מטפים ותחזוקה: אתה בהחלט צריך לדעת את זה

אז כאן אנו מסבירים את כל מה שצריך לדעת על מטפים ותחזוקת מטפים
אז כאן אנו מסבירים את כל מה שצריך לדעת על מטפים ותחזוקת מטפים.

כך שהמטף שלך תמיד מוכן לשימוש במקרה חירום.

לאנשים פרטיים בגרמניה לרוב אין חובה להחזיק מטף בבית והתחזוקה שלו אינה חובה. אבל אין ספק שאתם רוצים שהמטף שלכם יעבוד בצורה אמינה, כי רק כך הוא יכול להציל חיים בשעת חירום. אז כאן אנו מסבירים את כל מה שצריך לדעת על מטפים ותחזוקת מטפים.

אתה גם צריך לבדוק באופן קבוע את אזעקות העשן שלך כדי לוודא שהם פועלים כראוי. לשם כך, עליך לנקות תחילה את גלאי העשן שלך ולהפעיל את מקש הפונקציה. זה אמור לצפצף אחרי כמה שניות. אתה גם צריך להחליף את הסוללות לפחות כל שנתיים.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

איך אני יכול לבדוק את המטף שלי בבית?

למרבה הצער, עלינו להיות מאוד ברורים: אתה יכול לקבל את המטף שלך בטיפול נאות רק על ידי איש מקצוע. מה שאתה יכול לעשות בבית זה להעביר אותו לבדיקות חזותיות קבועות. כדי לעשות זאת, חפש חלודה או נזק אחר לצינורות או אטמים. אם אתה מוצא נזק כלשהו, עליך לבדוק אותו מיד.

אחרת, תצטרך לקבל את מטף האש שלך לטיפול על ידי מומחים במרווחי זמן קבועים - באופן אידיאלי כל שנתיים. אם באמת השתמשת בו לכיבוי בין לבין, עליך לבדוק את המטף שלך מיד.

לאחר התחזוקה תקבלו דו"ח בדיקה בכתב ובו רשומים ליקויים. עליך לתקן זאת כדי שתוכל להמשיך להשתמש במטף באופן אמין.

במקרה של תרסיסים זולים לכיבוי אש, ייתכן שהבדיקה לא כדאית כי זול יותר פשוט לקנות תרסיס חדש.

איך אתה יודע מתי המטף שלך עבר שירות לאחרונה?

לעולם אסור להילחם בשריפות שומן במים ולכן גם לא עם מטפי קצף
לעולם אסור להילחם בשריפות שומן במים ולכן גם לא עם מטפי קצף.

לכל מטף יש מדבקת בדיקה עם מספר אישור שתוכלו למצוא במכשיר. מדבקה זו מציגה את תאריך הבדיקה הבא. המטף מקבל מדבקה חדשה בכל טיפול.

מהי העמידות של מטף כיבוי אש?

אם מאוחסנים בצורה נכונה, מטפים יכולים להחזיק מעמד עד 25 שנים, אם כי יש דגמים שמומלץ להחליף מוקדם יותר - לכן עדיף לבדוק עם היצרן. בשימוש תכוף או אחסון לח, כמו במרתף, המכשיר כמובן יכול להתבלות מהר יותר.

גלה לאילו חפצי בית בלתי צפויים אחרים יש גם תאריך תפוגה.

היכן ניתן לתת שירות למטף?

מקום טוב להתחיל בו כאשר מחפשים חברה אמינה לתחזוקת המטף שלכם הוא מכבי האש. זה בדרך כלל יכול לתת לך מידע לגבי החברות שיכולות לשרת אותו באתר. לחלופין, האגודה הפדרלית של מומחי הגנת אש יכולה לעזור. הוא מנהל רשימה של מרכזי בדיקה בפריסה ארצית.

איזה מטף הכי טוב לבית?

ישנם סוגים רבים ושונים של מטפים, כל אחד מתאים לסוג מסוים של שריפה. עבור משקי בית פרטיים, מטפי קצף הם הבחירה הטובה ביותר. הם מורכבים מחומר סבון מעורבב במים ומיועדים לשריפות מסוג A ו-B. משמעות הדבר היא שהם יכולים לכבות חומרים מוצקים ונוזלים, כגון:

נייר, עץ, טקסטיל

בנזין, שעווה, צבעים

שריפות אלו נחשבות לשריפות הביתיות הנפוצות ביותר, למעט שריפות שומנים. אלה מתרחשים במטבח כאשר, למשל, שמן מתלקח במחבת. לעולם אסור להילחם בשריפות שומן במים ולכן גם לא עם מטפי קצף.

יתרון נוסף של מטפי קצף הוא שהם בלחץ נמוך יחסית, ולכן הם קלים לשימוש. בנוסף, הם גורמים נזק קטן יחסית לחומר הכיבוי.

המטפים הבאים יכולים להיות כדאיים גם בבית:

הם פועלים כמו מטפי קצף
- מטפי אבקה: הם פועלים כמו מטפי קצף, אבל יכולים לשמש גם לגזים.

- תרסיס כיבוי: מתאים לחומרים נוזליים ומוצקים וכן לשריפות שומנים. אז אתה יכול להשתמש בו במטבח ללא היסוס. זה גם זול יחסית ורק בגודל של פחית ספריי שיער. אבל כמובן שפחית כזו לא מספיקה כדי להילחם בשריפה גדולה יותר, ולכן עדיף להשתמש בספריי כיבוי בשילוב עם מטף קצף.

- שמיכות כיבוי: אלו מתאימות גם לשריפות שומן במטבח. הם יחנקו את הלהבות - אבל זה יכול לקחת כמה דקות וצריך להמתין הרבה זמן ולהיזהר מאוד לא להישרף כשמסירים את השמיכה.

לאילו מטפים לא מתאימים בבית?

ישנם עוד כמה סוגים של מטפים שפחות שימושיים לשימוש ביתי. אלה כוללים, למשל:

- מטפי אבקה: הם פועלים כמו מטפי קצף, אבל יכולים לשמש גם לגזים. מכיוון שהם נמצאים בלחץ גבוה, הם לא כל כך קלים לשימוש על ידי הדיוטות. הם גם מורכבים ממלחי כיבוי, שיכולים להמיט הרס בבית שלך.

- מטפי Co2: אלה מתאימים במיוחד למכשירים אלקטרוניים, כך שהם משמשים בחדרי מחשב , למשל. מכיוון שהשפעתם נמשכת רק לזמן קצר, לא ניתן להשתמש בהם לכיבוי חומרים מוצקים רבים. קיים גם סכנת חנק מהפחמן הדו חמצני הבורח.

תוכלו לקרוא כאן כיצד להיפטר מריח העשן לאחר שריפה.