבח שלך. אנו מייעצים מה ללטש שיש וכיצד להסיר כתמי שיש. הרצפה שלך תחזיר את הברק שלה!

רצפות שיש ומשטחי שיש מוסיפים לדירה שלנו סגנון שיקי ולכן אין זה פלא שאנו רוצים שהם יהיו נקיים ויראו במיטבם. גלה כיצד ומה לנקות רצפות שיש על מנת לשחזר ללא מאמץ את המראה היפה שלהן וליהנות מהברק שלהן לאורך זמן.

ניקוי שיש: איך מנקים שיש?

השיש הוא אבן עדינה ואצילית מכיוון שהוא עשוי מאבן גיר, מה שהופך אותו לרגיש מאוד לחומצות כמו חומצות פרי, יין או חומרי ניקוי חזקים. כן, השיש הוא זה שלעתים קרובות כל כך מוסיף סטייל לרצפות חדר האמבטיה או משטחי השיש שלנו. כתמים על משטחי שיש הם לעתים קרובות מאכלים, אפילו אלה של קפה הבוקר האהוב שלך או קארי צהוב חריף. אבל אל תדאג יותר מדי בקשר לזה. בהמשך מאמר זה, נספר לכם כיצד להסיר כתמי שיש!

איך מנקים משטח שיש
איך מנקים משטח שיש?

אם אתם תוהים מה לנקות משטח שיש, שימו לב לחומרי הניקוי שבהם אתם משתמשים:

 • הם לא השאירו פסים מכוערים
 • העקביות שלהם לא הייתה שמנונית
 • הם נקו במהירות והתייבשו במהירות עד לפני השטח. תרסיס חלב לניקוי, כגון cif spray power & shine, יעבוד כאן בצורה מושלמת.
אין להשאיר את השיש לייבוש מעצמו. יבש בעדינות את השיש עם מטלית מיקרופייבר ונגב אותו יבש. לאחר מכן תוכלו ללטש את האבן היקרה הזו באמצעות, למשל, חלב ניקוי cif, אשר לא ישרוט את השיש ויאפשר לו להחזיר את פארו הקודם.

עם מה להבריק שיש?

ניקוי רצפות שיש או משטחי אמבטיה לא צריך לקחת הרבה זמן. למה? כי מספיק לעשות את זה באופן קבוע וניקוי השיש יהפוך לתענוג. לכן כדאי לנגב את רצפת השיש במטלית אחת לשבוע כדי להסיר ביעילות את הלכלוך שהצטבר. השגרה הקטנה הזו תחסוך לך זמן. כמו כן, זכור לקרוא את הוראות השימוש לפני השימוש בחומר הניקוי ולבדוק את הסוכן במקום לא בולט. אז מה לנקות משטח שיש?

 1. הוסף חומר ניקוי עדין לדלי המים, זה יכול להיות נוזל לניקוי הרצפה או קצף לניקוי הרצפה, למשל קצף ניקוי cif. חשוב שחומר הניקוי שבו אתה משתמש לא יכיל אקונומיקה ושהוא יהיה עדין מאוד במגע עם המשטח.
 2. הרטיבו את הרצפה, ואז שפשפו בעדינות את המשטח המזוהם עם המברשת.
 3. שוטפים את השיש במים נקיים ומייבשים אותו עם מטלית מיקרופייבר.

שימו לב האם לחומרים שאתם משתמשים בהם יש pH ניטרלי, כלומר ערך שבין 6.5 ל-7.5. חומצות מסוימות עלולות לשרוט את פני השיש או לגרום לו לדהות. קרא תמיד את הוראות השימוש על האריזה לפני השימוש בחומר הניקוי או חומר הניקוי.

האם כדאי לשמר שיש?

על ידי הגנה על השיש עם תכשיר מיוחד לתחזוקת שיש, אתה לא רק מאריך את חיי השיש במטבח או השולחן בסלון, אלא גם מגן עליו מפני כתמים מכוערים. אתה יכול גם להשתמש ב- Cif power & shine ספריי כדי להבריק את השיש. מצד שני, כדי להסיר כתמים לפני תחילת התחזוקה, מרחו כמות קטנה של Cif על הבד.

משטחים חדשים לרוב מטופלים מראש בחומר משמר ולכן דורשים פחות תחזוקה. משטחים ישנים בהחלט יזדקקו לתחזוקה. בעת שימוש בחומר תחזוקה, יש לבדוק את האריזה לקבלת הוראות כיצד להשתמש בו, כדי לא לפגוע במשטח השיש העדין.

איך לנקות שיש עם סודה לשתייה
איך לנקות שיש עם סודה לשתייה.

טיפ חשוב: אם אתם מכינים אוכל על דלפק במטבח, בדקו שהחומר המשמר או הניקוי שבו אתם משתמשים בטוחים ושאינכם בסיכון להרעלה אפשרית. מוצרי ניקיון בהם אנו משתמשים במטבח צריכים להכיל תמיד אישורי בטיחות, במיוחד אם יש ילדים קטנים וחיות מחמד בדירה.

איך מנקים משטח שיש?

ניקוי שיש הוא לא קשה ולא לוקח זמן כמו שזה נראה. אתה יכול בקלות לנקות את פלטת השיש עם סודה לשתייה או גיר לבן. השיטות הפשוטות הללו יגרמו לו להחזיר את פארו הקודם:

כיצד לנקות שיש עם סודה לשתייה:

 1. מערבבים סודה לשתייה עם מים ביחס של 1:20.
 2. טובלים מטלית בתמיסה שהתקבלה.
 3. נקה בעדינות את המשטח עם מטלית, תוך שימת לב מיוחדת למקומות המלוכלכים ביותר.
 4. שטפו את כל שאריות הסודה לשתייה במים וספוג רך.
 5. נגב את השיש יבש עם מטלית מיקרופייבר נקייה.
 6. לפני השימוש במשטח שוב, המתן שעתיים לייבוש מלא.

כיצד לנקות שיש עם גיר

ניקוי שיש עם גיר בית ספר? כן, הגיר יהיה בעל ברית שלך במאבק נגד לכלוך על שיש. הנה מה לעשות:

 1. מועכים בעדינות שלוש חתיכות של גיר לבן.
 2. טוחנים כדי לאבק את התמיסה שנוצרה באמצעות טיט מטבח.
 3. הרטיבו מטלית כותנה ולאחר מכן מרחו בעדינות את המשחה בתנועות סיבוביות על משטח השיש.

זכור תמיד לבדוק מוצרים וחומרי ניקוי חדשים על חלק לא בולט של המשטח, לפני יישום ישיר. אם יש לך ספק לגבי השימוש המיועד במוצר, השתמש באתר היצרן. אם אתה מבחין בדהיית צבע או עקבות של קורוזיה לשיש בזמן השימוש בחומר הניקוי, הפסק את השימוש בחומר הניקוי והיוועץ באיש מקצוע.

 • נקה את משטחי השיש באופן קבוע.
 • אל תחסוך במוצרי ניקוי שיש, השתמש במוצרים באיכות טובה, זה יאריך את הברק ואת חיי המשטח.
 • אתה יכול להשתמש בסודה לשתייה או בגיר לבן לניקוי משטחי שיש.
 • הקפידו לבדוק תחילה את חומר הניקוי בשטח קטן, ראו כיצד הוא מגיב לשיש.