כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים

במדריך זה אנו מראים לכם כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים עם פתרונות טבעיים ומוצרי כביסה איכותיים
במדריך זה אנו מראים לכם כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים עם פתרונות טבעיים ומוצרי כביסה איכותיים.

גיליתם כתם שמן או שומן על הבגדים שלכם? למד כיצד להסיר אותם

 • כתמי שמן על בגדים נפוצים מאוד ויכולים להופיע על בסיס יומיומי: כשאנחנו מבשלים או כשמתבלים סלט, אנחנו יכולים להתיז ולסיים עם כתם שמן או שומן על הבגדים שלנו. אל דאגה, כי אם קל להשיג כתמים, גם ניקוי כתמים. במדריך זה אנו מראים לכם כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים עם פתרונות טבעיים ומוצרי כביסה איכותיים.

איך להוציא שמן מבגדים: עצות בסיסיות

לפני שנמשיך לספר לכם כיצד להסיר כתמי שמן, נשאיר לכם ארבעה טיפים בסיסיים שיעזרו לכם להתמודד עם כתמים אלו ביתר קלות.

 • פעל מהר. במידת האפשר, טפלו בכתם במהירות האפשרית. ככל שתתחיל לטפל בכתמי שמן על בגדים מהר יותר, כך יהיה קל יותר להסיר אותם לחלוטין. לעולם אל תשאיר את הבגדים שלך מוכתמים בשמן במשך ימים, מכיוון שזה יגרום לכתמים להתקבע יותר על הבד.

 • נגב את הכתם בעדינות כדי להסיר את השמן. בעזרת טישו, מפית נייר או צמר גפן, לחץ כלפי מטה על אזור הכתם משני צידי הבגד. כך תספגו עודפי שמן ותמנעו ממנו להתפשט דרך הבד. אל תשפשפו את הכתם, פשוט הסר את עודפי השמן.

 • קרא את התוויות. לפני תחילת העבודה, קרא את התוויות כדי לראות מהו הטיפול המומלץ לבגד שלך. הדרך הטובה ביותר להוציא שמן מהבגדים היא בדרך כלל מים חמים, אך בדוק תחילה לוודא שהמים החמים לא יפגעו בבגד. היזהר כאשר אתה משתמש במים חמים, עשה זאת בזהירות כדי לא לשרוף את עצמך.

 • אל תכניס את הבגד למייבש לפני הסרת הכתם. הטמפרטורה הגבוהה מדי של המייבש עלולה לגרום לתוצאה הפוכה, ולגרום להתייצבות כתמים. הסתכלו היטב על הבגד וודאו שאין כתמים לפני הכנסתו למייבש.

כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים לבנים

באיזה סוג סבון אתה משתמש כדי לכבס בגדים?

אם יש כתם שמסוגל להפחיד אותנו טוב, זה של שמן על בגדים לבנים. אבל אל דאגה, כדאי שתתעסק בשלבים האלה!

 • נתרן ביקרבונט. ממלאים כף בסודה לשתייה ומכסים את הכתם. לאחר מכן השתמש בגב הכף כדי ללחוץ על הסודה לשתייה כדי לעזור לה לספוג את השמן. תן לזה לפעול במשך חצי שעה.

 • מים ומברשת. שטפו היטב את הכתם במים חמימים ועזרו להסיר את השאריות בעזרת מברשת, בתנועות סיבוביות.

 • סבון כביסה. השתמש בסבון כביסה לטיפול בכתם. קרא את ההמלצות על האריזה כדי להשתמש בה ביעילות. מרחו סבון כמו סבון נוזלי Skip evolution ותנו לו לעבוד במשך 20 דקות.

 • המשכתי לכבס את הבגד. קרא את התווית של הבגד וכבס אותו בהתאם להמלצות היצרן. אם אתם מתכוונים לכבס עם Skip Evolution, מכסה סומק (100 מ"ל) מספיק לעומס מלא של בגדים במכונת הכביסה.

כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים לבנים
כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים לבנים.

חזור על שלבים אלה עד להסרה מלאה של הכתם.

כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים שחורים

למרבה המזל, קל מאוד לטפל בכתם שמן או שומן על בגדים שחורים. אין ספק שעם סבון כביסה המתמחה בכתמי שמן, כמו עלא מטיק נוזל, תוכלו להיפטר מהכתם במינימום מאמץ. אם אתה מעדיף להשתמש בשיטה תוצרת בית לפני הכנסתו למכונת הכביסה, נסה את הפעולות הבאות:

 1. אם הכתם לאחרונה, השתמש בנייר סופג או במפית כדי להסיר עודפי שמן.

 2. השתמש במעט אבקת טלק או עמילן תירס. מורחים על הכתם ונותנים לו לפעול כמה שעות כדי שעמילן התירס יספוג את השמן.

 3. שפשפו את הכתם עם מברשת יבשה או מטלית. הסרתי את כל העודפים.

 4. שטפו אותו כמו שאתם נוהגים לעשות.

איך להוציא שמן מבגדים צבעוניים

עבור בגדים צבעוניים, נסה את הדברים הבאים:

 1. שוב, התחל בהסרת שמן עודף עם נייר סופג.

 2. שפשפו את הכתם עם טריז לימון או מרחו מיץ מלימון סחוט על הכתם. תנו ללימון לפעול כמה דקות. חומצת הלימון בלימון היא מסיר שומנים טבעי מעולה.

 3. מערבבים מעט מים וחומרי ניקוי בקערה. בעזרת מברשת יש למרוח את הקצף שנוצר על הכתם ולשפשף אותו פנימה.

 4. ערבבתי את חומר הניקוי במים והכנסתי למכונת הכביסה. המשך לשטוף אותו כרגיל.

כיצד להסיר כתמי שמן ישנים

לבגדים יומיומיים, שאינם עדינים, ישנם מספר תרופות ביתיות ומוצרי ניקוי שונים שיכולים לעזור לך אם אינך יודע כיצד להסיר כתמי שמן ישנים מבגדים.

 • סבוני כביסה, כמו נוזל עלא מטיק, מיועדים לעבוד על כתמי שמן ושומן לבישול. ראשית, טפל בבגד שלך על ידי מריחת הסבון על הכתם; תן לזה לעבוד במשך 30 דקות ושפשף את הכתם מתחת למים חמים לפני הכנסת הבגד למכונת הכביסה.

 • חומר הניקוי לשטיפת הכלים, לא רק תוקף את השומן של הכלים המלוכלכים ביותר שלך, אלא גם אפשרות נוחה לניקוי כתמי שמן על הבגדים שלך. מניחים את הבגד בדלי של מים חמים וחומרי ניקוי. עם מברשת שיניים ישנה נקייה, שפשפו את הכתם בתנועה מעגלית, והעבירו את המוצר. לשטוף עם חומץ או מים חמים. אם הכתם נמשך, חזור על השלבים שלמעלה.

 • לאחר שהכתם נעלם, הכניסו את הבגד למכונת הכביסה. השתמש במחזור כביסה בטמפרטורה גבוהה, כל עוד תווית הבגד שלך מאפשרת זאת

בעל הברית הטוב ביותר שלך להסרת כתמי שמן על בגדים לבנים
סודה לשתייה: בעל הברית הטוב ביותר שלך להסרת כתמי שמן על בגדים לבנים.

מצד שני, פריטים עדינים עלולים להינזק אם מקרצפים אותם. כדי לעזור לך להסיר כתמי שמן מהבגדים העדינים ביותר שלך, בצע את השלבים הבאים:

 1. כיסיתי את הכתם באבקת תינוק או אבקת תירס. עם כפית, כסה את הכתם באחת משתי האבקות הללו.

 2. השאירו את הבגד עם האבקה במקום חמים למשך מספר שעות. הטמפרטורה החמה תעזור לאבקה לספוג את השמן מהבגד.

 3. לאחר כמה שעות, הסר את הטלק בעזרת מברשת. אם הכתם עדיין שם, חזור על השלבים שלמעלה.

 4. לבסוף, שטפי את הבגד לפי ההוראות על התווית, עם סבון שדואג לבגדים העדינים שלך ומטפל בכתמים כמו למשל Skip liquid.

הסר כתמי שמן מבגדים שעוברים ניקוי יבש

אם צריך לכבס את הבגדים שלך בניקוי יבש, עדיף לקחת אותם ברגע שהם מוכתמים. לפני נטילת הבגד לניקוי היבש, הניחו מעט אבקה על הכתם כמו טלק, עמילן תירס או מלח. זה יעזור להסיר את הכתם בפחות זמן.

שיטות לטיפול בכתם שמן או שומן על בגדים

 • סבון כביסה – סבוני כביסה רבים כיום מנוסחים עם חומרי הסרת שומנים שעושים עבורנו את העבודה הקשה. דלג על אבולוציה, למשל, לא רק מסיר כתמים אלא גם דואג למרקמים ושומר על הצבעים של הבגדים העדינים שלך.

 • חומר ניקוי: כפי שאמרנו לכם קודם, חומר ניקוי לכלים יכול לעזור מאוד לא רק להסרת שומן או שמן מהכלים, אלא גם מהבגדים שלכם. זה אידיאלי לטיפול בכתמי שמן יבשים. ערבבו כמה טיפות של חומר ניקוי עם מים ושפשפו אותו על הכתם.

 • מלח: אידיאלי לטיפול בכתמים על זמש או קטיפה, המלח יעזור לספיגת השמן. מרחו את המלח על הכתם והניחו לו לעבוד כמה שעות. הסר אותו באמצעות מברשת ועקוב אחר כיוון גרגר החומר. לטיפים נוספים כיצד לנקות זמש, עבור לכאן.

 • עמילן תירס או טלק: כמו מלח, אלו שתי דרכים נהדרות לספוג כתמים טריים. יש למרוח כף עמילן תירס או טלק ולכסות היטב את הכתם. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, הניחו לו להתייבש היטב לפני להבריש אותו.

 • סודה לשתייה: בעלת הברית הטובה ביותר שלך להסרת כתמי שמן על בגדים לבנים. יוצרים משחה עם ביקרבונט ומים, ומשאירים לה לפעול לכמה דקות. הסר אותו עם מים לפני שטיפתו במכונת הכביסה.

 • לימון: בשל תכונות הסרת השומנים הטבעיות שלו, הלימון עוזר לנטרל ריחות ולפעול על הכתמים הקשים ביותר להסרה. מרחו כמה טיפות על הכתם ותנו לו לעבוד.

 • סודה - הגז בסודה ישמש כמסיר מצוין. טובלים את החלק המוכתם בכוס עם סודה או שופכים את הסודה על הכתם, אם הוא גדול מאוד. תראה כיצד על ידי שפשוף זה תוכל להסיר את הכתם ביתר קלות.

 • חומץ לבן - רק כמה טיפות של חומץ יכולות לחולל פלאים על כתמי שמן. שטפו אותם במים לפני הכנסת הבגד למכונת הכביסה.

עם העצה שנתנו לך כדי שלא יהיו לך ספקות כיצד להסיר כתמי שמן על בגדים, להיפטר מהכתמים הנוראים הללו תהיה משימה פשוטה מאוד, וגם לא תצטרך לדאוג יותר כאשר תהיה לך תקלה במטבח. אם אתם מעוניינים לקרוא כיצד להסיר כתמי שמן ממשטחים, הכנסו לכאן.