איך לנקות מגפי וולינגטון?

עקוב אחר המדריך שלנו כדי ללמוד כיצד לנקות מגפי וולינגטון ולהסיר ריחות
עקוב אחר המדריך שלנו כדי ללמוד כיצד לנקות מגפי וולינגטון ולהסיר ריחות, בוץ שנדבק ואפילו מגפי גומי לבנים יכולים להתפתח במזג אוויר חם.

צריכים לנקות סוביונים בוציים אחרי טיול בפארק או פסטיבל? מדריך זה כיצד לנקות סווביונים יוודא שהם טריים ונקיים שוב!

בין אם יש לך נעלי ילדים בוציות לנקות או גבונים מלוכלכים להתמודד איתם אחרי פסטיבל, אתה יכול לוודא שהם נראים כמו חדשים עם השיטות הפשוטות והקלות האלה. עקוב אחר המדריך שלנו כדי ללמוד כיצד לנקות מגפי וולינגטון ולהסיר ריחות, בוץ שנדבק ואפילו מגפי גומי לבנים יכולים להתפתח במזג אוויר חם.

פתרונות ניקוי תוצרת בית יכולים להיות שימושיים כאשר מוצרים מסחריים אינם זמינים, אך היזהר, מכיוון שאפשרויות אלו לא היו כפופות לאותן בדיקות איכות ובטיחות קפדניות. לכן, תמיד ללבוש כפפות, ולבדוק פתרונות תוצרת בית על אזור קטן ולא מורגש לפני שאתה מיישם אותם.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

איך מנקים מגפי צייד: החלק החיצוני

נעלי גב כמו מגפי האנטר בהכרח יאספו בוץ ולכלוך מכל ההשתוללות, אבל ניקוי החלק החיצוני של המגפיים שלך הוא פשוט. הנה מדריך מהיר, תוך שימוש במרכיבים ביתיים יומיומיים:

 • השתמש בסמרטוט נקי ספוג במים חמים כדי לנגב כל לכלוך, דשא או בוץ על פני השטח. התחל בחלק העליון של המגפיים שלך, ועבוד את דרכך למטה עד התחתון. אל תדאג עדיין לגבי בוץ עוגתי.
 • ערבבו תמיסת סבון מ-1 ליטר מים חמימים עם כפית אחת של נוזל כלים באיכות טובה.
 • קח סמרטוט נוסף, ספוג אותו בתמיסה הזו, והתחל לשפשף את החלק החיצוני של המגפיים שלך בתנועה סיבובית, שוב מהחלק העליון של המגף למטה.
 • עבור סוליות המגף, ניתן להשתמש במברשת קרצוף רכה, אך הקפידו להימנע משחיקת הגומי, והקפידו לשטוף את כל חומרי הניקוי, אחרת סוליות המגף שלכם עלולות להיות חלקלקות ומסוכנות.
 • אתה יכול גם להשתמש במברשת שיניים נקייה וישנה כדי לקרצף לכלוך מתוך חריצים קטנים על הסוליה.
 • נקה את הרוכסנים שלך באמצעות תנועת צחצוח כלפי מטה וסמרטוט, או מברשת שיניים.

איך לנקות מגפי גשם עם...

 • בוץ ממש עוג: אם אף אחד מהשלבים שלמעלה לא מעביר את הבוץ, מערבבים משחה מ-1 כפית סודה לשתייה (ביקרבונט של סודה) וכ-0.5 כוס מים חמימים. שפשפו את זה על הבוץ העוגה עם סמרטוט, הניחו לו לשבת 15-30 דקות ושטפו. הבוץ צריך להיעלם!
 • סימני שפשוף: ניתן להסיר אותם בעזרת מחק עיפרון פשוט. אם לא, קח משחת שיניים רגילה ללא ג'ל, ושפשף אותה לתוך כל סימני שפשוף עם קצה האצבע. יש לשטוף ולייבש, וסימני השפשוף צריכים להיעלם.
 • סרט לבן או 'פריחה': במזג אוויר חם ולח מגפי גומי רבים מפתחים באופן טבעי סרט לבן מחלקיקים בתוך הגומי העולים אל פני השטח. מאגרי מגף מסחריים או מוצרים מבריקים תוכננו במיוחד כדי להסיר את סימני הפריחה. עם זאת, לחלופה תוצרת בית, נסה לנגב את המגפיים שלך נקיים, ולאחר מכן למרוח טיפה או שתיים של שמן זית על מטלית יבשה. נגב את זה לתוך משטח המגף שלך בתנועה מעגלית, והסימנים הלבנים צריכים להיעלם.

איך לנקות מגפי צייד: הפנים

איך מנקים מגפי צייד: החלק החיצוני
איך מנקים מגפי צייד: החלק החיצוני.

עכשיו אתה יודע איך לנקות את המגפיים שלך מבחוץ, אבל מה עם הפנים? סוביונים בשימוש טוב יכולים להשתמש בשטיפה פנימית מעת לעת, במיוחד כדי להיפטר מכל ריחות לא נעימים שעלולים להתפתח!

 • ניקוי הפנים: ניתן לערבב תמיסה דומה של נוזל כלים ומים חמים, או מים חמים ונוזל כביסה לא ביו כמו פרסיל. טבלו סמרטוט בתמיסה הזו והעבירו אותה על החלק הפנימי של הגלים שלך כמה פעמים. לאחר מכן, השתמשו בסמרטוט נקי ובמים כדי "לשטוף" את פנים המגפיים שלכם.
 • הסרת ריחות: בעזרת בקבוק ספריי, ערפל קלות תמיסה 50/50 של חומץ לבן ומים לתוך המגף. החומצות הטבעיות בחומץ יהרגו כל ריחות.

איך לייבש מגפיים

אם הגולים שלך יצאו בגשם או טבלו בנהר, או אם אתה צריך לייבש אותם לאחר שטיפה פנימית, הנה כמה טיפים:

 • תמיד יש לייבש גבונים באוויר, אבל דרך מצוינת לספוג עודף לחות היא לקמט עיתונים ישנים ולתחב אותם במגפיים. לאחר מספר שעות, הסר את העיתונים המורטבים, ואם המגפיים עדיין לחים, חזור.
 • לעולם אל תייבש סביונים על ידי הכנסתם לאור שמש ישיר. החום עלול לגרום נזק לגומי ועלול לגרום לצבעים כלשהם לדהות.
 • כמו כן, לעולם אל תכניס סביונים למכונת הכביסה או למייבש הכביסה, מכיוון שהחום יפגע בגומי.

גשם או ברק, אחרי הליכה על גבעות או מסיבות בפסטיבל הקיץ, המדריך שלנו בגוגל אמור לעזור לך לשמור על מגפי הגומי שלך להיראות חכמות ולהריח רענן למשך שנים רבות. אתה עשוי גם לגלות שנשארת עם כתמי בוץ במקום אחר - עבור אלה אתה יכול לעיין במאמרים שלנו כיצד להסיר כתמי בוץ מבגדים ולהסרת עקבות בוץ מהשטיח.