איך להסיר צבע מהבגדים?

כיצד להסיר צבע מבגדים: צבעים על בסיס שמן
כיצד להסיר צבע מבגדים: צבעים על בסיס שמן.

נראה שכתמי צבע קורים כשהכי פחות מצפים לכך, ולעולם לא על בגדים ישנים! התמודד עם כתמי צבע על הבגדים שלך עם הטיפים האלה מגוגל.

צבע, במיוחד צבע מבריק, הוא אחד הכתמים העקשניים ביותר בסביבה - אבל רק אם אתה לא יודע את הטריק להסיר אותו כראוי. מאמר זה מסביר הכל!

כתמי צבע זעירים על הבגדים שלך יכולים להיות מסובכים להסיר מבלי למרוח אותם לאזור גדול יותר - נסה לטשטש את הסימן עם צמר גפן לפני שתשטוף אותו!
האם אורח החיים שלך במהלך הנעילה של קוביד-19 השפיע על סוג הכתמים שאתה מקבל על הבגדים שלך?
מאמר זה מסביר כיצד להסיר צבע מבגדים - גם צבעים על בסיס מים וגם צבעים על בסיס שמן
מאמר זה מסביר כיצד להסיר צבע מבגדים - גם צבעים על בסיס מים וגם צבעים על בסיס שמן.

השכל הישר אומר לנו שכדאי לנו ללבוש בגדים ישנים כשצובעים, אבל זה צעד שנשכח בקלות במהירה לשנות חדר. למרבה המזל, ניתן להסיר צבע מהבגדים, במיוחד אם אתה פועל במהירות. מאמר זה מסביר כיצד להסיר צבע מבגדים - גם צבעים על בסיס מים וגם צבעים על בסיס שמן.

לפני השימוש בכל שיטה להסרת צבע מבגדים, זכור:

 • פעל כמה שיותר מהר - ברגע שהצבע יתייבש, יהיה הרבה יותר קשה להסירו. עבוד כמה שיותר מהר על הכתם. אם אינכם מצליחים לקבל גישה לחומרים הנכונים, לפחות שמרו על הכתם רטוב עד שתוכלו לטפל בו כראוי.
 • הסירו את עודפי הצבע לפני הטיפול בכתם - השתמשו בכפית או בסכין עמומה כדי לגרוף כל עודפי צבע מהבד. לאחר מכן השתמש במטלית או טישו ישנים כדי לספוג בעדינות את הכתם ולספוג כמה שיותר מהצבע הרטוב. לאחר מכן, ניתן להתחיל לטפל בכתם.
 • אם הצבע כבר התייבש, יש לגרד כמה שיותר לפני הטיפול בו - השתמשו בסכין עמום, להב או מברשת קשיחה עם זיפים כדי לגרד בזהירות את הצבע המיובש מהבד. זה יוריד שכבה או שתיים ויקל על הסרת הכתם עצמו.

איך להוציא צבע מבגדים: צבעים על בסיס מים

בינתיים כדאי לברר אם הצבע הוא על בסיס מים או על בסיס שמן. צבעים על בסיס מים כוללים צבעי לטקס או אקריליק, אבל צבעים מבריקים רבים גם הם נכנסים לקטגוריה זו - בדוק את התווית כדי לגלות. אם הצבע הוא על בסיס מים, הכתם שלך יהיה הרבה יותר קל להסיר. זכור שצבעים שונים מאוד, והסרת כתמים מלאה לא תמיד אפשרית - אם השיטה שלהלן לא מצליחה, מומלץ לפנות ליצרן להנחיות נוספות. לאחר שהסרת עודפי צבע מהבד, פשוט בצע את השלבים הבאים:

 • שטפו את הכתם במים חמימים - הפכו את הבד כך שהצד האחורי של הכתם פונה כלפי מעלה. לאחר מכן השתמש בזרם חזק של מים חמימים (ברז מטבח הוא אידיאלי) כדי לשטוף את הכתם מהצד האחורי, מנסה לשטוף כמה שיותר מהצבע הרחק מהבגד.
 • טפלו בכתם בנוזל כביסה ובמים חמימים – אם אין לכם נוזל כביסה של OMO בהישג יד, אפשר גם להשתמש בנוזל כלים בדוחק. ללא קשר למוצר הניקוי שלך, חיוני שתבדוק אותו תחילה על אזור קטן לא בולט של הבד, ותמיד תבדוק את התוויות של מוצר הניקוי והבגד כדי לוודא שהן תואמות. בעזרת ספוג או מטלית נקייה, עבד את הקצף לתוך הכתם וספג עד שהצבע יוצא. ייתכן שיהיה עליך לשטוף ולחזור על תהליך זה מספר פעמים.
 • נסה לשפשף אלכוהול לכתמים עקשניים - אם הטכניקה שלעיל לא מספיק חזקה, ספוג את הכתם שוב ושוב באלכוהול (שוב, בדוק קודם אזור קטן). אתה יכול להשתמש במסיר לק, שהוא אפילו חזק יותר, אבל זה יפגע בבדים סינתטיים (כגון אצטט) אז הקפידי לבדוק תחילה את תג הטיפוח של הבגד.
 • לבסוף, טפלו מראש במסיר כתמים מסחרי ושטפו - אם יש לכם מסיר כתמים מסחרי התואם את הבד שלכם, מרחו זאת על הכתם כדי להיות בטוחים במיוחד, ולאחר מכן כבסו את הבגד מיד במכונת הכביסה כרגיל.

כיצד להסיר צבע מבגדים: צבעים על בסיס שמן

קרא את פחית הצבע כדי לגלות באיזה מסיר צבע להשתמש - הפחית אמורה לספק הוראות כיצד להסיר את סוג הצבע הספציפי
קרא את פחית הצבע כדי לגלות באיזה מסיר צבע להשתמש - הפחית אמורה לספק הוראות כיצד להסיר את סוג הצבע הספציפי שלך.

אם הצבע הוא על בסיס שמן, יהיה הרבה יותר קשה להסיר את הכתם - אבל זה עדיין אפשרי. זכור להסיר תחילה כמה שיותר צבע עודף, בהתאם לעצות לעיל.

 1. קרא את פחית הצבע כדי לגלות באיזה מסיר צבע להשתמש - הפחית אמורה לספק הוראות כיצד להסיר את סוג הצבע הספציפי שלך. אם אינך מוצא את זה, עדיף לטפל בכתם לפני שהוא מתייבש, אז עברו לשלב הבא.
 2. טפלו בכתם עם אלכוהול לבנה, טרפנטין או מסיר הצבע המוצע - הנח את הבד עם צד הכתם כלפי מטה על פיסת בד סופג או גליל מטבח. בעזרת מטלית או ספוג, ספג שוב ושוב את הכתם עם ספוג לבן, טרפנטין או מסיר הצבע המוצע עד שהצבע יוצא. ייתכן שיהיה עליך להחליף את הבד או גליל המטבח מתחת מספר פעמים. אין לטפל בקריון, אצטט או טריאצטט ברוח לבנה או טרפנטין, לכן הקפידו לבדוק גם את תג הטיפול בבגד וגם את הוראות פח הצבע ולהתאים את השיטה בהתאם.
 3. שפשפו פנימה אבקת כביסה והשרו במים חמים למשך הלילה - הקפידו להרוות את אזור הכתם בחומר הניקוי ולהשרות במים הכי חמים שהבד שלכם מאפשר; בדוק את תגי הטיפול בבגד כדי להיות בטוחים.
 4. לאחר מכן, שפשפו שוב את הכתם ושטפו כרגיל - תנו לבגד קרצוף ידני אחרון עם חומר ניקוי, ולאחר מכן שטפו אותו מיד במכונה.

כל עוד תפעלו מהר ושימו לב להוראות על תג הטיפוח ופחית הצבע, הטיפים השימושיים האלה אמורים לעזור לכם להסיר כתמי צבע מהבגדים במהירות האפשרית. כעת אתה יכול להיות בטוח שתאונת צבע בלתי צפויה היא לא בהכרח אסון!