הסר כתמי שמן מהבגדים

אם אתה רוצה להסיר כתמי שמן מבגדים, פעל מהר
אם אתה רוצה להסיר כתמי שמן מבגדים, פעל מהר!

כתמי שמן הם לא סיבה לזרוק בגדים. מדריך זה מסביר כיצד להסיר כתמי שמן וריח ולשמור על הבגדים שלך.

טפלו מראש בכתמי שמן טריים

אם אתה רוצה להסיר כתמי שמן מבגדים, פעל מהר! אם יש לכם בבית אבקת תינוקות או עמילן תירס, פזרו מעט ממנה על כתם השמן - האבקה העדינה במיוחד תשאב את עודפי השמן מהבגד. תן לזה לעבוד כ-30 דקות, ואז לנער את האבקה ולשטוף את הבגד לפי תווית הטיפול. מכיוון שהאבקה אינה נספגת בבגד, שיטה זו מתאימה לרוב סוגי הבדים. גם שטיפת ידיים ובגדים שמנקים לאחר מכן בניקוי היבש יכולים לעבור טיפול מוקדם בצורה זו.

לעולם אל תנסה להסיר כתמי שמן מבגדים עם מים! שומן ושמן אינם מסיסים במים, כך שטיפול בהם במים עלול לגרום לכתם השמן להתפשט ולהיות קשה עוד יותר להסרה. כתמי שומן ושמן הם לא סיבה לזרוק את הבגדים האהובים עליך. עקוב אחר הטיפים המפורטים האלה כדי שתוכל להסיר כתמי שמן ולגרום לבגדים שלך להיראות שוב כמעט חדשים.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

טפל מראש בכתמי שמן ישנים

הסרת כתמי שמן מיובשים מבגדים היא קשה יותר, אך משתלם להתמיד. ניתן לטפל בבדים צבעוניים עם חומר ניקוי עדין לשטיפת כלים או שמפו לתינוק - גם ממיסים שומנים וגם מפרקים את חלקיקי השומן בבד. שפשפו בעדינות את הנוזל בשני צידי הכתם עד שהוא דוהה. הניחו לזה לשבת 30 דקות, ואז שטפו את הבגד כרגיל. זכור לבדוק תחילה כל מסיר כתמי שמן ושיטה על אזור לא בולט, כגון החלק הפנימי של המכפלת.

כביסה במכונה: הסרת כתמי שמן וריח

כביסה במכונה: הסרת כתמי שמן וריח
כביסה במכונה: הסרת כתמי שמן וריח.

לאחר טיפול מוקדם בכתם השמן, בדוק את תווית הטיפול ופעל לפי המלצות הכביסה הניתנות שם. בגדים שניתן לכבס במכונת הכביסה יש לכבס עם חומר ניקוי איכותי המסיר כתמים בצורה ממוקדת – גם את כתמי השמן שהורשו להתייבש במשך 48 שעות. זה גם יכול להסיר את ריח השמן ולהוסיף ריח נעים ורענן לכביסה שלך. בחרו את הטמפרטורה הגבוהה ביותר בה ניתן לכבס את הבגד, שתסייע גם בהסרת כתם השמן. אין לכבס את הבגד אם כתם השמן עדיין נראה לעין - אחרת החום יגרום לכתם לנגוס בבד ויקשה עוד יותר על ההסרה לאחר מכן.

יש להסיר כתמי שמן מהמנקה

בגדים שצריך לנקות בחומרי הניקוי היבשים צריכים לעבור טיפול מוקדם באבקת תינוקות או עמילן תירס כמתואר לעיל. בשום פנים ואופן אין להשתמש במסיר כתמי שמן נוזלי שכן הדבר עלול לפגוע בבד או בצבע הבד. הצביעו על הכתם בתהליך הניקוי והסבירו באיזה סוג כתם מדובר על מנת שניתן יהיה לנקות את הבגד שלכם כראוי.

זכור לבדוק תמיד את תווית הבגד ולפעול לפי הוראות הטיפול המתאימות. בדוק תחילה את כל מסירי כתמי השמן והשיטות על אזור לא בולט, כגון החלק הפנימי של המכפלת.

  • טפל בכתם השמן בהקדם האפשרי. השתמש באבקת תינוק או עמילן תירס כדי להסיר כתמי שמן טריים מהבגדים. ניתן לטפל בכתמי שמן ישנים ומיובשים בעזרת חומר ניקוי נוזלי עדין או שמפו.
  • עקבו אחר ההוראות בתווית הטיפול של הבגד וכבסו אותו בטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית עם חומר ניקוי איכותי כמו Coral color +.
  • כדאי להביא בדים רגישים במיוחד או לא עמידים לצבע לניקוי היבש (אם אפשרות זו מצוינת בתווית הטיפול). הכימיקלים המשמשים בניקוי הם לרוב מסירי כתמי שמן יעילים יותר מאשר כביסה במכונה עם מים.