איך להיפטר מרהיטים לא רצויים?

אם כל השאר נכשל אז ישנן מספר דרכים אחרות להיפטר מהרהיטים הלא רצויים שלך
אם כל השאר נכשל אז ישנן מספר דרכים אחרות להיפטר מהרהיטים הלא רצויים שלך.

רוצה להגיד ביי ביי מהמיטה שלך או טא-טא לשולחן הזה? יש לנו את הרעיונות הטובים ביותר להיפטר מהרהיטים הלא רצויים שלך

אם אתה רוצה לדעת איך להיפטר מרהיטים לא רצויים בחינם, יש לך מזל - יש המון אפשרויות שעומדות לרשותך. אבל איך אתה יודע מה הם הטובים ביותר מנקודת מבט סביבתית? האם כדאי למחזר רהיטים? האם כדאי לתרום רהיטים? האם להשאיר אותו בחוץ ולקוות לטוב? כדי למנוע ממך לעשות את הדבר האחרון (זה לא חוקי!), יש לנו המון רעיונות ידידותיים לסביבה שיעזרו לך להיפטר מהרהיטים הלא רצויים שלך - והם לא יעלו לך אגורה.

למה להיות ידידותית לסביבה כאשר נפטרים מרהיטים?

צמצום הפסולת הוא צעד חיוני לקראת הגנה על כדור הארץ והסביבה. הוא שומר על משאבי טבע סופיים, הוא מפחית את פליטת הפחמן, הוא מגן על מערכות אקולוגיות וחיות בר וחוסך באנרגיה.

עם זאת, בבריטניה, אנחנו זורקים יותר מ-300,000 טונות של רהיטים לשימוש חוזר בשנה לפי צוות החשיבה לפסולת RSA. אפילו מיחזור (אם כי עדיף מאשר לא מיחזור) עדיין משתמש באנרגיה, מים ומשאבים אחרים. שלא לדבר על רהיטים יכול להיות מסובך (אם כי לא בלתי אפשרי) למיחזור. אז איך נוכל להשתפר? העובדה היא שאם אנחנו רוצים להגן על כוכב הלכת שלנו, כולנו צריכים להיות זהירים הרבה יותר לגבי איך אנחנו נפטרים מרהיטים לא רצויים ומפסולת ביתית נפוצה אחרת. ונוכל לעשות זאת על ידי ביצוע עקרונות הליבה של הפחתת פסולת (3 ה-Rs) - צמצום, שימוש חוזר ומיחזור (בסדר זה).

האם אתה באמת צריך להיפטר מהרהיטים שלך?

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

לפני שניכנס לטיפים שלנו להיפטר מרהיטים ממש לא רצויים, כדאי לשאול את עצמכם - האם אתם באמת צריכים להיפטר מהם בכלל?

יש לנו את הרעיונות הטובים ביותר להיפטר מהרהיטים הלא רצויים שלך
יש לנו את הרעיונות הטובים ביותר להיפטר מהרהיטים הלא רצויים שלך.

ה'R' הראשון (להפחית) עוסק בהפחתת נפח המשאבים הטבעיים שאתה צורך. אז אם אתם חושבים להיפטר מרהיט על מנת להחליף אותו בדומה, האם זה באמת נחוץ? אתה צריך רק דפדוף קצר בפינטרסט או באינסטגרם כדי לראות שיש ממש מאות דרכים להפיח חיים חדשים בכל סוג של רהיטים, משידות ועד ספות. הנה כמה רעיונות...

חידוש רהיטי עץ

אם יש לך רהיט עץ ישן שכבר לא ממש לטעמכם, אז למה שלא תהפוך אותו למשהו חדש עם רעיונות המחזור הקלים שלנו? מדהים מה ללקק צבע טרי יכול לעשות.

לחדש רהיטי עץ

אם הרהיטים שלך פשוט נראים מעט מחוספסים ובלויים, זה למעשה פשוט באופן מפתיע לתת לו מעט TLC וגימור חדש. פשוט עקוב אחר המדריך שלנו לחידוש רהיטי עץ.

רפד מחדש את הספות או הכיסאות שלך

רפד טוב אמור להיות מסוגל לעזור לך לשנות לחלוטין ספות וכיסאות ישנים. בהתחשב בכמה אלה יכולים לעלות לקנות חדש, זו יכולה להיות גם גישה ידידותית יותר לכיס. בנוסף תקבלו יצירה מוגמרת ייחודית לחלוטין.

תראה אם ניתן לתקן

אם אתם חושבים שהריהוט שלכם שבור, הקפידו לבדוק האם ניתן לתקן אותו לפני שתחליטו להיפטר ממנו. נשר טוב אמור להיות מסוגל לעזור בתיקוני רהיטי עץ, בעוד שרפד אולי יוכל לייעץ לך מי יכול לתקן ספה או כיסא נפולים.

6 דרכים לוודא שימוש חוזר ברהיטים לא רצויים

אם אתה בטוח לחלוטין שאין לך יותר שימוש ברהיטים שלך, אז הגיע הזמן לחשוב איך אתה יכול לוודא שיעשה בהם שימוש חוזר - מכיוון שזו האפשרות הבאה הטובה ביותר מנקודת מבט ידידותית לסביבה. אם הרהיטים שלכם עומדים לעשות שימוש חוזר, ייתכן שתצטרכו לנקות אותם תחילה. יש לנו כמה טיפים מובילים להורדת כתמים ממזרונים, ניקוי ספות וקבלת רהיטי עץ בתוליים. להלן הרעיונות המובילים שלנו לשימוש חוזר ברהיטים לא רצויים:

1. העבירו את הרהיטים שלכם לחברים ובני משפחה

שאל תמיד בסביבה כדי לראות אם מישהו שאתה מכיר ירצה את הרהיטים שאתה כבר לא רוצה. אולי תופתעו. גם אם אתה חושב שהריהוט שלך עבר את זה או לגמרי לא מעודכן, ייתכן שהחברים או המשפחה שלך לא יסכימו. בפרט, אם אתם מכירים מישהו שקונה את ביתו הראשון, או שוכר את הדירה הראשונה שלו, הוא יכול בהחלט להיות נואש לחינם ויותר משמחה להוריד אותו מידכם.

2. תרמו את הרהיטים שלכם לצדקה

תרומת רהיטים לצדקה היא לא רק ידידותית לסביבה, היא עוזרת לאחרים. רוב חנויות הצדקה יקבלו תרומות רהיטים - למרות שתמיד כדאי לבדוק באתרי האינטרנט שלהן אם יש פריטים שהם לא מקבלים (פריטים שונים לילדים כמו מיטות תינוק ומזרנים נמצאים בדרך כלל ברשימת אסור ללכת, יחד עם כל דבר שמלכלך מאוד). אבל אם הרהיטים שלך לא הולכים להיכנס לרכב שלך, האם אתה עדיין יכול לתרום אותם? בשמחה, כן. למעשה, מספר הולך וגדל של ארגוני צדקה מציעים שירותי איסוף, בין אם באופן ארצי או על בסיס חנות לחנות. לדוגמה:

  • רשת שימוש חוזר מקבלת, ובמקומות מסוימים אוספת, רהיטים משומשים כדי להעביר לאנשים במשבר.

  • קרן הלב הבריטית מספקת שירות איסוף שתוכלו להזמין באינטרנט דרך האתר שלהם, כאשר רהיטים בדרך כלל מגיעים לאחת מחנויות הריהוט והחשמל המתמחות שלהם.

  • הצלב האדום הבריטי מציע אוספים דרך כמה מחנויות הרחוב הראשיות שלו. תצטרך ליצור קשר עם החנות הקרובה אליך כדי לברר אם כן.

  • סו ריידר מאפשרת להזמין אוספים באינטרנט דרך האתר שלהם.

כמו כן, סביר מאוד שיהיו לכם ארגוני צדקה מקומיים בקרבת מקום שמקבלים תרומות רהיטים, אז כדאי להקדיש מעט זמן למחקר.

3. מכור את הרהיטים שלך באינטרנט

אם אתה רוצה לדעת איך להיפטר מרהיטים לא רצויים בחינם
אם אתה רוצה לדעת איך להיפטר מרהיטים לא רצויים בחינם, יש לך מזל - יש המון אפשרויות שעומדות לרשותך.

אם אתה חושב שאתה יכול להרוויח קצת כסף מהרהיטים הלא רצויים שלך אז מכירה זו בהחלט הדרך ללכת. להלן עצות המכירה העיקריות שלנו:

  • תעשה את המחקר שלך

כדאי לחקור פריטים כמו אלה שאתה מנסה למכור. זה ייתן לך מושג על כמה הם רשומים ועל מה אתה מתמודד.

  • בחר את המקום הטוב ביותר למכור

אתרים כמו Gumtree, Preloved, Nextdoor ו- Facebook Marketplace מאפשרים לך לרשום את הפריטים שלך בחינם ואין עמלות מכירה כלשהן (בניגוד ל-eBay). אתה יכול גם לציין שהפריט הוא איסוף רק אם אתה לא מתכוון להוביל אותו. כל ארבעת האתרים עושים באופן כללי את אותו הדבר, אז זה מסתכם בהעדפה אישית בבחירת אתר להירשם בו. אם אתה בוחר בפייסבוק, כדאי גם לבדוק אם ישנן קבוצות מקומיות למכירת פריטים מסוימים, שכן אלו יכולות לעזור להציג את הרישומים שלך בפני אנשים נוספים. אם יש הרבה פריטים דומים שנמכרים באזור שלך באחד האתרים אבל לא בצד השני, אולי כדאי לבחור את זה עם פחות תחרות.

  • היו מציאותיים לגבי המחיר

לא סביר שתרוויח קרוב לסכום ששילמת עבור הפריט שאתה מוכר. ככלל, אנשים לא מוכנים לשלם כמעט כל כך הרבה עבור פריטי יד שנייה, במיוחד ריהוט רך, אלא אם כן מדובר בעתיקות לגיטימיות.

  • קח את הזמן שלך על הפוסט

הרבה תמונות ברורות ותיאור פשוט וכנה יהיו יצירת המודעה שלך. אז שווה לקחת את הזמן שלך על הרישום. מומלץ לכלול פרטים כמו מידות בסיסיות, שכן ייתכן שתשאלו על כך אם לא. ותמיד הזכירו פגמים כלשהם, כדי שלא תקבלו לקוח מאוכזב ליד דלתכם.

  • שמרי על עצמך

למרות שקנייה ומכירה מקוונת כיום הם דבר שבשגרה, עדיין כדאי לנקוט משנה זהירות - אחרי הכל, אתה בעצם מאפשר לאדם זר להיכנס לביתך כדי לאסוף משהו. ל-Gumtree יש כמה עצות בטיחות מועילות ששווה קריאה.

4. תנו את הרהיטים שלכם באינטרנט

מתן הרהיטים שלך באינטרנט היא אופציה מצוינת אם אתה לא מתלבט לגבי עשיית כסף מזומן, לא חושב שהפריט שלך שווה משהו, או שאתה צריך להעביר אותו מהר. אותם אתרים וטיפים לפרסומות כמו למכירת הרהיטים שלך עדיין רלוונטיים. אבל אתה יכול גם להסתכל באתרים כמו The freecycle network ו- Freegle.

5. קח את הרהיטים שלך למכירת תא מטען לרכב

אם הרהיטים שלך יכולים להידחק לתוך המכונית שלך, אז למה שלא תלך לבית הספר הישן ותבקר במכירת תא מטען מקומית? (פשוט חפש 'מכירות תא מטען לרכב בקרבתי' ותתחיל לפעול.) יתכן שתצטרך לשלם תשלום קטן עבור הצעה, ובמקרה זה עדיף לוודא שיש לך כמה פריטים משומשים באיכות טובה שאתה רוצה למכור כדי להבטיח שתקבל החזר על ההשקעה.

6. תנו את הרהיטים שלכם לחברת תיאטרון מקומית

זהו רעיון מעט שמאלני מהשטח, אך בתיאטראות רבים (במיוחד מקומיים קטנים) זקוקים לעתים קרובות לרהיטים עבור הסטים שלהם. אז שווה לערוך מחקר קטן כדי לראות אם מישהו קרוב אליך מחפש תרומות.

כיצד למחזר רהיטים

לפני שניכנס לטיפים שלנו להיפטר מרהיטים ממש לא רצויים
לפני שניכנס לטיפים שלנו להיפטר מרהיטים ממש לא רצויים, כדאי לשאול את עצמכם - האם אתם באמת צריכים להיפטר מהם בכלל?

אם הרהיטים שאתם רוצים להיפטר מהם אינם מתאימים לחלוטין לשימוש חוזר, אז האפשרות הבאה הטובה ביותר היא מיחזור. לעתים קרובות ניתן למחזר רהיטים בסוף חייו השימושיים, במיוחד פריטים העשויים מעץ ומתכת. עם זאת, חלק מהפריטים יכולים להיות מסובכים יותר. לדוגמה, על פי הפדרציה הלאומית למיטה (NBF), רק כ-19 אחוז מהמזרנים ממוחזרים. הסיבה לכך היא שהקפיצים ברוב המזרנים עלולים לפגוע קשות במכונות (עוד סיבה לנקות את שלך ולעשות שימוש חוזר במקום זאת). אם אתה רוצה למחזר רהיטים, המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא מרכז המיחזור המקומי שלך.

דרכים אחרות להיפטר מרהיטים לא רצויים

אם כל השאר נכשל אז ישנן מספר דרכים אחרות להיפטר מהרהיטים הלא רצויים שלך. למרות שכדאי לזכור שחלק מאלה יביאו להטמנה.

אם אתה קונה תחליף, שאל את החברה ממנה אתה קונה

יצרני רהיטים ומזרונים רבים מציעים כעת שירות איסוף שבו הם ייקחו את הרהיטים הישנים שלכם כאשר הם מספקים את הפריט/ים החדשים. זה לפעמים - אבל לא תמיד - בחינם.

בעוד שחלק מהשירותים הללו עשויים למחזר את הפריטים שהם אוספים, זה בהחלט לא נכון לגבי כולם. אז כדאי לבדוק את המדיניות שלהם איך הם משליכים את הרהיטים ברגע שהוא אצלם.

הזמינו איסוף פסולת מגושם מהמועצה שלכם

תסתכל באתר האינטרנט של הרשות המקומית שלך, שכן רבים מספקים כיום שירותי איסוף 'פסולת מגושמת'. בעוד ששירותים אלה ינסו בדרך כלל למחזר פריטים במידת האפשר, הם בדרך כלל לא מבטיחים שהם לא יגיעו למזבלה.

קח את זה לקצה

אני מקווה שזה המוצא האחרון שלך. הטיפ המקומי שלך יהיה חופשי לשימוש - ובדרך כלל הם מקבלים כמעט הכל (אם כי כדאי לבדוק לפני שאתה מגיע). אם אינך מסוגל להוביל את הרהיטים בעצמך, ייתכן שתצטרך לשלם עבור טנדר.

גלה מה עוד אתה יכול למחזר

עיין במדריך המיחזור האולטימטיבי שלנו כדי לגלות מה עוד אתה יכול למחזר, מפסולת ביתית ועד בגדים וחשמל.