כיצד לנקות סירים ומחבתות שרופים

לעולם אל תשתמש בצמר פלדה או בספוג פלדה לניקוי סירי נירוסטה
לעולם אל תשתמש בצמר פלדה או בספוג פלדה לניקוי סירי נירוסטה, מכיוון שהדבר עלול להזיק למתכת.

אם יש לך סיר שרוף, ניקוי רגיל של סירים יהיה קשה. אבל אנחנו מראים לכם דרכים יעילות לנקות סירים שנשרפו.

לא רק שפים מתחילים שורפים את המחבתות שלהם - זה יכול לקרות לכולנו! זה לוקח רק רגע להסיח את דעתו תוך כדי ריצה במטבח, ומנת הפסטה יכולה להיגמר במהירות כמסה ששרפה שנצרבה בסיר האהוב עליך. במצב זה, חלק פשוט יזרקו את הישן וישקיעו בסיר חדש. אבל לא משתלם בכלל לבזבז כסף על סיר חדש, שכן ניתן לארגן בקלות ניקוי של סירים שנשרפו. בחמישה שלבים בלבד, אתה יכול לקבל סיר מבריק שמבטיח לעולם לא לחשוף את אסונות המטבח המביכים שלך.

השריית הכלים השרופים שלך תעזור לשחרר שאריות מזון ותקל על הסרת כתמים - במיוחד בעת שימוש במוצרים כמו חומר ניקוי כלים ניטרלי או קרם Cif שנועדו להסיר שומנים ופסולת מזון שרופה.

טיפים לניקוי כלים וסירים שרופים

שלב 1: להשרות במים חמים

לפני שאתם בכלל חושבים להתמודד עם סימני השרוף בעצמכם, תחילה ודא שהסיר או הסיר השרוף ספוג במים חמימים. הדבר נעשה בצורה הקלה ביותר על ידי הרתחת הקומקום ויוצקים בעדינות את המים הרותחים מעליו עד שהוא מכסה את כל האזור הבעייתי. ייתכן שתצטרכו שני קומקומים של מים אם נשרפתם גבוה יחסית בדפנות המחבת. עם זאת, הריכוך לא יעזור להסיר את הכתמים השרופים מהמחבת. אבל זה משחרר מזון שרוף ועוזר להרים את שאריות המזון הרופפות מתחתית המחבת. לאחר מכן תוכל לנקז את המים ולגרור את שאריות המזון הרופפות מה שהופך את תהליך הניקוי הבא לפשוט הרבה יותר. אתם מוזמנים להוסיף חומר ניקוי כלים למים החמים.

תנו לסיר להשרות לפחות שעה או לילה.

שלב 2: השתמש במוצרים הנכונים

אם יש לך סיר שרוף, ניקוי רגיל של סירים יהיה קשה
אם יש לך סיר שרוף, ניקוי רגיל של סירים יהיה קשה.

ניקוי סיר שרוף הוא הרבה יותר קל עם שימוש במוצרי ניקוי באיכות טובה, כגון קרם Cif וחומר ניקוי כלים ניטרלי. כל שעליך לעשות הוא לעקוב אחר הוראות השימוש על התווית. אם כבר ריככתם את המצח, תראו כמה קל יותר להסיר סימני צריבה.

שלב 3: מרחו את התערובת על כתמים עיקשים

למרות ששלב 2 יסיר את רוב הלכלוך וסימני הצריבה, לעתים קרובות תתקשו להיפטר מכמה כתמים עקשניים. אם אתה רוצה לדעת איך לנקות סיר שרוף, אז הטריק כאן הוא: אבקת אפייה. מכינים תערובת של אבקת אפייה ומים קרים, מוסיפים את האבקה בכמויות קטנות כדי שתהיה סמיכה וגרסית - לא נוזלית. יש למרוח על האזור הפגוע קשות ולהשאיר למשך שעה או שעתיים. סודה לשתייה היא חומר ניקוי מצוין שיש בבית שכן הוא עושה פלאים על הכתמים הקשים והעקשניים שהתחלתם לחשוב שלעולם לא יוסרו.

שלב 4: לשפשף ולנגב

כאשר מנקים מחבת שנשרפה עליה, יש דבר אחד שחשוב מאוד לזכור - הרחק נירוסטה מצמר פלדה וספוג פלדה. אל תנסה אפילו להזכיר את המילה "צמר פלדה" מול הסירים והמחבתות שלך מנירוסטה מכיוון שהם ירעידו במיכל. צמר פלדה הוא האויב הגרוע ביותר של הנירוסטה, כך שכאשר מקרצפים את תערובת אבקת האפייה לתוך הכתמים העקשניים, עדיף בהרבה להשתמש בספוג רך או בד. בנוסף, אבקת האפייה היא כשלעצמה חומר שוחק עדין ותחששו להשפיל את המתכת עוד יותר. עבור סוגים אחרים של חומר או סירים ישנים שראו ימים טובים יותר, זה יהיה בסדר להשתמש בצמר פלדה. בעת קרצוף, אתה מוריד במהירות את סימני הכוויה, אבל עם מטלית או ספוג רך, נגב בעדינות את הסיר ואת הנירוסטה יהיה מוגן.

שלב 5: כביסה כרגיל

זה היה בערך מה שאתה צריך לדעת על ניקוי סירים שרופים. אבל כנראה שתצטרכו גם את השלב האחרון הזה - כלומר לשטוף את הסיר כרגיל. אם בדרך כלל מכניסים את הסיר למדיח הכלים, זה יהיה בסדר. זה באמת צריך רק כביסה מהירה כדי לוודא שכל השאריות נעלמו לחלוטין.

  • בדוק תמיד את הוראות הניקוי של היצרן בעת רכישת סיר חדש.
  • השתמש בכפפות גומי כדי להגן על הידיים שלך בעת ניקוי המחבת או הסיר.
  • לעולם אל תשתמש בצמר פלדה או בספוג פלדה לניקוי סירי נירוסטה, מכיוון שהדבר עלול לגרום נזק למתכת.