כיצד לנקות ולהבריק את גלגלי המכונית שלך?

עם הטיפים האלה לניקוי גלגלי מכוניות מכרום ואלומיניום
עם הטיפים האלה לניקוי גלגלי מכוניות מכרום ואלומיניום, לעולם לא תצטרכו לשאול שוב 'איך לשטוף רכב'.

האם גלגלי המכונית שלך מותזים בבוץ? לגרום להם לזרוח שוב עם המדריך הזה כיצד לנקות את הגלגלים שלך. לחץ לטיפים לניקוי גלגלי כרום וסגסוגת.

המכונית שלך צפויה להיות אחד מהנכסים היקרים ביותר שלך, ואתה רוצה לשמור על מראה הטוב ביותר. גם אם אתה יודע איך לשטוף רכב, תרצה לוודא שכל חלק במנוע שלך נשאר נוצץ - עד הגלגלים.

בין אם הגלגלים שלך מכוסים בבוץ או מפוזרים באבק בלמים, ללמוד כיצד לשטוף גלגלים של מכוניות קל יותר ממה שאתה חושב. ניקוי גלגלים לרכב הוא למעשה חלק חיוני מתחזוקת הרכב, מכיוון שהצטברות של לכלוך עלולה לשחוק מתכת, אז עקבו אחר המדריך הפשוט שלנו כדי לדעת את כל הטיפים שאתם צריכים.

כדי לנקות את גלגלי המכונית, תזדקק לציוד הבא:

 • צינור או דלי מים
 • ספוג רך גדול
 • מנקה גלגלים מתאים
 • מברשת זיפים
 • בד מיקרופייבר או יעל
 • כפפות גומי (לא חובה)

לפני שתתחיל, ודא שיש לך את הסוג הנכון של מנקה גלגלים. מנקים גלגלי כרום? אולי יש לך חישוקי אלומיניום במקום? גלגלים שונים דורשים מנקי גלגלים שונים, אז תמיד בדוק אילו מוצרים מתאימים לפני השטח של החישוקים והצמיגים שלך. שימוש בכימיקלים שגויים על המכונית שלך עלול לשתות את המתכת ולהשאיר סימנים בלתי הפיכים.

ניקוי גלגלי המכונית צריך להיעשות לאחר שטיפת המכונית שלך, אחרת, הלכלוך והפסולת מהמרכב עלולים לרדת אל הגלגלים שלך. השתמש תמיד בניקוי גלגלים מומחה המתאים למתכת המשמשת בגלגלים שלך, ובדוק אותו תחילה על שטח קטן.

ניקוי גלגלי רכב - צעד אחר צעד

כעת, כאשר כל הציוד שלך מוכן, הגיע הזמן להתחיל ללמוד כיצד לשטוף גלגלים לרכב:

שלב 1:

שטפו את הגלגלים עם צינור. הסר פסולת ולכלוך על ידי שטיפת הגלגלים במים. אם הלכלוך עקשן במיוחד, השתמש בספוג רטוב גדול כדי לשפשף אותו בעדינות.

שלב 2:

ריסוס מנקה גלגלים. השתמש בחומר ניקוי המתאים לגלגלים שלך, מרחו שכבה אחידה על החישוק והצמיגים. השאר את מנקה הגלגלים כדי לספוג את הלכלוך והאבק למשך מספר דקות לפני שתנגב אותו בעדינות עם ספוג. לאחר מכן יש להיפטר מכל בוץ על הצמיגים על ידי קרצוף טוב עם מברשת זיפים - מומלץ ללבוש כפפות עבור החלק הזה.

שלב 3:

שוטפים ומייבשים את הגלגלים. לאחר ניגוב חומר הניקוי בתרסיס, שטפו היטב את הגלגלים במים נקיים וייבשו אותם באמצעות מטלית מיקרופייבר או יעל.

שלב 4:

כדי לנקות את גלגלי המכונית, תזדקק לציוד הבא
כדי לנקות את גלגלי המכונית, תזדקק לציוד הבא.

אל תשכח לנקות בין ומאחורי החישורים. השתמש במברשת זיפים כדי לנקות ביסודיות את קליבר הגלגל מאחורי החישורים. זה גם זמן טוב לנקות את בארות הפגוש, שכן אלו אוספות הרבה בוץ ולכלוך כאשר הגלגלים בתנועה.

שלב 5:

שוטפים ומייבשים את הגלגלים. לאחר ניגוב חומר הניקוי בתרסיס, שטפו היטב את הגלגלים במים נקיים וייבשו אותם באמצעות מטלית מיקרופייבר או יעל.

שלב 6:

עברו על כתמים עיקשים. אם הלכלוך או האבק עדיין שם על הגלגלים לאחר השטיפה, עברו עליהם שוב עם מברשת הזיפים לפני הכביסה וייבושם בפעם השנייה.

שלב 7:

לאחר שייבשת את הגלגלים והצמיגים שלך, תרצה להגן על הברק הנוצץ שעבדת כל כך קשה כדי להשיג. יש למרוח שעווה המתאימה לגלגלי סגסוגת או כרום בעזרת מטלית ולשפשף אותם עד שהם מבריקים. נגב את כל עודפי השעווה עם מטלית מיקרופייבר.

דע את המתכות שלך: עצות לניקוי גלגלי כרום וסגסוגת

ניקוי גלגלי אלומיניום, או סגסוגות, וניקוי גלגלי כרום דורשים שתי גישות מעט שונות, לכן חשוב שתבדקו מאיזו מתכת עשויים הגלגלים שלכם.

כרום הוא למעשה מתכת רכה מאוד, מה שאומר שהוא משמש לעתים קרובות לגימור או ציפוי של מתכות אחרות. זה גם אומר שהוא מגיב טוב מאוד לליטוש. כשאתה מנקה גלגלי כרום, מאמץ נוסף בעת ליטוש בסוף יכול לעשות את כל ההבדל. זה נכון גם לגבי תכונות כרום אחרות של המכונית שלך, כמו הפליטה (לשטוף או להבריק אותם רק כשהם מגניבים) או כל עיטור כרום.

אם אתם רוצים טיפים לניקוי גלגלי אלומיניום אז תצטרכו לחפש מנקים מומחים המתמחים בסגסוגות. חישוקי סגסוגת עשויים מסגסוגת של אלומיניום, או לפעמים מגנזיום. לעתים קרובות הם מכוסים ב"קלקול" כדי להגן עליהם, אז אתה צריך לחפש מנקה גלגלים 'בטוח למעיל ברור'.

אחת מהטיפים העיקריים לניקוי גלגלי הסגסוגת היא להימנע מחומרי ניקוי חומציים, שכן אלה עלולים להזיק לסגסוגות שלך. בדוק תמיד את התווית של מנקה הגלגלים שלך לפני השימוש בו, ובדוק אותו תחילה על שטח קטן כדי להיות בטוח.

אז הנה לך. עם הטיפים האלה לניקוי גלגלי מכוניות מכרום ואלומיניום, לעולם לא תצטרכו לשאול שוב 'איך לשטוף רכב'.

שלבים מרכזיים:

 1. זהה אם יש לך גלגלי סגסוגת או כרום
 2. שטפו את הגלגלים במים, בעזרת דלי או צינור
 3. ריסוס על מנקה גלגלים המתאים לגלגלים שלך
 4. השתמש במברשת זיפים כדי לנקות בין החישורים
 5. שוטפים ומייבשים את הגלגלים
 6. סיים עם ווקס יסודי והברקה