סודות של בית ראשון ומעבר מהבית: 10 דברים שאף אחד לא יגיד לך

השתמש ברשימת הבדיקה של המהגר למטה כדי להפוך את המעבר בצורה חלקה ככל האפשר
כשזה מגיע למעבר דירה עבורך, השתמש ברשימת הבדיקה של המהגר למטה כדי להפוך את המעבר בצורה חלקה ככל האפשר.

יציאה מהבית היא צעד משמעותי בחייו של צעיר. הודות לרשימת הבדיקה במאמר זה, מעבר מהבית אינו כואב.

יציאה מהבית היא תמיד צעד מרגש ומשמעותי בחיים, בין אם מדובר בהעברת צעיר מהבית לביתו הראשון ובין אם מדובר בהעברת אדם מבוגר לביתו.

הזמינו סיוע בהובלה ממכרים או מחברה המציעה שירותי הובלה
הזמינו סיוע בהובלה ממכרים או מחברה המציעה שירותי הובלה.

במאמר זה אספנו הנחיות וטיפים שיעזרו לכם לעבור לבית חדש ללא כאבים ככל האפשר.

לעתים קרובות חדר האמבטיה של דירה קטנה יכול להכיל רק ארון קטן אחד. במקרה זה, רצוי להציב בחדר האמבטיה מדף אנכי גבוה עבור חומרי ניקוי ופריטים אחרים המאוחסנים בחדר האמבטיה.

עוברים מהבית

מעבר מהבית יכול להישמע כמו מחשבה מפחידה
מעבר מהבית יכול להישמע כמו מחשבה מפחידה, מכיוון שהיא כרוכה בהרבה לזכור ולטפל.

מעבר מהבית יכול להישמע כמו מחשבה מפחידה, מכיוון שהיא כרוכה בהרבה לזכור ולטפל. כשזה מגיע למעבר דירה עבורך, השתמש ברשימת הבדיקה של המהגר להלן כדי להפוך את המעבר בצורה חלקה ככל האפשר:

 1. יש להודיע למשרד הרישום המקומי לא מוקדם מחודש לפני המעבר ולא יאוחר משבוע לאחר המעבר. הכריזו על כתובתכם החדשה למקום הלימודים או העבודה שלכם, חברת ביטוח, בנק, טלפון ואינטרנט, קבוצות תחביבים, סניף דואר, מגזינים שאתם מנויים אליהם ומכרים. הודע גם לחברת האחזקה או למנהל הנכס שלך על השינוי שלך.
 2. ערכו חוזה חשמל ברגע שאתם יודעים מהו התאריך המדויק של המעבר שלכם, כדי שבדירה שלכם יהיה חשמל מוכן ביום המעבר. כמו כן, שקלו לעשות ביטוח דירה כדי שלא תצטרכו לשלם סכומים גבוהים על נזקים בלתי צפויים, כמו נזקי מים. כמו כן, בדקו האם לדירה יש כבר חיבור לאינטרנט וקבלו אותו במידת הצורך. ברכישת חוזה חשמל, ביטוח דירה וחוזה מקוון, כדאי להשוות בין מחירים של מספר ספקים שונים כדי שלא תשלמו בטעות יותר מדי על החוזים שלכם! כמו כן דאגו לערוך חוזה מים במידה והוא אינו כלול בדמי השכירות שלכם.
 3. קבל אזעקת אש בדירה שלך אם עדיין אין לך. בדוק את פעולת אזעקת האש באופן קבוע. בנוסף, רכשו שמיכת כיבוי אש או מטף כיבוי ידני לביתכם וודאו שאתם יודעים כיצד להשתמש בהם בבוא העת! כמו כן, בדוק את הוראות ההישרדות עבור הבית החדש שלך שאתה מקבל מבעל הבית.
 4. יש לבדוק את המצב בדירה ולבדוק את הקירות, הרצפות והתקרות על ליקויים למשל. כמו כן, הקפידו לבדוק את מתקני המרתף והאחסון. כדאי גם לצלם את הדירה במיוחד לליקויים. דווחו על כל ליקוי לבעל הדירה על מנת שלא תישא באחריות לכל נזק שלא גרמת לעצמך בהמשך.
 5. קבעו מבעוד מועד היכן ומתי תוכלו לאסוף את מפתחות הדירה והקפידו לשלם את שכר הדירה המובטח בזמן. כמו כן, בדקו כי בחוזה השכירות מוזכר החזר של שכר הדירה המובטח בתום חוזה השכירות שלכם.
 6. הזמינו סיוע בהובלות ממכרים או מחברה המציעה שירותי הובלה. השג את ארגזי ההובלה הדרושים וארוז את הסחורה שלך בזמן כדי שלא תצטרך עוד לארוז את הסחורה שלך ביום ההובלה בפועל. השתמש בנייר עיתון או בניילון בועות ובקרטון מחנות לחומרי בניין כריפוד לאריזה.
 7. כדאי לנקות את הדירה החדשה שלכם לפני שאתם מביאים אותה כדי שתוכלו לעבור ישירות לדירה נקייה.
 8. רכישת כל הסחורה הדרושה בבת אחת היא יקרה, ולכן כדאי להשיג את הסחורה לאט לאט. ברכישת סחורה ורהיטים כדאי לנצל מבצעים מוזלים ומבצעי שוק פשפשים וכן לשאול קרובים ומכרים אם במקרה יש להם סחורה ישנה אך תקינה ושמישה שהם ירצו להיפטר מהם. בנוסף, סדינים, מגבות ומכשירים קטנים כמו מכונת קפה, למשל, הם רעיונות למתנות טובות.
 9. השקיעו בקניות שלכם בציוד בישול וניקוי טוב ואיכותי. כשאתה מבשל את האוכל שלך אתה חוסך אגורה ארוכה בעלויות המזון, והשקעה בשואב אבק איכותי, למשל, משתלמת, שכן יהיה יקר להחליף שואב אבק שבור .
 10. הפריטים החיוניים הראשונים לבית הראשון הם: כלי אוכל וכלי מטבח בסיסיים (לפחות כמה צלחות רדודות ועמוקות, כוסות שתייה, כפיות, מזלגות וסכינים, מחבת, לפחות שני סירים בגדלים שונים, תבנית תנור, שני חיתוכים לוחות - אחד לבשר, אחד לירקות, אחד לירקות,, כמה דליים וסירים), מגבות וסדינים (מעט מגבות רחצה וידיים, לפחות שני סדינים איכותיים, כרית, כמה ציפיות ושמיכה), חומרי ניקוי (שואב אבק, מטליות ניקוי, ספוג, מגב ודלי, מדיח כלים, מברשת אסלה, מברשת טואלט, מגהץ וקרש גיהוץ ומוצרי ניקוי: שואב שירותים, נוזל כלים, חומר ניקוי כביסה ומנקה לכל מטרה), מספריים, מדבקות ומשככי כאבים, מנורות וסוללות ופטיש, מברג וצבת.

מעבר מהבית הוא מצב שצריך לתכנן בקפידה כדי שלא יהיו הפתעות מגעילות בדרך. כשאתם מקפידים לחתום על חוזים בזמן, לארוז את הסחורה שלכם זמן רב לפני מועד המעבר, ולחשוב היטב על הסדר שבו אתם מקבלים את הסחורה והריהוט שאתם צריכים לבית שלכם, אתם בפנים. הדרך לשלב המשמעותי הבא בחייך: להתרחק מהבית.

 • בצע הודעת מעבר וחתום על חוזה החשמל בזמן.
 • בצעו בדיקת מצב של הדירה וערכו ביטוח דירה.
 • הזמינו מראש סיוע בהובלות.
 • כדאי לקנות רהיטים וסחורה הביתה לאט לאט ולנצל את ההיצע של שווקי פשפשים ומבצעי הנחה, וכן לבקש ממכרים סחורה ישנה במצב טוב.