שטיפת פירות וירקות כמאמץ למנוע את נגיף הקורונה

אחת הדרכים הפשוטות שאתה צריך לעשות בזהירות במהלך התפרצות נגיף הקורונה היא לשטוף פירות וירקות
אחת הדרכים הפשוטות שאתה צריך לעשות בזהירות במהלך התפרצות נגיף הקורונה היא לשטוף פירות וירקות.

אל תזניח כיצד לשטוף ירקות ופירות כדי להימנע מנגיף הקורונה. אופן השטיפה של מוצרי מזון אלה חייב להיות נכון כך שהם נקיים לחלוטין.

התפרצות נגיף הקורונה או קוביד-19 אשר מוגדר כמגיפה היא אכן מטרידה מאוד. עליך לשמור על ניקיון בפירוט כדי למזער את הסיכון להעברת הנגיף. אחת הדרכים הפשוטות שאתה צריך לעשות בזהירות במהלך התפרצות נגיף הקורונה היא לשטוף פירות וירקות.

איך לשטוף ירקות ופירות לא צריך להיות רשלני מכיוון שמרכיבי מזון אלו יכולים להיות מתווך לכניסת וירוסים לגוף. כיצד לשטוף פירות וירקות יש לעשות בזהירות כדי שהם יהיו נקיים באמת לפני האכילה או עיבודם. בחייך, תחילה שקול את הביקורות הבאות כדי שתקפידו יותר על שטיפת פירות וירקות בבית:

1. שימוש במים זורמים נקיים

אל תזלזל ביתרונות של מים זורמים נקיים לשטיפת ירקות ופירות. מים זורמים יעזרו להסיר ביסודיות לכלוך שמחובר לירקות ולפירות. שטיפת ירקות ופירות במים זורמים בהחלט יעילה הרבה יותר מסתם הסתמכות על אמבט מים. לדברי מומחה לתזונה אינדונזית, ד"ר. Tan Shot Yen, השריית ירקות ופירות זמן רב מדי יכולה למעשה לגרום לירידה בתוכן התזונתי שלהם.

2. שטפו היטב ירקות ופירות

האם שגרת הניקיון שלך השתנתה במהלך המגיפה?

ככל הנראה, שטיפת ירקות ופירות לאורך זמן אינה ערובה שהופכת את הירקות והפירות לנקיים בצורה מקסימלית. הדבר החשוב ביותר בשטיפת פירות וירקות הוא שיטת שטיפה מפורטת ויסודית. בנוסף להתמקדות על פני השטח, כדאי לשים לב גם לירקות והפירות שביניהם, כמו גבעולים של ברוקולי וכרובית, המועדים ללכלוך. כל חלקי הפירות והירקות חייבים להיות נקיים לחלוטין לפני שאתם צורכים או מעבדים אותם.

3. השתמשו בסבון מיוחד לשטיפת פירות וירקות

אל תזניח כיצד לשטוף ירקות ופירות כדי להימנע מנגיף הקורונה
אל תזניח כיצד לשטוף ירקות ופירות כדי להימנע מנגיף הקורונה.

עכשיו, איך לשטוף ירקות ופירות הוא מעשי יותר כי אתה יכול לסמוך על טבע נוסף של אור השמש. הוכח שהתוכן של סבון Sunlight זה בטוח לשטיפת פירות וירקות מכיוון שאינו משתמש בחומרי צביעה נוספים. לא רק שזה בטוח לכלי אכילה לתינוק, פירות וירקות גם יהיו נקיים בצורה מקסימלית אם תשטפו אותם עם Sunlight extra nature.

תכולת המלחים המינרליים ותמצית התה הלבן יכולה להסיר לחלוטין את שאריות חומרי ההדברה על פירות וירקות. הפירות והירקות שלך יהיו גם נקיים מלכלוך ומיקרואורגניזמים הגורמים למחלות, כולל נגיף הקורונה. אל תשכח לשטוף פירות וירקות מתחת למים זורמים עד שהם נקיים כדי להסיר את שאריות אור השמש שבו אתה משתמש.

4. הפרדת תהליך הכביסה של פירות וירקות ממקורות חלבון

שטיפת ירקות ופירות יחד עם מקור חלבון (בשר, דגים או עוף) עלולה להגביר את הסיכון לזיהום צולב. מיקרואורגניזמים המצויים במקורות חלבון יכולים להיות מועברים לפירות וירקות. לכן עליכם להפריד את תהליך הכביסה של פירות וירקות ממקורות חלבון. נסו לשטוף תחילה את הפירות והירקות עד שהם נקיים לחלוטין, ואז הניחו אותם בצד לפני שמתחילים לשטוף את מקורות החלבון.

5. שמירה על נקיון ריהוט המטבח

אופן שטיפת הפירות והירקות חייב להיות מאוזן גם עם הניקיון של ריהוט המטבח. ודא שכל כלי המטבח שלך נקיים היטב לפני השימוש, במיוחד אלה שיבואו במגע ישיר עם מרכיבי מזון (קרשי חיתוך, אגנים, סכינים וכו'). אל תתנו לריהוט מטבח מלוכלך להפוך לאמצעי להתפשטות נגיף הקורונה או מיקרואורגניזמים אחרים הגורמים למחלות.

פירות וירקות הם מרכיבי מזון מזינים שיכולים לעזור לשמור על גוף בריא. לכן, תהליך הכביסה והעיבוד חייבים להיות היגייניים כך שהתוכן התזונתי נשמר.