איך לנקות קיר: ראה את 8 השלבים!

כיצד לנקות קיר לבן או צבעוני
כיצד לנקות קיר לבן או צבעוני.

בדקו דרכים מעשיות לניקוי קירות והסרת כתמים קשים ולהיפטר מלכלוך מבלי לפגוע בציור

המפתח ללמוד כיצד לנקות את הקיר אחת ולתמיד הוא לבצע הסרת כתמים בהקדם האפשרי. ככל שהשאריות יוסרו מהר יותר, כך יהיה קל יותר לנקות ולסלק אותן. במילים אחרות, עדיף לנקות ברגע שהוא מתלכלך - וזה הטיפ הבסיסי לכל מה שקשור לניקיון ביתי.

לניקוי לכלוך מהר ככל האפשר יש יתרון נוסף: שימור צבע. זה נכון! המשוואה היא כזו: לכלוך טרי קל יותר להסיר ודורש מוצרי ניקוי פחות אגרסיביים. וככל שהחומר הניקוי מיושם עדין יותר, כך יש לו פחות השפעה על פיגמנטציה של דיו. בדרך זו, צבע הקיר שלך נשאר זמן רב יותר.

אתה תצטרך את זה:

 • בד רך, לבן (או נטול דיו).
 • ספוג רך
 • דלי
 • מטאטא זיפים רכים
 • מברשת זיפים קשים
 • מים
 • חומר ניקוי לשטיפת כלים (ניטרלי)
 • כוהל
 • חומץ יין לבן
 • להלבין
 • סודיום ביקרבונט

כיצד לנקות קיר מלוכלך: סוגי צבע

הדבר הראשון שכדאי לעשות לפני ניקוי הקיר הוא לדעת איזה סוג צבע הוחל על החדר. באופן כללי, ישנם שלושה סוגי צבע הנפוצים ביותר בצביעת בתים:

 1. צבעים על בסיס מים

  הם זקוקים ליותר טיפול, מכיוון שהם יכולים לדעוך ביתר קלות, אז לעולם אל תשטוף את הקירות במים או תשפשף עם ספוג. כדי להסיר כתמים, השתמשו במטלית לחה סחוטה היטב. וכדי להסיר כתמים עמידים יותר, הוסף כמה טיפות של חומר ניקוי ניטרלי ושפשף בזהירות רבה.

 2. צבע אקרילי רחיץ

  כפי שהשם אומר, דיו מסוג זה תומך ביותר תהליכי ניקוי ולכן אפשר לשטוף עם ספוג ומים. לניקוי הקיר יש למלא מיכל ב-500 מ"ל מים, 250 מ"ל אלכוהול ו-50 מ"ל חומר ניקוי עדין. הרטיבו את הספוג וקרצוף את הקירות. לבסוף, השתמש במטלית נקייה ולחה כדי להסיר את המוצרים.

 3. צבע מט או חצי מבריק

  סוג זה של דיו יכול לעמוד גם בניקוי ספוג. רק היזהר בעת קרצוף. לניקוי קירות עם צבע מט או חצי מבריק, הרטיבו ספוג רך והוסיפו מעט חומר ניקוי ניטרלי. לאחר מכן סיימו עם מטלית נקייה.

כיצד לנקות קיר לבן או צבעוני

איך מנקים קיר לבן מלוכלך מאוד
איך מנקים קיר לבן מלוכלך מאוד?

כדי לשמור על הקירות לבנים או תמיד בצבע בהיר, יש צורך לנקות אותם לעתים קרובות. אז, ראה להלן כיצד לנקות קירות מלוכלכים ולמנוע מהם להכתים מדי:

 1. כיצד לנקות קירות על בסיס יומי

  רוצים לדעת מהי הדרך הטובה ביותר לנקות את הקיר על בסיס יומי? קח מטלית רכה, לבנה (או נטולת צבע), הרטב אותה במים ונגב את הקיר. ולכתמים עקשניים, הוסף כמה טיפות של חומר ניקוי למטלית או לספוג הרך. הימנע מביצוע תנועות מעגליות, נגב תמיד את המטלית או הספוג באותו כיוון - מלמעלה למטה או מצד לצד. סיים בייבוש האזור עם מטלית נקייה נוספת.

 2. כיצד לנקות קיר מאובק

  הידעתם שאבק יכול ללכלך את הקיר? הדרך הטובה ביותר לפתור זאת היא לנקות אבק מהקיר עם מטאטא נקי ורך זיפים. אבל זהירות, לקנות מטאטא רק כדי לנקות את הקיר! דרך נוספת לנקות את הקיר המאובק היא להשתמש בשואב אבק.

 3. כיצד לנקות קיר עם חומץ

  פתרון ביתי להסרת כתמים מקירות הוא לערבב חצי כוס חומץ יין לבן עם חצי כוס מים חמימים. לאחר מכן, קח מטלית רכה, הרטב אותה בתמיסה זו ונגב אותה על החלק המוכתם, תוך תנועות קלות. רק היזהרו לא להסיר שכבות של צבע שעלולות להכתים את האזור אפילו יותר.

 4. איך להוריד שומן מהקיר

  כדי להסיר כתמי שומן מהקירות (במיוחד במטבח) מערבבים מעט מים חמימים עם סודה לשתייה עד שנוצרת משחה. לאחר מכן יש למרוח על הכתם בעזרת מטלית יבשה ולשפשף בעדינות. לכתמי שומן חזקים יותר, נסה להשתמש בתערובת של חומץ לבן ומים.

 5. כיצד לנקות קיר מלוכלך עובש

  הגיע החורף והתעצבו קירות הבית? אין צורך לדאוג, ניתן לנקות ולשמר את הדיו במקרים אלו. טיפ טוב לניקוי קירות מלוכלכים בעובש הוא לערבב אותו עם חלק אחד של אקונומיקה לשלושה חלקים מים. לאחר מכן קח מברשת קשיחה, טבול אותה בתמיסה ושפשף קלות את האזור הכהה. לבסוף יש לשטוף את האזור בעזרת מטלית לחה ולייבש במטלית נקייה.

עשו לכם הרגל לנקות את הקיר באופן קבוע. כך, יהיה קל יותר להסיר את הלכלוך ותצטרכו רק מטלית לחה וכמה טיפות חומר ניקוי כדי לשמור על הכל מבריק.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

שאלות נפוצות על ניקוי קירות:

איך מנקים קיר מלוכלך?

הדרך היעילה ביותר לנקות את הקיר תהיה תלויה בסוג הצבע והכתם. כתמים על הקירות הם כמעט בלתי נמנעים, אבל עם כמה טריקים בסיסיים ותוצרת בית אפשר לשמור על הבית תמיד נקי. ראה כיצד לנקות קיר מלוכלך לפי סוג הכתם:

 • סימני ידיים (או רגליים): כאשר הם נגרמים מלכלוך נפוץ (ידיים מלוכלכות בלכלוך או אבק, למשל) ניתן לפתור בעזרת סודה לשתייה. פשוט שים מעט על ספוג יבש ושפשף אותו על הקיר.

 • עפרונות ועפרונות: יש לכם ילדים בבית ואמנים קטנים אוהבים לצייר על הקירות? אין בעיה! עבור עפרונות, נסה להשתמש במחק לבן כדי למחוק את השריטות. וכדי להיפטר מהעפרונות מהקיר, אתה יכול להשתמש בדטרגנט או בחומר ניקוי לכל מטרה. במקרה של קירות צבועים בצבע שטוח או אריחים, חומרי ניקוי וחומרי ניקוי ניטרליים כגון Cif creamy הם המצוינים ביותר. מרחו את המוצר לבחירתכם עם ספוג לח ושפשפו קלות כדי להסיר את הכתם. לאחר מכן נגב עם ספוג או מטלית במים כדי להסיר שאריות מהמוצר.

 • עט: לכתמי עט כדורי, נסה לשפשף מעט אצטון על המקום, רצוי באמצעות צמר גפן. היזהר עם סוג הדיו, שכן דיו על בסיס מים אינו תומך בשימוש בממיסים.

איך מנקים קיר לבן מלוכלך מאוד?

כולם אוהבים לצבוע את הבית בלבן, כי הטון הופך את החדרים לנייטרליים ומוארים. עם זאת, הקירות הלבנים מתלכלכים הרבה יותר בקלות. יש לך ספק כיצד לנקות קיר לבן? ותרו על פתרונות תוצרת בית עם חומץ או סודה לשתייה:

 • מערבבים אותו עם שתי כפות סודה לשתייה וכמה טיפות של חומר ניקוי עדין בליטר מים.

 • הכניסו את התמיסה לבקבוק ספריי ורססו את האזור המוכתם, ייבשו עם מטלית נקייה לסיום.

ועל קירות לבנים, חשוב מאוד לא להתיז מים ישירות. זה יכול להיות מפתה לעשות את הניקוי הכבד הזה ולשטוף הכל, אבל יותר מדי מים גורמים ליותר מדי לחות בקירות. במקרה של קירות לבנים, רטיבות זו תשאיר אותם מלאי כתמים, בנוסף לסכנת עובש.

איך מנקים קיר שאינו ניתן לשטיפה?

תמיד טוב לדעת באיזה סוג צבע משתמשים על הקיר. אם הוא על בסיס מים, הימנע מלשפשף יותר מדי והשתמש רק במטלית לחה במעט מים ובחומר ניקוי ניטרלי. לעולם אל תתיז מים ישירות על הקיר, יהיה אשר יהיה הצבע בו נעשה שימוש בציור. הרטבת הקיר בדרך זו עלולה לגרום לצבע להתלקחות, שבסופו של דבר יתקלף. כמו כן, עודף מים גורם ללחות שעלולה ליצור עובש.

איך מנקים קיר מלוכלך: סוגי צבע
איך מנקים קיר מלוכלך: סוגי צבע.

ניקוי יעיל אינו אומר שימוש ביותר נוזלים. השתדלו להשתמש בכמה שפחות נוזלים. נגב את התמיסה או המוצר עם מטלית לחה מעט או ספוג. כדאי גם לרסס את הנוזל פנימה לאט לאט, תמיד לייבש כשמסיימים לנקות כל חלק בקיר.

גם טפטים זקוקים לניקוי, אבל ותרו על חומרים שלא יפגעו בו או יגרמו לו להתקלף מהקיר. ראשית הסר את האבק בעזרת שואב אבק או מטאטא זיפים רך. לאחר מכן הכינו דלי מים חמימים עם מעט חומר ניקוי. אם הריצוף הוא ויניל ניתן להשתמש במים חמימים וחומץ לבן. טובלים מטלית או ספוג רך בתערובת ומשפשפים קלות את הטפט.

ואם הקיר עדיין לא נצבע והוא רק בנייה, כדאי להתחיל לנקות על ידי טאטוא לכל אורכו להסרת אבק ולכלוך. לאחר מכן מכינים תערובת של מים וחומרי ניקוי ומתחילים לשטוף את הקיר מלמעלה למטה ובכך נמנעים מכתמי מים.

בעזרת הטיפים הללו כיצד לנקות את הקיר, לא תצטרכו לחשוב על צביעת הבית שלכם שוב כשתראו כתמים!

מאמרים בנושאים דומים
 1. טיפול בשעווה למשטחים
 2. הסרת כתמים מאריחים קלה
 3. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
 4. אבן פולנית ונקייה
 5. ויניל נקי
 6. הסרת קיא מהשטיח: הנה איך