כיצד לנקות אופנועים וטוסטוסים

כיצד לנקות שרשרת לאופנוע
כיצד לנקות שרשרת לאופנוע.

ניקוי קבוע של האופניים שלך גורם להם להיראות רעננים וגם מונע נזקים. בדוק עצות שימושיות לניקוי אופנועים!

ניקוי האופניים צריך להיות בראש סדר העדיפויות של כל רוכב. תחזוקה שוטפת לא רק מבטיחה שאופנועים וטוסטוסים ממשיכים לפעול בצורה טובה, עם פחות סיכון לנזק, היא גם עוזרת לשמר את מראה הרכב.

ניקוי האופניים לוקח מעט זמן ומאמץ, אבל אתה יכול להפחית את הכמות של שניהם על ידי ביצוע תחזוקה קלה על בסיס קבוע. זה עושה את זה הרבה יותר קל לשמור על הרכב שלך במצב טוב. להלן, בדוק טכניקות שונות כיצד לנקות אופנוע.

כאשר מנקים אופנוע או טוסטוס עם ספוג, חשוב לשטוף אותו היטב או להחליף אותו באחד נקי אם הוא מלוכלך מאוד. ספוגים מלוכלכים עלולים לשרוט את הצבע והמתכת של המרכב.

אתה תצטרך את זה:

 • ספוג
 • מברשת
 • בד
 • כפפות
 • דלי
 • צינור
 • מסיר שומנים
 • חומר סיכה

איך לנקות אופנוע עם ספוג

יש להשתמש בספוגים באזורים הרחבים ביותר של האופניים, שהם קשים יותר ופחות רגישים להצטברות לכלוך.

 1. ספוג רק את המרכב

  יש להשתמש בספוג רק על המרכב והמסגרת הראשית של האופנוע או הטוסטוס. חלק מהרוכבים מעדיפים להשתמש במגבות קטנות כחלופה לספוגים.

 2. פתרון מים ומוצר

  יש למרוח תמיסת מים מעורבת עם חומר ניקוי האופנוע המועדף עליך מלפנים לאחור או מלמעלה למטה.

 3. כתמים מתמשכים

  כדי להסיר כתמים ולכלוך עקשניים, החזק את הספוג מעל האזור הפגוע במשך דקה או שתיים כדי להקל על ההסרה.

 4. השתמש במים נקיים

  שטפו את האופניים בזהירות במים נקיים. אם אתה רוצה להשתמש בצינור, אל תכוון את סילון המים ישירות לאזורים הפגיעים ביותר. אפילו טוב יותר, אתה יכול להשתמש בדלי מים ולהימנע מבזבוז מים.

נקה אופנוע עם מברשת

איך לנקות אופנוע עם ספוג
איך לנקות אופנוע עם ספוג.

ניתן להשתמש במברשות בכל שאר אזורי האופנוע או הטוסטוס. הם מקלים על הניקוי, מכיוון שהם מגיעים לקצוות ולחריצים הקשים ביותר וגם מונעים את שפשוף החלקים העדינים ביותר של האופניים בכוח מופרז.

 1. מברשת מתאימה לניקוי אופנועים

  השתמש במברשת ניקוי ייעודית לאופנוע או במברשת בעלת זיפים בינוניים, כגון מברשת שיניים ישנה, מברשת ניקוי או אפילו מברשת קטנה.

 2. נקה את הפגושים

  אתה יכול להבריש את בולמי הבלמים והקליפרים.

 3. נקה את הפליטה

  ניתן להשתמש במברשות גם לניקוי חלקים מהמפלט, כמו צינורות הפליטה. כמו כן, מברשת היא דרך מצוינת כיצד לנקות מנוע אופנוע. חלקים אלה מתחממים למדי עם השימוש, אז כדאי להמתין עד שהאופניים יתקררו לחלוטין לפני שתנקו אותם. בנוסף, אזורים אלו דורשים יותר זמן ומאמץ, שכן החום מייבש את הלכלוך ומקשה על הסרה.

  המתן עד שהאופנוע יתקרר לחלוטין לפני ניקוי צינורות הפליטה ומנוע האופנוע.

 4. למרוח מסיר שומנים

  השתמש במברשת כדי למרוח מסיר שומנים וחומר סיכה על השרשראות כדי להפוך אותן לנקות יותר. לאחר מריחת חומר הסיכה בין חוליות השרשרת, השתמשו במטלית מיקרופייבר כדי לעסות את השמן כך שייספג בשרשרת והתוצאות יהיו מקסימליות.

גימור ניקוי אופנועים

לאחר ניקוי האופניים, הניחו להם להתייבש לחלוטין לפני ביצוע הגימור:

 1. איך לגרום לאופניים לזרוח

  השתמש בבד זמש או יוטה כדי לשפשף בעדינות את גוף האופניים. זה יסיר כל כתמי מים שנמשכים לאחר השטיפה, וישאיר את הצבע העמום מבריק.

 2. הברק את גלגלי האופניים

  השתמש בלק ביתי רגיל כדי להבריק את הגלגלים ולגרום להם להסתובב בצורה חופשית יותר. שים את הלק על מטלית או יוטה. לעולם אל תחיל אותו ישירות על גלגלים. היזהר גם לא לגעת בבלמים.

 3. מרחו חומר סיכה על שרשרת האופנוע

  מרחו חומר סיכה על חלקים נעים, כגון שרשרת, כדי להבטיח שכל השמנים שהוסרו בניקוי יוחלפו.

כיצד לנקות שרשרת לאופנוע

כדי לנקות את שרשרת האופנוע שלך תצטרך מסיר שומנים טוב. מוצר איכותי כמו מטבח CIF יכול לשמש להסרת שומן ושאריות שומניות שהצטברו מהרשתות ובכך לאפשר להן להתגלגל בצורה חופשית יותר. לאחר הסרת השומנים של השרשראות, השתמש בחומר סיכה כדי לשמור על פעילותן חלקה.

באילו חומרי ניקוי לאופנועים עלי להשתמש?

הרעיון להשתמש בצינור בלחץ גבוה כדי להיפטר מאבק ולכלוך מהאופנוע מפתה מאוד, או לערבב מים חמים עם חומר ניקוי ולעשות ניקוי מהיר עם ספוג מאוד מפתה. עם זאת, אף אחד מהנהלים הללו לא עובד טוב לניקוי אופנועים.

צינורות בלחץ גבוה חזקים מדי עבור החלקים העדינים ביותר של האופניים, כגון הרדיאטור, הצידנית, השרשראות ומסבי הגלגלים. חומרי ניקוי לשטיפת כלים וסבון כביסה מכילים לרוב מלחים שעלולים להזיק לצבע ולתרום לקורוזיה של מסגרת המתכת.

השתמשו במברשת ייעודית לניקוי אופנוע או במברשת בעלת זיפים בינוניים
השתמשו במברשת ייעודית לניקוי אופנוע או במברשת בעלת זיפים בינוניים, כמו מברשת שיניים ישנה, מברשת ניקוי או אפילו מברשת קטנה.

האפשרות הטובה ביותר היא להשתמש במוצר ספציפי לניקוי אופנועים, אותו ניתן למצוא בכל חנות לציוד רכב. קרא תמיד את התווית כדי לוודא שהמוצר באמת מתאים לאופנוע שלך והחל אותו בהתאם להוראות השימוש.

צריך לשטוף גם את הרכב? בדוק טיפים כיצד לנקות את מנוע הרכב וגם כיצד לחטא את הרכב כראוי.

אל תשכח לנקות אזורים כמו הפגושים, הפלטה והסרנים, אך היזהר בעת ניקוי אטמים מכיוון שהם עלולים להשתחרר במהלך הניקוי.