דברים שכדאי להימנע מהם בהריון

כנראה שיש לך מיליון שאלות לגבי מה את יכולה לעשות וממה להימנע במהלך ההריון המוקדם עד השליש האחרון
אם את בהריון בפעם הראשונה, כנראה שיש לך מיליון שאלות לגבי מה את יכולה לעשות וממה להימנע במהלך ההריון המוקדם עד השליש האחרון.

בהריון עם ילד ראשון? מצא דברים שכדאי להימנע מהם בהריון כאן.

צעדים חשובים

לא רק במהלך ההריון, יש גם כמה מזונות שכדאי להימנע מהם בזמן ההריון. להלן רשימה קצרה של מזונות שכדאי להימנע מהם בהריון:

 • דגים עם תכולת כספית גבוהה כמו טונה.

 • כמויות גדולות של קפאין.

 • סודה.

 • בשר נא.

 • חלב לא מפוסטר ונגזרותיו.

אם את בהריון בפעם הראשונה, כנראה שיש לך מיליון שאלות לגבי מה את יכולה לעשות וממה להימנע במהלך ההריון המוקדם עד השליש האחרון. הריון הוא זמן מדהים, אבל זה גם יכול לגרום לך לדאוג יותר מדי. אבל אל דאגה, עיין בטיפים במאמר זה לאמהות לעתיד כדי להישאר רגועות עד שהגיע הזמן שהקטנה שלך תגיע.

שמור יומן קטן של הדברים שיש להימנע מהם בתחילת ההריון -ומה טוב עבורך- בטלפון הנייד או ביומן שלך, כך שקל לך לבדוק מה אתה יכול לאכול כשאתה אוכל בחוץ או בעת תכנון הארוחות שלך בבית. בשלבים מוקדמים של ההריון. אל תדאג, לא ייקח לך הרבה זמן להיזכר.

מזונות שיש להימנע מהם במהלך ההריון כוללים מזון לא מבושל, פירות ים ומוצרים לא מפוסטרים.

דברים שכדאי להימנע מהם בהריון

כדי לעזור להרגיע אותך ולענות על כמה מהחששות שלך ממה להימנע במהלך הריון מוקדם או מאוחר, כגון 'האם בטוח לטוס בהריון?', ומאילו פעילויות עליך להימנע, הנה כמה שאלות נפוצות.

האם אתה יכול לטוס בהריון?

אז האם את יכולה לטוס כשאת בהריון? כן, טיסה בהריון אינה מזיקה לך ולתינוק שטרם נולד. אבל שימו לב שחברות תעופה בדרך כלל לא מאפשרות לנשים בגיל הריון של בסביבות 37 שבועות ומעלה לטוס, אבל הסיבה היא כי הן חוששות שילדת מוקדם כשהמטוס באוויר. כמובן שזה מאוד לא נוח אם זה קורה באמצע טיסה!

דברים שכדאי להימנע מהם בהריון
דברים שכדאי להימנע מהם בהריון.

הדבר היחיד שאתה צריך לחשוב עליו הוא נושא הנוחות. לשבת במקומות צפופים לפרקי זמן ארוכים כאשר בהריון זה בהחלט לא הדבר הכי טוב בעולם. אבל לגבי בעיות אבטחה, אתה תהיה בסדר.

פסולת חתולים והריון

פסולת חתולים יכולה להשפיע על ההריון שלך. פסולת חתולים וחול חתולים יכולים להכיל טפיל מסוכן המכונה Toxoplasmosis, שעלול להיות קטלני לעובר אם האם נגועה. עם זאת, הסיכוי להידבק מחול חתולים או מלכת חתולים הוא קלוש מאוד, במיוחד אם החתול שלך גר בתוך הבית, לא אוהב ציד ואינו אוכל בשר נא.

כדי להימנע מסיכונים, בקשו ממישהו אחר שיעזור לכם להחליף את המלטה בהריון - אם תסבירו את הסיכונים, הוא ישמח לעזור! יש לנקות את פסולת החתולים מדי יום ואם אתה חייב לנקות אותו, ללבוש כפפות ולשטוף את הידיים ביסודיות לאחר מכן. זה מאוד חשוב ברשימת הדברים שיש להימנע מהם בהריון.

האם להימנע מניקוי במהלך ההריון?

הריון הוא כנראה הסיבה הטובה ביותר שאתה צריך לבקש ממישהו אחר שיעזור לך לנקות - במיוחד בשליש האחרון. לשאוב אבק קצת זה בסדר, אבל זכרו לא להגזים - ניקיון הבית יכול להיות מעייף אם יש יותר מדי מה לעשות. עבור מוצרי ניקוי, עליך להימנע:

לא בטוחים לגבי השימוש באקונומיקה? אולי הגיע הזמן לעבור מחומר הניקוי הנוזלי שלך לסוג עדין יותר לעור שלך אבל עובד באותה מידה.

פעילויות שיש להימנע מהן בהריון

אם אתה רוצה לדעת אילו פעילויות כלולות בדברים שיש להימנע מהם במהלך הריון מוקדם או מאוחר, הנה כמה מהם:

 • רכיבות במגרש המשחקים

 • אופניים

 • ספורט עם מגע גוף

 • לצלול

 • התעמלות

 • רכיבה על סוס

 • אמבטיה חמה וסאונה

 • סנובורד

רוב הפעילויות היומיומיות בטוחות לביצוע בזמן ההריון, אבל אם את מודאגת מלעשות משהו שעשוי להיות ברשימת 'הדברים שיש להימנע מהם במהלך ההריון', בצעי חיפוש מקוון או שאל את הרופא שלך. טוב יותר בטוח מאשר להצטער!

הימנע מפעילויות שמעייפות אותך או את תינוקך, כגון פעילות גופנית מאומצת או טמפרטורות חמות. מנוחה ושינה חשובות מאוד, ראו מאמר על תנוחת שינה טובה לנשים בהריון. הימנע ממזונות הנוטים להכיל חיידקים, כגון דגים ובשר נא, וחלב לא מפוסטר ומוצרי חלב. אמנם ישנם גם מספר סוגי פירות שכדאי להימנע מהם בהריון. ענבים, אננס ופפאיה בוסר הם בין הפירות שיש להימנע מהם בתחילת ההריון. כמו טיסה, יש כמה דברים שאתה עדיין יכול לעשות אבל עם מגבלות מסוימות. למידע נוסף, עיין במאמר שלנו בנושא טיפים להעלאת תינוק למטוס. השתמש בשיקול דעתך, ואם אתה לא בטוח, שאל את הרופא שלך.