הסר כתמי עט

הסר כתמי עט או כתמי טוש מבגדים שיש לניקוי יבש
הסר כתמי עט או כתמי טוש מבגדים שיש לניקוי יבש.

הסרת כתמי עט: אל תיכנס לפאניקה אם יש לך כתם דיו על הבגד. ניתן להסיר אותו עם חומר הניקוי הנכון. טיפים נוספים ניתן למצוא כאן!

אולי העט הנובע שלך דלף, או שילדך השתמש בעטים שלו בחריצות מדי - עם זאת, כתמי דיו פוגעים בבגדים. למרבה המזל, קל להסיר אותם. בהמשך נסביר כיצד ניתן להסיר דיו מטקסטיל שונים (חומרים נקיים, רגישים ו"רגילים") ומעטים כדוריים על עור.

טיפים מובילים כיצד להסיר כתם עט כדורי. ללא קשר לסוג הדיו או הבד, ישנם מספר כללים בסיסיים שיש לפעול לפיהם בעת הסרת כתמים:

 • טפל בכתם מיד. אחרי הלימודים או העבודה, אל תחכו יותר מדי לטיפול בכתם כי ככל שעובר יותר זמן, כך קשה יותר להסיר את הכתם.
 • הרטיבו את הכתם. אם אינך יכול להסיר את הכתם מהמקום בו אתה נמצא, או אם הבגד הוא ניקוי יבש בלבד, אז לפחות שמרו עליו לח עד שתוכלו לטפל בו כראוי. הרבה יותר קשה להסיר כתם דיו מיובש.
 • אל תשפשף. לחץ מיד על מגבת נייר בחוזקה על הכתם כדי לספוג כמה שיותר דיו. אל תנסה לשפשף את הכתם מכיוון שזה יאלץ את הדיו עמוק יותר לתוך הבד.
 • הניחו מגבת נקייה מתחת לאזור המוכתם. זה סופג את הדיו מלמטה ומונע ממנו לחדור לשכבת הבד הבאה. השאר את המגבת מתחת לבד בעת הטיפול בכתם באחת מהשיטות הבאות. עם זאת, השתמש במגבת או משהו אחר שמותר להתלכלך.
לפעמים, באופן מפתיע, נמצא כתם קולי על בגדים, אבל קל להסיר אותו עם חומר הניקוי הנכון. ככל שתטפלו בכתם הדיו מהר יותר, כך התוצאה טובה יותר.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

הסרת כתמי עט: דיו על בסיס מים

הסר כתמי עט: דיו עמיד למים
הסר כתמי עט: דיו עמיד למים.

אל תיבהל: קל מאוד להסיר דיו על בסיס מים. אם מים משנים את הכתם, אתה יודע שהדיו הוא על בסיס מים ושאתה יכול לעשות את הפעולות הבאות:

 1. הניחו מגבת נקייה מתחת לבגד וסגרו בעדינות את הדיו כמתואר לעיל.
 2. השתמש במטלית או ספוג נקי כדי לשים כמה טיפות של חומר ניקוי נוזלי או מסיר כתמים מיוחד על הכתם. קרא את ההוראות על תווית המוצר ובדוק תחילה את חומר הניקוי או מסיר הכתמים על אזור קטן ולא בולט. טבלו את הכתם (לא לשפשף) כמה פעמים עד שהכתם מתרופף.
 3. אם זה לא עובד, השרו את הבד בתמיסה של מים וחומר ניקוי נוזלי למשך עשר דקות. טיפול מקדים זה משחרר את הכתם.
 4. טבלו שוב את הכתם עם מטלית או ספוג נקי ולח עד שהכתם כבר לא נראה. הקפד להסיר עקבות של כתמים לפני שתמשיך.
 5. שטפו את הבגד במכונת הכביסה בטמפרטורה המתאימה.

הסר כתמי עט: דיו עמיד למים

כתמים אלו הרבה יותר קשים להסרה, אבל אין מה להתייאש. בדוק תחילה את שיטות הניקוי המתוארות להלן בחלק הפנימי של הבגד לפני טיפול בבד הנראה מבחוץ.

 1. לאחר שטפטפת את הדיו ככל האפשר והנחת מגבת מתחת לאזור המוכתם, טפל בה במסיר כתמים זמין מסחרית או חומר ניקוי כביסה נוזלי כדי לראות אם זה עוזר.
 2. אם לא, השתמשו באלכוהול, שימיס את השמנים בדיו עמיד למים. שימו אלכוהול על הכתם. לחלופין, אתה יכול גם להשתמש בספריי שיער רגיל (אירוסול) או חומר חיטוי ידיים. ודא שאתה משרים את הכתם כראוי, ואז ספוג את הבד. אסור להשתמש באלכוהול על טקסטיל עם אצטט, ויסקוזה או טריאצטט, מכיוון שאלכוהול עלול להזיק להם.
 3. זה היה מוצלח? אם לא, השתמש בחומצה אצטית. השרו את הכתם בחומצה אצטית, ואז שפשפו עליו כפית או שתיים של עמילן תירס. השאירו את המשחה למשך שלושים דקות, ואז טבלו את האזור במים כדי לראות אם החומץ עבד. חזור על התהליך עד שהכתם אינו נראה עוד.

הסר כתמי עט או כתמי טוש מבגדים שיש לניקוי יבש

בגדים עדינים שיש לבצע ניקוי יבש יש להביא ישר לניקוי היבש ולטפל בו. רק זכור לשמור על כתם הדיו לח עד שלקחת את הבגד לניקוי יבש. עבור דיו עמיד למים או צבע עט כדורי, אתה יכול להרטיב את הכתם עם מעט ספריי שיער, אלכוהול או חומר חיטוי ידיים כדי לשחרר אותו.

טיפים אלו אמורים לעזור לך להסיר כתמי דיו בהצלחה ולמנוע מהם להרוס את הבגדים שלך. האם יש לך הצעות נוספות שתרצה לחלוק איתנו?