איך להיפטר מעש השטיח?

איך להיפטר מעש השטיח באופן טבעי: 6 עצות מובילות
איך להיפטר מעש השטיח באופן טבעי: 6 עצות מובילות.

רוצים לדעת איך להיפטר מעש השטיח? התרופות הטבעיות שלנו יקצרו פעולה עם המזיקים המכונפים.

למרות גודלם, עש - או ליתר דיוק, זחלי עש - יכולים לעשות עבודה קצרה על שטיח או שטיח. נזק יכול להיות יקר לתיקון, אם זה אפשרי לתקן בכלל. ללא טיפול, הנגיעה יכולה להתפשט בביתך. למרבה המזל, יש לנו את כל מה שאתה צריך לדעת כיצד להיפטר מעש השטיח.

איך עש שטיח נכנסים לבית שלך?

יש כמה דברים שאתה צריך לדעת לפני שאתה יכול להתחיל להיפטר מעש השטיח:

 • לעש שטיח יש חוש ריח חזק. במיוחד הם נמשכים לריח של פרווה, משי וצמר.

 • הסיבה שעשים אוהבים סיבים טבעיים כמו צמר ופרווה (אבל גם שיער ועור מת!) היא בגלל שהזחלים שלהם אוכלים חלבון שנמצא בכל אותם חומרים הנקראים קרטין.

 • הזחלים צריכים מקום לגדול, אז עש יחפש איפשהו עם מקור מזון שיש לו כמו צמר, שיער, עור ופסולת מזון. הם אוהבים חלקים עם תנועה נמוכה בחדר, במיוחד אם שואבים אותם לעתים רחוקות.

 • אם יש לך בעיית עש מתמשכת, שים לב שהמזיקים המכונפים אינם מעוניינים בסיבים מעשה ידי אדם, ולכן שטיח הבנוי מחומרים לא טבעיים יכול להיות הדרך ללכת.

סימני עש שטיח

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

היו ערניים סביב שטיחים, שטיחים וריהוט רך בביתכם. זכור, עש מעוניין בכל סיבים טבעיים, במיוחד אם נמצאים בפינה חשוכה ומאובקת. דברים שכדאי להיזהר מהם כוללים:

 • חורים או קצוות משופשפים לשטיח או לשטיח שלך

 • עשים בוגרים מתגודדים על השטיח או השטיח שלך

 • הגראבים עצמם די קטנים לאיתור ישירות, אבל חפשו חומר לבן דמוי רשת בסיבים של השטיח או השטיח שלכם.

איך להיפטר מעש השטיח באופן טבעי: 6 עצות מובילות

אם אתה חושב שיש לך זיהום זה איך להיפטר מעש השטיח. העדיפות הראשונה שלך היא להתחיל לעבוד על הבעיה בהקדם האפשרי - הם עלולים לגרום לנזק רציני אם לא תתגבר על ההדבקה מיד.

 1. מנמיכים את החימום. עש השטיח והזחלים שלהם אוהבים סביבות חמות ולחות.

 2. שואב אבק באופן קבוע ובזהירות. אתה רוצה להסיר כל ביצים שעשויות להיות בשטיח שלך או עליו, כמו גם לנקות כל שיער, עור או שאריות מזון, שהזחלים צריכים כדי לשרוד. זכרו להיכנס מאחור ומתחת לרהיטים, שכן עשים נהנים ממקומות חשוכים ושקטים.

 3. בנוסף לשאיבת האבק, הקפד לשמור על ניקוי השטיח שלך. יש לנו כאן כמה עצות קלות לניקוי שטיחים כדי להתחיל.

 4. הכינו חומר דוחה עש תוצרת בית. מניחים עשבי תיבול יבשים, כמו רוזמרין, טימין או לבנדר, לתוך שקית בד קטנה. תלו את זה באזורים שבהם טיפלת עבור עש שטיח. החלף כל חודשיים כדי לשמור על הריח רענן.

 5. אם יש לכם נגיעות קשות במיוחד או שאתם רוצים לוודא שהשגתם את כל הזחלים, השתמשו במנקה בקיטור על השטיח - החום יטפל בכל שנשאר (אם אתם לא רוצים לקנות מנקה אפשר לשכור אחד). אם יש לך מדריך לניקוי שטיחים, הקפד לבדוק שזה בסדר להשתמש במנקה בקיטור; כמו כן, תרצה להיות זהיר בשימוש בטמפרטורות גבוהות על שטיחים עתיקים או מזרחיים.

 6. אם כל השאר נכשל, אולי הגיע הזמן להזמין הדברה. יהיה להם ציוד מיוחד כדי להיפטר מההדבקה מהבית שלך במהירות ובקלות.

תרופות דוחות עש טבעיות

תמיד כדאי להחזיק כמה פתרונות נוספים בהישג יד - נסה כל אחד מאלה כדי לעזור עם בעיית עש השטיח שלך.

עץ ארז

אם אתה חושב שיש לך זיהום זה איך להיפטר מעש השטיח
אם אתה חושב שיש לך זיהום זה איך להיפטר מעש השטיח.

עש ימנעו מניחוח עץ הארז, ולכן שקית של שבבי ארז או גוש עץ הממוקם באופן אסטרטגי יפעלו כגורם מרתיע.

חומץ

זחלי העש אינם מתייחסים בעין יפה לאופי החומצי של חומץ. הכינו תמיסה של חומץ לבן ומים בחלקים שווים ורססו ישירות על אזורים נגועים. כדי לסייע בהרחקת עש, נגב רצפות, דלפקים וחלקם הפנימי של מגירות וארונות עם הפתרון. ניתן לרסס ישירות על בדים, אך היזהר מכיוון שחלק מהבדים כגון משי וזמש עלולים להינזק מהחומץ (אם אינך בטוח, בצע בדיקה נקודתית על חלק לא בולט של החומר).

מנטה

השתמשו בשקיות של עלי נענע מיובשים, או הרטיבו כדורי צמר גפן בשמן מנטה והניחו ברחבי הבית לפי הצורך. החלף כאשר ריח הנענע מתחיל לדעוך.

כיצד לתקן נזקי עש בשטיח

אני מקווה שהבאת את המחלה לסיומה, אבל יתכן שהעשים עשו נזק מסוים לשטיחים או לשטיחים שלך. מכיוון שנגיעות עש בדרך כלל אינן מכוסות על ידי ביטוח משק הבית, חשוב במיוחד שיש כמה טריקים בשרוול כדי להתמודד עם הנזק שהם משאירים אחריהם.

 1. אם חור עש הוא בקוטר של 5 מ"מ או פחות, אתה יכול להשתמש ברשת מליטה מתמזגת כדי להסוות את הנזק.

 2. עבור חורים גדולים יותר, ייתכן שתרצה להשתמש בפסולת שטיח תואמת כדי להחליף את האזור הפגוע. השלבים לתיקון אזורים פגומים גדולים יותר דומים לאלה שאנו חולקים בטיפים שלנו כיצד לתקן שטיח שרוף.

 3. בעזרת סכין, הסר את החלק הפגום של השטיח תוך הקפדה על חיתוך הריפוד שמתחתיו.

 4. חתוך את שאריות השטיח לגודל, השתמש בחתיכה שהוסרה כמדריך. אל תשכח לסדר את כל הדפוסים שיתאימו ליצירה שאתה מחליף.

 5. הדביקו סרט שטיח על הריפוד באזור שאתם מחליפים.

 6. יש ליישר את שאריות השטיח ולחצו היטב במקומו.

 7. אם לא הצלחתם לתקן את נזקי עש השטיח בעצמכם, שקול לבקש עזרה מאיש מקצוע. כאופציה אחרונה, ייתכן שהגיע הזמן להחליף את השטיח או השטיח.

אם יש לך בעיה עם עש מזווה בבית שלך ואתה מודאג איך להיפטר מהם, אל תדאג - פשוט עקוב אחר המדריך שלנו כאן כיצד להיפטר מעש מזווה.

עש השטיח שלך נשאל ענה

מה גורם לעש בשטיחים?

נקבות עש בוגרות מטילות זחלים בשטיחים, שכאשר הם בוקעים, יכרסמו חומר הנקרא קרטין. קרטין נמצא בסיבים טבעיים כגון צמר או משי, מה שהופך כל שטיח או לבוש עם כל תוכן כזה למטרה. זה קיים גם בחומרים אורגניים כגון עור מת ושיער (כולל שיער של חיות מחמד, כך שאם יש לך חתול או כלב בבית שלך אולי תצטרך לשים לב במיוחד).

העשים הבוגרים עצמם אינם אוכלים את השטיח וחיים רק חודשים ספורים, אך נקבה אחת יכולה להטיל עד 200 ביצים בכל פעם, כך שלא קשה להתחיל נגיעות.

כמה זמן חיים עש שטיח?

זה תלוי. זחל יכול להתפתח לחודש תוך חודשיים אם יש לו את התנאים הנכונים של חום ולחות.

בחלקים קרים יותר של השנה ההתבגרות איטית יותר (אם כי הסקה מרכזית עלולה ליצור בעיה לאורך כל השנה). בקצה השני, לזחל יכול לקחת כמה שנים להתפתח.

איך אני נפטר מעשים בבית שלי?

יש לנו את כל מה שאתה צריך לדעת כיצד להיפטר מעש השטיח
למרבה המזל, יש לנו את כל מה שאתה צריך לדעת כיצד להיפטר מעש השטיח.

המפתח הוא לפעול במהירות ברגע שאתה רואה סימנים לפעילות עש (ראה למעלה כדי לגלות מה לחפש). בהתחשב במחזור החיים הפוטנציאלי המהיר של עש ומספר הביצים שנקבה בוגרת יכולה להטיל, אתה יכול להתמודד במהירות עם בעיה ביתית כאשר העשים מתפשטים, תוקפים שטיחים, שטיחים ובדים אחרים העשויים מצמר, קשמיר, משי, עור או פרווה.

אם יש לך עש שטיח, פעל לפי העצה שלמעלה. עבור סוגים אחרים, אתה רוצה להתמודד ישירות עם ההדבקה. הסר כל מזון מזוהם (מה שנקרא עש מזווה אוהבים להטיל את הביצים שלהם במוצרים יבשים); אם הם בבגדים שלך, הכנס אותם למכונת הכביסה בחום הגבוה ביותר האפשרי ולאחר מכן ייבש במייבש (בדוק תחילה את תווית הטיפול - ראה כאן מה המשמעות של סמלי הכביסה על תוויות הבגדים). לאחר מכן הוציאו את הוואקום ועברו על כל מה שנמצא בסביבה, מלוחות הרצפה ועד הקירות (אל תשכחו לזרוק מיד את שקית הוואקום למקרה שיש בה זחלים). למידע נוסף, עיין במדריך שלנו כיצד להיפטר מעש בבית.

איך אני מונע עש בבית שלי?

הדרך הטובה ביותר היא להפוך את הסביבה לבלתי מושכת עבור עש. זה אומר לאטום בגדים לא עונתיים בשקיות אטומות (הקפד לכבס אותם מראש), בזמן שהמזון נכנס לכלי אטום. לאחר מכן יש לשאוב אבק על בסיס קבוע, מכיוון שעשים יכולים להימשך לפירורים ואבק.

הקפידו להיכנס מאחורי רהיטים ולכל פינות או חריצים. כדי להיות יסודי, הסר מעת לעת את כריות הספה והסר כל כיסוי הניתן להסרה כדי לנער אותן או לשטוף אותן.

זה גם רעיון טוב לתת לכל שטיחים, בדי ריהוט, כיסויי כריות ובגדים אוויר כמו עש כמו כתמי לחות. אם אפשר, תלו בחוץ באור השמש (במיוחד אם משהו היה באחסון זמן מה). לבסוף, הנח תכשירי עש תוצרת בית (כמו אלה שתוארו לעיל) באזורים בסיכון גבוה; עץ ארז גם ירחיק את המזיקים.

האם חומץ הורג עש שטיח?

חומץ לבן הוא חומר חיטוי טבעי נהדר שעוזר להדוף עש. ראה לעיל לפרטים כיצד להמציא פתרון יעיל ולהשתמש בו.

מאמרים בנושאים דומים
 1. ניקוי פרקט למינציה – כך זה עובד
 2. איך מנקים נירוסטה?
 3. הסרת כתמים מאריחים קלה
 4. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
 5. אבן פולנית ונקייה
 6. ויניל נקי