ניתן למצוא אותו כמעט בכל דירה והוא מגיע בהרבה צורות ועיצובים שונים: שולחן העץ. אבל לא משנה אם זה שולחן מטבח ישן של סבתא, שולחן קפה במראה רטרו או שולחן חווה חזק - שולחן עץ צריך טיפול טוב כדי שייראה טוב לאורך זמן. שולחן מטבח במיוחד צריך לעמוד בהרבה: שאריות, כוסות שנשפכו וידיים שמנוניות משאירות עקבות שלעיתים קשה להסיר. אנחנו בגוגל רשמנו עבורכם כיצד לנקות ולטפל נכון בשולחן העץ שלכם.

1. שמן או שעווה שולחן עץ - מה זה אומר?

לפני שנכנס לניקיון, כמה הערות על טיפול בעץ. לא משנה אם אתם קונים את השולחן שלכם מטופל מראש או רוצים לאטום אותו בעצמכם: הבחירה באיטום העץ קובעת עד כמה שולחן העץ שלכם מגיב ללכלוך ולחות ועד כמה קל לתחזק אותו לטווח ארוך.

לעתים קרובות שולחנות עץ משומנים, מכוסים בשעווה או מטופלים בתערובת שמן ושעווה. לשמנים ולשעווה יש יתרון שלמרות שהם משמרים או מחזקים את הדגן ואת צבע העץ הטבעי, הם לא אוטמים לחלוטין את פני השטח. העץ יכול להמשיך לנשום וחומרים נוזליים מתגלגלים כבוי לאחר שטופלו כראוי עם שמנים ושעווה. עם זאת, המשטח עמיד למים רק לפרק זמן מסוים. אז אם יש נוזל על שולחן עץ משומן או שעווה, פעלו מהר ונגבו אותו. יש כמובן גם אטמים אטומים למים לעץ כמו ב' אטמי מים או אטמי כבישה או כבישה בכלל. העץ אטום בצורה כזו שהמים אינם מהווים יותר בעיה. עם זאת, לרוב, אטמים אטומים למים מכילים כימיקלים אגרסיביים יותר. אם אתה רוצה לאטום את שולחן העץ שלך בעצמך, עדיף לבקש ייעוץ לגבי האפשרויות השונות מקמעונאים מומחים.

2. ניקוי שולחן העץ: ניקיון יומיומי

אנחנו בגוגל רשמנו עבורכם כיצד לנקות ולטפל נכון בשולחן העץ שלכם
אנחנו בגוגל רשמנו עבורכם כיצד לנקות ולטפל נכון בשולחן העץ שלכם.

כפי שנכתב בעבר, ניקוי תלוי באופן הטיפול בעץ שלך. אטמים עמידים למים הם בדרך כלל חזקים יותר וקלים יותר לניקוי. עם זאת, בעיקרון, השיטה הבאה מתאימה לניקוי שולחן העץ שלך:

  1. כדי לנגב אותו, השתמש במטלית רכה שאתה טובל במים טהורים או במי סבון עם שפריץ של חומר ניקוי ניטרלי, מעט סבון ניטרלי או סבון קצף.
  2. סוחטים את הסמרטוט כך שיהיה רק מעט לח.
  3. נגב את השולחן עם הסמרטוט לכיוון הגרגר.
  4. לאחר מכן נגב את העץ לזמן קצר עם אבק יבש.

עליך להימנע מאלה בעת ניקוי שולחנות עץ: מטליות מיקרופייבר, מכיוון שהן עלולות לשרוט בקלות את משטח העץ, חומרי ניקוי לכל מטרה או נוזל כביסה, מה שעלול לפגוע באיטום. כאן תוכלו למצוא טיפים נוספים כיצד לטפל נכון ברהיטי עץ.

3. שמן או שעווה את שולחן העץ: האם זה הכרחי?

עץ הוא חומר בנייה טבעי הממשיך לנשום בהתאם לטיפול. אם שולחן העץ שלכם משומן או בשעווה, רצוי לטפל בו בטיפול נמרץ פעם או פעמיים בשנה ולשמן מחדש או בשעווה. עם זאת, יש להקפיד לא לערבב את המוצרים: יש למרוח שמן רק על שולחנות משומנים ושעווה רק על משטחים עם שעווה. משטח השולחן חייב להיות גם נקי ויבש. אם כבר יש כמה סימני לכלוך או סימני משקפיים, אפשר תחילה לשייף את המשטח בנייר זכוכית עדין ולהסיר את הכתמים תוך כדי. לשמן או שעווה לאחר מכן של השולחן שלך, שפשפו שמן עץ מתאים או שעווה עם מטלית רכה ונטולת מוך לתוך משטח העץ, הניחו לשמן או לשעווה להיספג היטב ואז ללטש.

וכך מטפלים בריצוף פרקט עם תרופות טבעיות לבית.