איך להגן על עצמך מפני וירוסים בזמן נסיעה?

שטיפת ידיים תכופה עם סבון היא דרך יעילה לתרגל היגיינת ידיים והדרך הקריטית ביותר שבה תוכל להגן על עצמך ועל
שטיפת ידיים תכופה עם סבון היא דרך יעילה לתרגל היגיינת ידיים והדרך הקריטית ביותר שבה תוכל להגן על עצמך ועל משפחתך מפני נגיף הקורונה.

טיפים כיצד להגן על עצמך מפני נגיף הקורונה כשאתה בחוץ.

זה מובן להרגיש חרדה בזמן נסיעה, במיוחד עכשיו כשנגיף הקורונה התפשט במהירות בדרום אפריקה - כשמאות אנשים מושפעים ישירות מהנגיף וכל המדינה מושפעת בצורה כזו או אחרת.

אז אם מסיבה כלשהי אתה הולך לטייל, יש כמה אמצעים משמעותיים למניעת וירוס קורונה שאתה יכול לנקוט בזמן שאתה בחוץ.

מניעת וירוס קורונה בזמן נסיעה

שטיפת ידיים תכופה עם סבון היא דרך יעילה לתרגל היגיינת ידיים והדרך הקריטית ביותר שבה תוכל להגן על עצמך ועל משפחתך מפני נגיף הקורונה. הידיים שלנו תמיד נוגעות במשטחים ולכן הן מועדות להעברת מחלות. הנשיא סיריל רמפוסה פרסם הצהרה שבה הוא קרא לציבור לשטוף את ידיו לפחות 20 שניות עם סבון ומים היגיינה או חומר חיטוי יעיל. בנוסף לשטוף ידיים בזמנים מרכזיים ביום כמו לפני ואחרי ארוחות, כשהולכים לשירותים ואם אתה משתעל או מתעטש. כמו כן, צרו שגרת שטיפת ידיים מוצקה כשאתם מגיעים לעבודה ומגיעים הביתה וחטא את הידיים עם חומר חיטוי ידיים על בסיס אלכוהול לעתים קרובות ככל האפשר בין כביסות.

טיפים כיצד להגן על עצמך מפני נגיף הקורונה כשאתה בחוץ
טיפים כיצד להגן על עצמך מפני נגיף הקורונה כשאתה בחוץ.

חומר לחיטוי ידיים עם מינימום 60% אלכוהול הוא הדרך היעילה ביותר להרוג וירוסים ולהסיר חיידקים מהידיים, מלבד מים וסבון. זכור ששימוש יתר בחומר חיטוי עלול לגרום לעור להתייבש ולהיסדק, מה שעלול להפוך אותך לרגיש יותר לנגיף. אז כדי להימנע מעור סדוק או פגום, שמור קרם ידיים לידך כדי להרטיב את הידיים לאחר הניקוי.

ככל שזה הרגל נפוץ לגעת בפנים שלך, נסו להימנע מלעשות זאת בכל מחיר. זה כל כך קל לידיים שלך לקלוט וירוסים, ואם אתה נוגע בפנים, בעיניים או בפה, אתה מסתכן שהנגיף יכנס לגוף.

אתה יוצא לקנות אספקה? עכשיו זה גם הזמן המושלם לנקות את המכונית שלך ביסודיות, ולהפוך אותו להרגל לנגב אזורים בהם נוגעים לעתים קרובות כמו גלגלי הגה, ידיות דלתות ודשבורד. שמור גם חומר חיטוי ידיים ורקמות בהישג יד, למקרה שלא תוכל לשטוף ידיים בין נסיעות ועודד אנשים להשתמש בהם ברגע שהם נכנסים לרכב שלך.

כתוצאה משירותים חיוניים שימשיכו לפעול, כמה אנשים נבחרים ימשיכו להשתמש בתחבורה ציבורית. אז למי שנפגע הנה כמה עצות בטיחות.

  • אם אתה חייב להשתמש בתחנת אוטובוס, מונית או מבני ציבור אחרים, עשה כמיטב יכולתך לשמור מרחק מאחרים ונסו להימנע מלגעת באחרים אם אתה מוסר קבלות, כסף או תגי אוטובוס.
  • אם אתה מתעטש או משתעל, שמור טישו בהישג יד ולאחר השימוש, השלך אותם כראוי. אם אין לך טישו, הפוך את הפנים שלך לשרוול כדי לתפוס את העיטוש שלך. לעולם אל תשתמש בידיים שלך!
  • גורמי בריאות ממליצים להימנע מללבוש מסכת פנים אם אינך חולה, מכיוון שישנן עדויות מוגבלות לכך שהם שימושיים מחוץ למסגרות הקליניות. מסכת פנים עשויה להיות יעילה נגד מניעת נגיף קורונה מכיוון שהיא מונעת מאדם חולה להפיץ את הנגיף, אך כפי שהנשיא ייעץ לכל מי שיש לו וללא תסמינים חייב להתבודד ולתרגל ריחוק חברתי. אם אתה חולה, כנראה שבכל מקרה לא כדאי לך לנסוע.