עיבוי על חלונות? איך לעצור את זה

זה קורה בעיקר בן לילה מכיוון שהחלונות והדלתות שלנו נעולים היטב וחמים
זה קורה בעיקר בן לילה מכיוון שהחלונות והדלתות שלנו נעולים היטב וחמים, ואוויר לח לא יכול לברוח אל החוץ.

עיבוי על חלונות? זה אולי נראה כמו בעיה בלתי אפשרית לתיקון אבל זה יכול להיות די פשוט עם תרופות העיבוי שלנו. המשך לקרוא לקבלת עצות!

שלבים מרכזיים

 1. נסו להבטיח שלא יהיה הבדל גדול מדי בין האוויר החם והלח לבין כל משטח שהוא מתחבר אליו. שמור על טמפרטורה קבועה בבית שלך על ידי שמירה בו זמנית על חימום ומאוורר היטב.
 2. הפחת אוויר חם ולח על ידי שימוש במאווררים לבישול ולחדר אמבטיה וייבוש בגדים בחוץ, במידת האפשר.
 3. אוורר את הבית שלך על ידי השארת פתחי אוורור פתוחים, אפילו בחורף, כדי לאפשר לאוויר צח לזרום.

האם אי פעם שמתם לב שכאשר אתם מתעוררים בבוקר, חלונות חדר השינה שלכם אדים? אולי אפילו יהיו כמה בריכות מים קטנות על אדן החלון שלך. זה נקרא עיבוי חלונות, ובעיות עיבוי נפוצות להפליא בבית. זה קורה בעיקר בן לילה מכיוון שהחלונות והדלתות שלנו נעולים היטב וחמים, ואוויר לח לא יכול לברוח אל החוץ. במקום זאת, הוא פונה לעבר משטח קריר, שם הוא משחרר אדים שיוצרים עיבוי.

חלונות, כמובן, יהיו מהמשטחים הגדולים והמגניבים ביותר בביתכם בלילה, ולכן עיבוי על חלונות עם זיגוג כפול הוא תלונה שכיחה כל כך של בעלי בתים. כמובן, עיבוי מתייבש בסופו של דבר, כך שהוא עשוי להיראות לא מזיק, אבל למעשה יכול להיות לו השפעה מאוד משמעותית, מאוד שלילית, על הבית. הימצאות הלחות העודפת בביתכם עלולה להוביל לתנאים מושלמים לגדילה והתרבות של עובש, לכן חשוב מאוד להפסיק את העיבוי בחלונות.

שמירה על אוורור הבית שלך כדי להפחית עיבוי על חלונות, ושימוש בחומר אנטי פטרייתי, כגון תרסיס אקונומיקה של Domestos, כדי לנקות כל עובש שנגרם על ידי לחות.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

עיבוי מרפא

2) להפחית אוויר חם ולח
2) להפחית אוויר חם ולח.

עיבוי בזיגוג כפול הוא מטרד, אבל זה ממש לא קשה להפחית את כמות העיבוי שנוצר בבית. כשזה מגיע לאיך להפסיק עיבוי, יש באמת שתי שיטות שעובדות. ראשית, נסו לחמם ולאוורר את הבית שלכם כך שלא יהיה הפרש טמפרטורות גדול מדי בין האוויר החם והלח לבין המשטחים שהוא מצמיד. שנית, נסו להפחית את כמות האוויר החם והלח המופק בביתכם על בסיס יומי. כך:

1) לחמם ואוורור

 • במיוחד בחורף, נסו לשמור על חום ביתכם, והבטיחו שהחדרים יהיו מחוממים באופן שווה במידת האפשר. הגדר את טיימר החימום כדי להפעיל את החימום שלך באופן קבוע.
 • השאר כל פתחי אוורור פתוחים, אפילו בחורף. זה יאפשר לאוויר חם ולח לנוע החוצה, ולהפחית את כמות האדים המשתחררים על שמשות החלונות שלך.
 • חשבו היטב על עיצוב החדר שלכם. אם פריטים גדולים כמו ארונות בגדים ממוקמים בצמוד לקיר, זרימת האוויר מוגבלת וגורמת להצטברות אדים ועיבוי.
 • אם אתה מבצע משימה כלשהי שמפיקה כמות גדולה של אוויר חם ולח (ייבוש בגדים או מקלחת, למשל), שמור על חלון פתוח כדי לאפשר לאוויר לברוח.

2) להפחית אוויר חם ולח

 • זכור תמיד להפעיל את המאוורר בחדר האמבטיה או במטבח בכל פעם שאתה מבשל או מתרחץ. זה משפר את זרימת האוויר והאוורור בבית.
 • בעת הבישול, שמור מכסים על הסירים שלך כדי לעזור ללכוד הרבה מהאדים בתוך המחבת. מתן אפשרות לאדים לברוח במטבח לא מאוורר עלול לגרום להיווצרות עובש.
 • אם אתה יכול לייבש בגדים בחוץ, זו אפשרות הרבה יותר טובה מאשר ייבוש בגדים בתוך הבית. אם אתה חייב לייבש על מעקה כביסה, וודא שיש אוורור טוב.
 • בעת שימוש במייבש כביסה, ודא שהוא מאוורר כלפי חוץ. ערכות אוורור למייבש כביסה, המוציאות אוורור למיכל בתוך הבית שלך, רק מגבירות את הסיכון להתעבות.

התמודדות עם עובש

למרבה הצער, לא תמיד נוכל למנוע עיבוי לחלוטין, או שלא תמיד נוכל לעצור אותו לפני שהוא הופך לבעייתי. עכשיו כשאתם יודעים איך להיפטר מהעיבוי, הגיע הזמן ללמוד איך להתמודד עם כל עובש שנוצר כתוצאה מהעיבוי בחלונות שלכם.

החדשות הטובות הן שלהיפטר מעובש זה הרבה יותר קל ממה שאתה חושב. תמיסה של חלק אחד של אקונומיקה - כמו Domestos - ל-10 חלקים מים היא נהדרת עבור קירות עובשים. כל שעליך לעשות הוא להשתמש בספוג כדי למרוח את התמיסה ישירות על כל האזורים הפגועים (אין צורך לשטוף לאחר מכן) - התכונות האנטי-פטרייתיות של האקונומיקה יפעלו במהירות. תמיד ללבוש כפפות בעת שימוש באקונומיקה, ולשמור על דלתות וחלונות פתוחים לאוורור כדי להימנע משאיפת אדים. לחץ כאן למידע נוסף על מניעת עובש.

אזהרת בטיחות

השתמש ביוצידים בצורה בטוחה. קרא תמיד את התווית ואת פרטי המוצר לפני השימוש.