כיצד לנקות כיסאות ספה ורהיטי בד

לפני השימוש בכל מוצר לניקוי ספות בד או בד
לפני השימוש בכל מוצר לניקוי ספות בד או בד, הסר לכלוך ואבק מכל רחבי הספה והכסאות.

ספות בד נבחרות לעתים קרובות מכיוון שהן אינן רגישות כמו ספות עור ולכן הן מועילות כאשר אתה רוצה לנקות אותן כפי שנדון במאמר זה.

בנוסף לאבק ולכלוך, גם ספות וכיסאות עלולים להתלכלך בגלל כתמים ישנים שחלחלו עמוק לתוך סיבי חומר הספה. הלכלוך קיים למרות שלפעמים לא רואים אותו. על מנת לשמור על ניקיון הבית שלך, ניקוי קבוע של ספות וכיסאות צריך למשוך את תשומת לבך.

קל יותר לנקות ספות וכיסאות שעליהם כיסויי בד כי אפשר פשוט להכניס את הכיסויים למכונת הכביסה או לקחת אותם לניקוי יבש אם הם גדולים מדי. קרא ופעל לפי הוראות הטיפול בריפוד עבור הספה שלך. אם לספות ולכיסאות שלכם אין כיסויים נשלפים, תזדקקו למוצרי ניקוי ספות בד הנכונים ולשיטות טיפול יעילות בכתמים ולכלוך.

אם לרהיטים שלך יש כיסוי נשלף, קל יותר לתחזק אותו מכיוון שניתן לכבס את הכיסוי בנפרד. אתה עדיין צריך לבדוק את הוראות הטיפול על התווית של כיסוי עטיפת הרהיטים לפני כביסתו במכונת הכביסה עם חומר ניקוי איכותי כמו רינסו. ניתן גם להשתמש בתמיסת חומר ניקוי כדי לנקות את הנקודות המלוכלכות על ספת הבד, אך אל תתנו לה להירטב.

נוזל לניקוי ספות בד

ניתן גם להשתמש בתמיסת חומר ניקוי כדי לנקות את הנקודות המלוכלכות על ספת הבד
ניתן גם להשתמש בתמיסת חומר ניקוי כדי לנקות את הנקודות המלוכלכות על ספת הבד, אך אל תתנו לה להירטב.

ניתן לרכוש חומרי ניקוי ספות מרופדות בחנויות לציוד לבית או בסופרמרקטים. בנוסף למוצרים המוכנים לשימוש, ניתן להשתמש גם בחומרים הבאים, שנותנים תוצאות נקיות לא פחות ממוצרים מוכנים לשימוש.

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?
 • חומר ניקוי נוזלי עדין. מערבבים מעט חומר ניקוי עם מים חמימים, מערבבים היטב לקבלת קצף עשיר.

 • חומץ. חומר זה יכול לשמש כנוזל ניקוי ספות בד המתאים להסרת כתמים על מטלית העיטוף. לאחר השימוש בחומץ יש לשטוף את משטח הספה באינטנסיביות במי סבון. פתחו חלון או הפעילו מאוורר כדי להפחית את עוצמת ריח החומץ החזק.

 • ניתן להשתמש במגבונים לחים כדי לנגב את החלק המלוכלך של כיסוי הספה. התוכן הרך שלו לא יפגע בכיסוי הספה. בעוד שהמרקם די יבש, אין סיכון להפוך את כיסוי הספה לרטוב מדי.

לא משנה באיזה חומר או מוצר תבחרו, תחילה בדקו בקטע נסתר קטן ופעלו לפי הוראות השימוש במוצר המדובר.

כיצד לנקות ספת בד

אין שיטה בטוחה לניקוי ספה. לכן, עליכם לנסות מספר טכניקות לפני שתמצאו את הטכניקה המתאימה ביותר לריהוט המרופד שלכם. להלן מדריך בסיסי כיצד לנקות ספת בד. לדרך מדויקת יותר לנקות את הרהיטים המרופדים שלך, קרא את הוראות הטיפול על התווית.

 1. הסר אבק ולכלוך. לפני השימוש בכל מוצר לניקוי ספות בד או בד, הסר לכלוך ואבק מכל רחבי הספה והכסאות. אתה יכול להשתמש באבק, אבק, מברשת עם זיפים רכים, או שואב אבק עם קצה זיפים כדי להימנע מפגיעה בריפוד הספה.

 2. לטפל בכתמי לכלוך. השתמש במגבת נייר לחה או במטלית מיקרופייבר שהורטבה בכמות קטנה של חומץ כדי לנגב כתמים או כתמים. בדוק את החומר או מוצר הניקוי שבו תשתמש באזור נסתר קטן לפני החלת אותו על כל משטח הספה.

 3. נקה את כל המשטח. השתמש במטלית מיקרופייבר רטובה בתמיסת חומר ניקוי כדי לנגב בעדינות את כיסוי הספה. תן לעמוד כמה רגעים כדי שתכולת תמיסת חומר הניקוי תעבוד כדי להתגבר על הלכלוך מתחת לפני הספה. אתה רק צריך להרטיב את מטלית המיקרופייבר כדי שלא ירטיב את הספה יותר מדי, אז סחט אותה החוצה עד שהמים לא יטפטפו.

 4. יבש. יש אנשים שמשתמשים במייבש שיער כדי לייבש את הספה במהירות, אבל לתת לספה להתייבש באופן טבעי היא האפשרות הטובה ביותר. כדי להאיץ את התהליך, פתחו חלון ותנו לרוח להיכנס.

ניקיון ותחזוקה יומית של הספה

ניקוי הספה באופן קבוע לאט לאט מקל על מלאכת הטיפול בספה מכיוון שהוא מקצר את הזמן הנחוץ לניקוי אינטנסיבי. להלן טיפים למניעת הצטברות אבק ולכלוך על הספה שלך:

 • הסר כל כתמים על משטח הספה במהירות האפשרית. קל יותר להסיר כתמים שזה עתה נוצרו מאשר כתמים ישנים שהתייבשו ונספגו בסיבי בד הספה.

 • שאבו את הספות והכסאות לפחות פעם בשבוע. האבק שמאפשר להצטבר יהפוך בסופו של דבר לאדמה לאחר ערבוב עם הלחות של האוויר, ובכך יהפוך את צבע הספה שלכם לכהה יותר ועמום יותר.

 • אם יש חלקים מהספה או הכיסא שניתן להסירם, שטפו אותם באופן קבוע. החזירו את מטלית הספה וכריות הספה כשהן עדיין מעט לחות כך שברגע שהבד ייבוש, הבד יחזור לצורת הספה.

 • כאשר מנקים את הספה, אל תרטבו אותה מדי, השתמשו בחומר ניקוי נוזלי מעורבב במעט מים ובדקו תחילה על חלק קטן נסתר.

 • מגבונים לחים הם פתרון שימושי לספיגת נוזלים שנשפכו או הסרת כתמים מבלי להירטב מדי את הספה

 • אם אפשר, תן לספה שלך להתייבש באופן טבעי

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לכבס שטיח שאגי?
 2. איך משפצים רהיטים ישנים? שחזור רהיטים צעד אחר צעד
 3. איך אני מסיר את הדבק?
 4. כיצד לנקות אלומיניום
 5. איך מנקים את המראה?
 6. איזה שואב אבק לבחור?