תחזוקת שואב אבק- איך לשמור על שואב האבק שלך במצב טוב

אחד התחומים המרכזיים שיש להתמקד בהם בתחזוקת שואבי אבק הוא ראש הרצפה
אחד התחומים המרכזיים שיש להתמקד בהם בתחזוקת שואבי אבק הוא ראש הרצפה, הנקרא לפעמים ראש הכוח או ה-Beater Bar.

שמירה על שואבי אבק או רחפנים במצב עבודה טוב מבטיחה שהם מחזיקים מעמד זמן רב יותר ומעניקים לך תמורה טובה יותר לכסף. ניתן להימנע מתיקוני שואב אבק יקרים עם מעט בדיקה וטיפול קבועים. אז באילו אמצעי תחזוקה וניקוי שואב אבק כדאי לנקוט כדי למנוע מהשואב שלכם וחלקיו להתבלות לפני זמנם?

כיצד לשמור על שואב אבק

כאשר אתה משתמש בשואב האבק שלך, נסה להיצמד לכמה הנחיות בסיסיות לתחזוקת אבק, וייתכן שלא תצטרך לפנות לתיקונים שגוזלים זמן מאוחר יותר.

 • טפל בחוט הוואקום בזהירות. הימנע מלשלוף את התקע עם הכבל או להשתמש בגלגלת האוטומטית כאשר הכבל סבוך או חסום.

 • בדוק את התיקים באופן קבוע. זכור שקית לא צריכה להיות מלאה עד אפס מקום לפני החלפתה, שכן שואבי אבק עלולים לאבד את היניקה כאשר השקיות מלאות יותר מחצי.

לעולם אל תעשה שימוש חוזר בשקיות נייר מכיוון שהנקבוביות שלהן נחסמות לאחר שימוש אחד, מה שעלול לגרום למנוע הוואקום להתחמם יתר על המידה בניסיון להזרים את האוויר.

ניתן להימנע מתיקוני שואב אבק יקרים עם מעט בדיקה וטיפול קבועים
ניתן להימנע מתיקוני שואב אבק יקרים עם מעט בדיקה וטיפול קבועים.

תחזוקה כללית של שואב אבק היא קלה ובטוחה, אך כאשר מדובר בתיקונים משמעותיים, תמיד עדיף לבקש מבעל מקצוע או פשוט להחליף את הבורר שלך - ניסיון לתקן את המכונה בעצמך עלול להיות מסוכן!

טיפול בחלקי שואב האבק שלך

 • בדוק את ראש הרצפה לאיתור חסימות. אחד התחומים המרכזיים שיש להתמקד בהם בתחזוקת שואבי אבק הוא ראש הרצפה, הנקרא לפעמים ראש הכוח או ה-Beater Bar. זהו החיבור השטוח בבסיס הצינור שיוצרת מגע עם הרצפה. על ידי הפיכת הראש והסתכלות מתחת, קל לדעת אם הוא סתום בפסולת וזקוק לניקוי.

 • פתח את ראש הרצפה. לשם כך, הסר את הצלחת התחתונה מראש הרצפה. זה עשוי להתנתק, או אולי תצטרך להשיג מברג - זכור להחזיק בכל הברגים שאתה מוציא! הוצא בזהירות את גליל המברשת בקצה אחד, ורשום לאיזה כיוון הוא צריך לפנות כאשר אתה מחליף אותו.

 • הסר פסולת. משוך החוצה כל מוך, חוטים או שיער שאולי עטפו את עצמם סביב גליל המברשת. ייתכן שתצטרך זוג מספריים קטן עבור כל סבך.

 • בדקו שהגליל מסתובב כמו שצריך. אם לא, הברג את מכסי הקצה ובדוק את המיסבים בפנים עבור כל הצטברות לכלוך. השגרה הפשוטה הזו יכולה לחסוך בתיקוני הובר, אבל תצטרך להחליף את גליל המברשת מעת לעת, בהתאם לשימוש.

 • בדוק את חגורת הוואקום. זה ממוקם מעל גליל המברשת. אתה יכול לבדוק זאת בזמן שהצלחת התחתונה מוסרת על ידי הנחת אצבע מתחת לחגורה ותחושה לראות אם היא עדיין מתוחה. כל סדקים נפולים או בלאי גלוי עשויים לומר שאתה צריך תחליף. כדאי לקנות חגורה חדשה פעם בשנה; שוב תלוי כמה אתה משתמש בשואב האבק שלך.

כיצד לנקות מסנן שואב אבק

מסנן מלוכלך פירושו מכונה פחות יעילה, לכן עצה חשובה לתחזוקת ואקום היא לוודא שהמסננים פועלים כראוי על הרחפן שלך. לדגמים שונים יש מערכות סינון שונות ובעוד שחלקם ניתנים לכביסה, אחרים פשוט יצטרכו להחליף בעת שימוש, אז בדוק שוב את ההוראות של הדגם שלך על חלקי שואב האבק שלו לפני שתמשיך.

לוואקום שלך עשויים להיות גם מספר מסננים, תלוי אם הוא משתמש בשקיות. מסנני קצף שנמצאים באוויר הפליטה ניתנים לרוב לשטוף תחת ברז כדי לנקות אותם, אך הקפד לאפשר להם להתייבש לחלוטין לפני החלפתם בוואקום. ניתן פשוט לאבק מסנני פלסטיק בעזרת מברשת רכה או מטלית, רצוי מחוץ לפח או מעל.

דברים שצריך להיזהר מהם במהלך תחזוקה של שואב אבק

 • נתק תמיד את השואב לפני שתתחיל במשטר התחזוקה שלך. זה נשמע מובן מאליו, אבל אפילו דפיקה בטעות על מתג עלולה לגרום לחלקי שואב האבק להתחיל לעבוד באופן בלתי צפוי, מה שעלול לגרום לפציעה פיזית או חשמלית.

 • אם השואב שלך מפסיק לעבוד בפתאומיות, פירוש הדבר שהוא התחמם יתר על המידה, כבה ונתק מהחשמל, המתן לפחות חצי שעה עד שהוא יתקרר לפני השימוש שוב. זה עשוי להוות אינדיקציה לכך שיש צורך בתיקוני ואקום, אז אולי יהיה חכם לפנות לייעוץ מומחה אם לא ניתן למצוא את הבעיה.

 • עקוב אחר הוואקום שלך לשינויים ברעש ובביצועים, כדי לקבל מושג באיזו תדירות הוא זקוק לתשומת לב.

 • ללא קשר לבעיות כלשהן, אתה יכול להפחית את הסיכון לתיקוני ואקום בטווח הארוך על ידי בדיקה קבועה של חלקי שואב האבק הפנימיים, התיק והצינור לאחר כל כמה שימושים.

 • זכור- עצה זו מייצגת טיפול כללי ותחזוקה של שואב אבק, ועליך תמיד לעיין במדריך של היצרן להנחיות ספציפיות, במיוחד לפני הסרת חלקי הרחפן על מנת לנקות אותם.

שלבים מרכזיים:

אז באילו אמצעי תחזוקה וניקוי שואב אבק כדאי לנקוט כדי למנוע מהשואב שלכם וחלקיו להתבלות לפני זמנם
אז באילו אמצעי תחזוקה וניקוי שואב אבק כדאי לנקוט כדי למנוע מהשואב שלכם וחלקיו להתבלות לפני זמנם?

באופן קבוע:

 1. החלף את שקית השואב שלך.

 2. ודא שראש הרצפה אינו סתום עם פסולת.

 3. החלף או נקה את מסנן הוואקום.

כפי שאתה יכול לראות, רק מעט טיפול ותחזוקה קלים יכולים להבטיח שכלי הניקוי כמו שואבי אבק יישארו יעילים. על ידי שמירה על העצות הללו, אתה יכול להאריך את חיי השואב שלך ולשמור עליו לעבוד במיטבו למשך תקופה ארוכה יותר.

למידע נוסף על טיפול ביתי, בקר בכתובת Get set clean .

מאמרים בנושאים דומים
 1. טיפול בשעווה למשטחים
 2. הסרת כתמים מאריחים קלה
 3. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
 4. אבן פולנית ונקייה
 5. ויניל נקי
 6. הסרת קיא מהשטיח: הנה איך