כיצד להיפטר מכתמי שפתון על בגדים במהירות

כיצד להסיר כתמי שפתון על בגדים לבנים
כיצד להסיר כתמי שפתון על בגדים לבנים.

אל תדאג אם השפתון מכתים על הבגדים שלך. עצות אלה יעזרו לך להסיר כתמי שפתון על בגדים.

צעדים חשובים

 • פעל מהר! כתמים שזה עתה נדבקו לבגדים יהיה קל יותר לניקוי.

 • נגב את כתמי השפתון העודפים בנייר מטבח. אתה יכול גם להשתמש בכפית כדי לגרד את כל גושים של שפתון.

 • נוזלי ניקוי המכילים חומרים מסירי שומן מתאימים לטיפול בכתמי שמן או שעווה כמו שפתון.

שפתון הוא אחד מ'כלי הנשק' היעילים ביותר לשינוי מראה הפנים. עם זאת, לפעמים שפתון יכול להכתים בטעות את הבגדים האהובים עליך, למרות שנראה שהקפדת על שימוש בשפתון. טוב לדעת כיצד להסיר כתמי שפתון מבגדים כי ככל שתפעלו מוקדם יותר, כך יהיה קל יותר לבגדים שלכם לחזור נקיים. לפני שיודעים להסיר שפתון על בגדים, חשוב לדעת שהשפתון עשוי משמן או שעווה. לכן יש להסיר את השמן תחילה לפני הכנסתו למכונת הכביסה.

אם את מתמודדת עם בעיה חמורה יותר כמו שפיכת לק, תצטרך שיטה אחרת, ראה כיצד להסיר לק על משטחים שונים. אל תשכחי לעקוב תמיד אחר הוראות השימוש בתכשירי ניקוי לפני שמתחילים בתהליך כיצד להסיר סימני שפתון על בגדים ולנסות תחילה על חלק קטן כדי לוודא שנוזל הניקוי לא יפגע בבגדים האהובים עליך. עקוב אחר העצות הקלות כיצד להסיר במהירות כתמי שפתון על בגדים במאמר זה.

לאחר הסרת כתמי שפתון על הבגדים בהצלחה, שטפו את הבגדים כרגיל במכונת הכביסה באמצעות חומר ניקוי. אל תשכח לבדוק את תווית טיפוח הבגדים.

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

כיצד להסיר כתמי שפתון על בגדים ללא כביסה

נוזל לניקוי חומר ניקוי

 • אם הכתם עבה מדי על הבגדים, התחל בהסרת הכתם. השתמש בכפית כדי לגרד את כל גושים של שפתון. אתה יכול להשתמש בנייר מטבח כדי לנקות את הכתם.

 • לאחר מכן יש לרסס מים על האזור המוכתם, ולהשתמש בכמות קטנה של רינסו או נוזל ניקוי אחר. השאירו אותו כ-15 דקות כדי שהנוזל יעבוד ויהרוס את הכתם.

 • לאחר מכן, השתמש במטלית נקייה שהורטבה בנוזל ניקוי או ברינסו. שפשפו בעדינות את האזור המלוכלך בכיוון מעגלי מבחוץ לפנים כדי למנוע מהכתם להתפשט.

 • לשטוף על ידי התזת מים נוספת ולאחר מכן לייבש.

אלכוהול לחיטוי

כיצד להסיר כתמי שפתון על בגדים ללא כביסה
כיצד להסיר כתמי שפתון על בגדים ללא כביסה.

אחת הדרכים להסיר כתמי שפתון על בגדים מבלי לכבס אותם היא להשתמש באלכוהול. אבל אל תשכח לנסות קודם כל חלק קטן כדי לא לפגוע בבגדים.

 • הנח את החולצה על משטח קשיח מרופד במגבות נייר והצב את הכתם כך שיפנה אל הרקמה.

 • השתמשו במקלון צמר גפן או צמר גפן שקיבלו מעט אלכוהול כדי למרוח את החלק המוכתם של החולצה (אל תשפשפו או שהבגדים ייפגעו).

 • לשטוף על ידי התזת מים על האזור המלוכלך ולייבש. הפוך את החולצה ובדוק אם גם החלק הקדמי יבש.

כיצד להסיר כתמי שפתון על בגדים לבנים

שפתון או גוון שפתיים שמכתים בגדים לבנים ידרשו טכניקת ניקוי שונה. כיצד להסיר גוון שפתיים על בגדים לבנים לא יכול רק להשתמש בטישו מטבח. תסתכל להלן כיצד להסיר כתמי שפתון על בגדים לבנים:

 • ראשית, יש לרסס מוצר מתקשה או ספריי לשיער על האזור המוכתם.

 • השתמשו במגבת רחצה ובמים חמימים כדי לשפשף את כתם השפתון שקיבל את נוזל הניקוי בשלב הראשון. לאחר מכן שטפו במים.

 • ודא שהכתם דהה או אפילו נעלם לחלוטין.

 • משרים חולצה לבנה בדלי מים חמימים ומלבינים למשך 30 דקות.

 • כביסה במכונה ורינסו.

בנוסף לספריי לשיער, אתה יכול גם להשתמש בחומץ לבן, משחת סודה לשתייה, משחת שיניים, רינסו או אקונומיקה כדי להסיר גוון שפתיים על בגדים לבנים.

כיצד להסיר כתמי שפתון על הספה

כדי להסיר שפתון על הספה, ניתן להשתמש באותה טכניקה כמו הסרת שפתון על חולצה. נקו את האזור המוכתם והשתמשו רק בכמות קטנה של נוזל ניקוי כדי לא להפוך את משטח הספה לרטוב מדי. אם אפשר, יבש את הספה בחוץ כדי להאיץ את תהליך הייבוש. אל תשכח לבדוק את תווית הטיפול בספה לפני תחילת תהליך הניקוי.

אם אינך בטוח לגבי הטכניקות לעיל כיצד להסיר סימני שפתון על בגדים ועל הספה, צור קשר עם שירות הכביסה הקבוע שלך כדי לטפל בבגדים ובספה שלך על ידי מומחים. ברגע שאתה יודע כיצד להסיר סימני שפתון על בגדים, אתה לא צריך לדאוג יותר אם האירוע המצער הזה יקרה. קרא את המאמר הבא כדי לגלות כיצד לנקות ביוטי בלנדר.