כיצד לנקות את המצלמה

אם בכל זאת תעזו לנקות את המצלמה בעצמכם בבית
אם בכל זאת תעזו לנקות את המצלמה בעצמכם בבית, בררו כיצד לנקות אותה כדי למנוע טעויות קטלניות אפשריות.

האם אתה יודע מה אתה יכול לעשות כדי לנקות את הבית שלך ומתי יותר הגיוני להפקיד את ניקוי המצלמה בידי אנשי מקצוע? המאמר שלנו יגיד לך.

צילום תמונות יפות תלוי במיומנות הצלם ובניקיון המצלמה. לא תקלקל שום דבר אם תפקיד את הניקוי השוטף של מצלמת ה-SLR שלך בידי מומחים. לעומת זאת, תחזוקה רשלנית של המצלמה עלולה לגרום נזק למכשיר. אם בכל זאת תעזו לנקות את המצלמה בעצמכם בבית, בררו כיצד לנקות אותה כדי למנוע טעויות קטלניות אפשריות.

כדי להיפטר מכתמי מים עיקשים על פרספקס, נסו גם לערבב מעט מיץ לימון עם מים.
מה חשוב לך בניקוי רצפות?

מצלמות דיגיטליות לעומת קלאסיות

למצלמות דיגיטליות יש הרבה יתרונות על פני הקלאסיות, אבל גם חיסרון אחד. - השבב שלהם עלול להיסתם באבק עם הזמן. בעוד שלמצלמות שהכניסו לתוכו סרט היה תמיד חומר נקי ורגיש לאור כשהתמונה הבאה הוזזה, למכשירים דיגיטליים יש חיישן אחד. הוא נסתם באבק, למשל בעת החלפת עדשות או במהלך צילומי שטח. ואיך אתה יודע שבב המצלמה שלך צריך ניקוי? תמונות יגידו לך. אם אתה מוצא עליהם כתמים כהים קטנים, הם כנראה גרגירי אבק. הנופים הבולטים ביותר נראים בשמיים. אם אין הרבה מהם, ניתן לבצע ריטוש בקלות יחסית.

ניקוי שבב מצלמה דיגיטלית

אתה כבר יודע איך לנקות את המצלמה
אתה כבר יודע איך לנקות את המצלמה.

בעלי מצלמות SLR יקרות יותר צריכים לנקות את המכשיר על ידי אנשי מקצוע, ניקוי המצלמה לרוב כלול במחיר שלו. גם לניקוי מקצועי (1-2 פעמים בשנה זה מספיק) יש תוצאות טובות יותר מאשר אם תנסו אותו בבית. אתה לא עובד שם בסביבה נטולת אבק, אז אתה עלול להסיר קצת לכלוך וחדשים עלולים לתקוף את המצלמה. לחלק ממכשירי SLR יש פונקציית ניקוי שבבים שנמצאת בתפריט. היא משתמשת ברטט עדין כדי לנסות לנער את האבק מהשבב. הקפד להחזיק את המצלמה כשהעדשה פונה כלפי מטה. אם תחליט לנקות את השבב באופן ידני, השתמש במפוח שתוכלו להשיג בציוד צילום. זה זול, ולא סביר שתפגע במצלמה. עם זאת, ניקוי באמצעות תרסיסי אוויר דחוס או מברשות מיוחדות כבר מצריך תרגול, ולכן למתחילים שלמים אסור להיכנס לזה. טיפול לא נכון עלול לגרום לנזק לשבב.

ניקוי עדשות

לעולם אל תשפשף את הלכלוך על העדשה הקדמית עם שרוול החולצה או שולי הטי-שירט. למרות שנראה שזה לא המצב, סיבי בד רגילים עלולים לגרום לשריטות מיקרו על הזכוכית, שבהן שוקע הלכלוך. אם אתה צריך לנגב את העדשה, השתמש במטלית רכה או מטלית מיקרופייבר במקום. בקיץ, צלמים נאבקים לעתים קרובות עם כתמים כאשר הם נוגעים בשוגג בזכוכית עם קרם הגנה שמנוני. כאן אפשר לנגב בזהירות את הכתמים עם המטלית המוזכרת, עליה מרססים או מעט תמיסת ניקוי מיוחדת או מרססים על כוסות. עדיף להימנע ממגבונים לחים כדי שהנוזל לא יזרום בתוך העדשה ויפגע באלקטרוניקה הרגישה שלה.

מניעה מעל הכל

ולבסוף, כמה אמצעי זהירות שיעזרו לך לשמור על המצלמה שלך נקייה:

  • לשאת את המכשיר בתיק צילום - הוא בולם זעזועים ובנוסף יש שפע של כיסים למטען, סוללה רזרבית, אביזרי ניקוי ועוד עדשות.
  • הגנו על העדשה עם כובע - צילמתם תמונה מעניינת והכובע במקום העדשה הגיע לכיס שלכם? נסו לחשוב להחזיר אותו למקום שבו זכוכית העדשה מגנה ובמקביל לא מסתכנים באיבוד.
  • היזהרו מהחול! - חופשות ליד הים מציעות הרבה הזדמנויות לרגעים מהחוף, אבל יש גם סיכון שתשכחו ותניחו את המצלמה על כיסא נוח מלא בגרגרי חול בלתי נראים, שיכולים לעשות בלגן יפה במכניקה של המכשיר שלך.

אתה כבר יודע איך לנקות את המצלמה. דבר נוסף שאסור לשכוח לנקות הוא הטלפון הנייד שלך. במאמר הבא, נסביר מדוע זה חשוב לבריאותך.

מאמרים בנושאים דומים
  1. טיפול בשעווה למשטחים
  2. הסרת כתמים מאריחים קלה
  3. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
  4. אבן פולנית ונקייה
  5. ויניל נקי
  6. הסרת קיא מהשטיח: הנה איך