איך לא להתעייף מול המחשב?

איך לא להתעייף כשעובדים הרבה זמן מול המחשב
איך לא להתעייף כשעובדים הרבה זמן מול המחשב.

לא ניתן לדמיין את הבית או מקום העבודה ללא טכנולוגיית מחשב. לפעמים אתה צריך לבלות עד 12 שעות מול הצג. וזה משפיע לרעה על בריאות העיניים: מופיע יובש, צריבה, כאב ראש. מומחי גוגל יגידו לך מה לעשות אם העיניים שלך עייפות מהמחשב.

מהי עייפות עיניים

עייפות עיניים היא עלייה במתח השרירים המתרחשת עם התמקדות ממושכת על עצמים מרווחים קרובים. התסמינים כוללים ירידה בחדות הראייה, פגיעה באקווריום, אדמומיות של גלגלי העיניים וכאב במהלך תנועתם, דמעות ותחושת התכווצויות (חול). העומס על איבר הראייה תלוי באופי העבודה. החזק ביותר קורה בעבודה עם גרפיקה ממוחשבת (גם אם מרבים להשתמש בהודעות מיידיות), הממוצע - בהזנת מידע, הקלדה והכי פחות בקריאה.

אם המחשב הוא חלק בלתי נפרד מחייכם, עקבו אחר שלושת כללי המניעה הבסיסיים, ותדעו איך לא להתעייף מהמחשב:

 1. אכל נכון, כולל מספיק ויטמינים בתזונה שלך;

 2. התבונן במשטר החזותי מול הצג;

 3. גשו לרופא העיניים פעם בשנה לבדיקה שגרתית.

אלו הן הנחיות כלליות לבריאות בכל גיל. ישנן מספר דרכים יעילות להעלמת עייפות עיניים במהירות.

איך לא להתעייף כשעובדים הרבה זמן מול המחשב

מומחי גוגל יגידו לך מה לעשות אם העיניים שלך עייפות מהמחשב
מומחי גוגל יגידו לך מה לעשות אם העיניים שלך עייפות מהמחשב.

עייפות עיניים כללית, בעיות ראייה וגם עצבנות יוצרים תמונה "פועמת" בהירה. הוא פועל על הרשתית, מלחיץ את מערכת העצבים. הדבר הראשון שצריך לעשות כדי למנוע מהעיניים להתעייף מהמחשב הוא להתאים את הצג לעצמך. זה צריך להיות נוח ככל האפשר להסתכל על זה.

תלונות על עייפות מחשב אינן נדירות, מה עלי לעשות? קודם כל, שימו לב לארגונומיה של מקום העבודה. מקמו את השולחן כך שהחלון או מקור האור יהיו בצד שמאל. הנח את המסך במרחק של 60-70 ס"מ מהפנים שלך. מבוגר לא צריך לבלות יותר משש שעות ביום ליד המחשב. יחד עם זאת, חשוב לקחת הפסקה כל 50 דקות, לתת מנוחה לא רק לאיברי הראייה, אלא גם לכל הגוף.

גם לגורם לא משמעותי כמו אבק יש השפעה. זה מגרה את העיניים ומוריד את מחסום ההגנה. בנוסף, מיקרואורגניזמים עשויים להיות נוכחים על חלקיקים מעופפים. ואם מוסיפים לחות נמוכה לחדר מלוכלך, לעתים קרובות תסבול מתסמונת עין יבשה. ובמקרה הגרוע ביותר, קבל קרטוקונג'ונקטיביטיס יבש.

נקה באופן קבוע עם מנקה רצפות Glorix. מכסה אחד בלבד עבור 4 ליטר מים מאפשר לך להתמודד לא רק עם לכלוך, אלא גם עם חיידקים ואלרגנים.

13 התרגילים הטובים ביותר להקלה על עייפות

 1. חימום. עצמו את העיניים חזק יותר למשך 3-5 שניות, פתחו ואל תמצמצו במשך 5-10 שניות. חזור מספר פעמים;

 2. החלק את האישונים מימין לשמאל, ואז משמאל לימין;

 3. הסתכל למעלה ולמטה, הרם לאט והורד את האישונים שלך;

 4. עם גלגלי העיניים, בצע מספר תנועות במעגל עם כיוון השעון ונגד כיוון השעון;

 5. הביאו את אישוניכם אל האף. לא כולם מצליחים, אז מתחו את ידכם בעיפרון קדימה ובאטיות הביאו אותה לפנים, הביטו בה. על האישונים "לעבור החוצה" לגשר האף;

 6. נטו לפינה הימנית התחתונה של העין, ואז הזיזו את מבטכם באלכסון לשמאל העליון. חזור על 2-3 פעמים ולאחר מכן עשה את אותו הדבר בכיוון ההפוך.

 7. הביטו למרחק למשך 30 שניות, העבירו את מבטכם אל חפץ הנמצא במרחק של 25-30 ס"מ מכם. ואז הסתכל שוב למרחקים;

 8. חבר עיגול נייר בגודל 3-5 מ"מ לחלון. תסתכל תחילה למרחוק, ואז על הסימן הזה. אתה יכול גם להסתכל לסירוגין על חפץ שנמצא ליד החלון במשך 10-15 שניות, ואז להסתכל על עצמים מרוחקים;

 9. בזמן עם הנשימה שלך, פקח את עיניך, צייר לאט דמות של שמונה עם האישונים שלך 6-8 פעמים;

 10. הושיטו את היד עם האגודל מורם למעלה, הסתכלו עליו, הזיזו את היד שמאלה, ימינה. עקוב אחר האצבע שלך עם העיניים מבלי לסובב את הראש. שנה את היד שלך, חזור על התרגיל;

 11. למצמץ לעתים קרובות ובמהירות;

 12. בעיניים עצומות, השתמשו בקצות האצבעות כדי לעסות את הגבות במעגל, את החלק התחתון של ארובות העיניים בכיוון מהאף לרקות;

 13. בעיניים עצומות, הרפי את שרירי הפנים שלך ככל האפשר, מימין לשמאל, ואז סובב את גלגלי העיניים משמאל לימין.

יש לחזור על כל תרגיל 4 עד 12 פעמים. אתה לא יכול לעשות הכל בבת אחת, אלא לשלב אותם. הדבר העיקרי שיש לזכור הוא שקודם כל החימום יתבצע, לאחר מכן התרגילים הבסיסיים והמנוחה. אם העיניים שלך מתעייפות מהמחשב, הן עושות התעמלות מדי יום, ו-2-3 תרגילים כל שעה בעבודה ליד המוניטור.

אמבטיות מרפא וקרמים לעיניים עייפות

הדבר הראשון שצריך לעשות כדי למנוע מהעיניים להתעייף מהמחשב הוא להתאים את הצג לעצמך
הדבר הראשון שצריך לעשות כדי למנוע מהעיניים להתעייף מהמחשב הוא להתאים את הצג לעצמך.

כאשר אתה מתעייף מאוד מהמחשב שלך, אתה לא צריך להוציא כסף על קניית טיפות חדשות. ישנם מתכונים לחליטות צמחים שנועדו להקל על תסמינים לא נעימים מהעיניים:

 1. יוצקים כפית פרחי שמיר מיובשים או קמומיל עם חצי כוס מים רותחים. לאחר 10 דקות, מסננים, מחלקים לשניים. מצננים את החלק הראשון, מחממים את השני, להיפך, עד שהוא כמעט חם. יש למרוח מפיות לחות לסירוגין קרות וחמות. חזור על הקורס שלוש פעמים בשבוע או לפי הצורך.

 2. יוצקים שתי כפיות של ורדים מיובשים עם מים רתוחים חמים ומחממים במשך חמש דקות. התעקש 30 דקות, מסנן. מרחו טמפונים רטובים על עיניים עייפות למשך 10-15 דקות.

 3. יוצקים כפית פרחי קורנפלור קצוצים עם חצי כוס מים רותחים ומעמידים חצי שעה. מסננים, הרטיבו ספוגית ושפשפו את העיניים.

בנוסף לחליטות צמחים, ישנן שיטות חלופיות. לדוגמה, מרק דוחן המתקבל מהרתחת דייסה במים במשך 5-7 דקות. הם שוטפים את העיניים ומכינים קומפרסים. תפוחי אדמה גולמיים עבדו היטב. עיגולים של פקעות מקולפות מוחלים על עיניים כואבות למשך מספר דקות. והשיטה הידועה היא מלפפון טרי. המלפפון מוחל על עיניים עצומות, מה שעוזר גם להעלים בצקות.

ניקוי אבק בקביעות של אזור העבודה שלך יפחית את הסבירות לתסמינים לא נעימים של מאמץ בעיניים וימנע אלרגיות להופיע. השתמש בתרסיס האוניברסלי cif לניקוי מהיר. יש לרסס אותו לכמה שניות ולשטוף אותו עם מטלית לחה. הכלי מתאים לא רק למשטח השולחן, אלא גם לריפוד של כיסא מחשב.

תסמונת העין העייפה מפחיתה את איכות החיים של האדם וגורמת לאי נוחות. אבל אי אפשר לדמיין את החיים שלך בלי מחשב. אז אתה צריך לחפש דרכים להקל על עייפות ולא להתעצל להשתמש בהן.